iPhone 2G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ili jednostavno kupis Wi-Fi router sa ADSL modemom sto je jos bolje i prakticnije zbog cimanja sa kablovima itd ovako jedan uredjaj i miran si :)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

madness99, to jeste jednostavnije, ali i dosta skuplje - posto ADSL ruter i switch vec ima.


djolem89, izvodljivo je naravno. Wi-Fi ruter povezi UTP kablom kao 4-ti uredjaj na switch i to je to. Ostaje samo da konfigurises parametre rutera.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Pa ADSL ruter koliko sam razumeo, dobio je od sezama. Znaci vracace ga ako raskida ugovor.

A to da je skuplje pa i nije toliko, ako govorimo o TP-Linku cene su vece mozda za 10-15 eura.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

ne raskidam ugovor, samo cu u sopstvenoj reziji da dokupim wi-ruter.

parametre rutera podesavam isto kao i taj sezamov ? ako je tako onda tu nema brat bratu ni 15 minuta posla...

da ne idemo toliko u off, postavljam pitanje, kako na iphone instalirati aplikaciju koja nije sa itunesa, neku koju sam pokupio na nekom sajtu? kad to pokusam da uradim itunes stalno izbacuje poruku da ta i ta aplikacija nije uspesno instalirana na telefon. verovatno ima nesto sto nisam podesio na telefonu ( cini mi se da to ima veze sa nekim/necim SSH ), posto itunes radi svoj deo posla, a onda se na kraju instalacije pojavi ta poruka.
HTC Desire S

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

uhh ja mislim da sam ubacivao preko SSH-a, imas dosta uputstava. Najbolje ce da ti objasni Spyker :).
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

e i jos jedna stvar me interesuje. skinuo sam neki program za pregledanje pdf, xls, doc i slicnih fajlova. i sad me nesto bas kopka, kako cu ja da ih ubacim u telefon :D

u itunesu nema opcije za ubacivanje takvih fajlova.

jedino sto mi je palo napamet je da iz windowsa direktno ubacim fajlove u folder DCIM u kom se cuvaju slike sa kamere, pa da ih onda preko nekog file explorera prebacujem negde dalje...
HTC Desire S

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

Cao,
Ima li nesto sto ce mi pomoci da znam da je tel. originalan, treba da ga kupim od jednog lika, ali nisam ga nikada nesto zagledao...
a vidim ima brdo nekih kopija...
pa se sad plasim... kaze da nema original kutiju jer su stigli iz inostranstva..
a ima plus i auto-punjac... sto mi je cudno

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

sasa111, Multi-Touch, baterija ne može da se izvadi ...
Nokia 5800XM

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Pa tesko da ima auto punjac za iphone, ali nisam siguran...

Pa evo drzim ga u ruci pa gledam sta bi ti znacilo...

OVO GOVORIM ZA 2G VERZIJU, NE ZA 3G :)
- napred je samo jedno dugme, za razliku od kopija sa mnogo njih (mada ih ima i sa jednim)
- ako gledas od pozadi, kamera je u gornjem levom uglu ii vidi se samo socivo, nema nikakvih oznaka.
- pozadi je zagrizena jabuka
- ispod nje na par cm ti pise iPhone pa ispod toga verzija (tj od koliko je gigabajta), a ispod toga pise da je designed by apple, onda par stvari koje variraju od modela do modela i na kraju serijski i imei broj... Ako sve to ima na poledjini, jos je i od metala i ima samo jedno dugme napred, tesko da je kopija... Nadam se da sam ti pomogao, ali mogao si ovo sve da vidis i sa slika na netu, ali nema veze :)
iPhone + CX300

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

3G je od plastike pozadi. Najbitnije je da obratis paznju na softver. To ne moze da se kopira. Vidis li da ti lichi na nesto, to nije to. Postoji auto-punjac za iPhone, ali se kupuje zasebno.
Originalni iPhone NEMA stylus (olovkica), nego se sve radi prstima. Interfejs je izuzetno gladak i brz.
Da bi video verziju softvera ides u settings pa General pa about. Pa ces da vidis.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

ili kako ti je vec miodrage objasnio ili lepo prikljuci telefon na iTunes i pokusaj da ubacis nesto/instaliras bice ti sve jasno za nekoliko sekundi.

P.S. samo da se nadovezem oko tih punjaca...moj brat je kupio iPhone 3G ali nije dobio original punjac i kabl vec neki kineski tako da to ne mora da znaci da je kopija sam telefon.Softwer ti je glavni pouzdani oslonac..........e da i kineske kopije se uglavnom proizvode sa 2 kartice ( u 99% slucajeva) i dosta su tezi od pravog iPhona. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

Hvala ljudi :)
ali nisam ga uzeo..
bio je original fon, ali je kao sto neko rece punjac kineski, kao i slusalice...
a posto se sa trenutnim telefonom mucim bas zbog kineskog punjaca... nisam hteo :)
vredi li kupiti ovaj fon... posto mi svi kazu dakod nas iphone nije iphone... zbog mreze...

dimi89, inace kako tvog brata sluze kineski delovi ?
Poslednja izmena od sasa111 u Sub, 18. Apr 2009. 06:45, izmenjeno 1 put ukupno.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

sasa koliko znam nije se zalio na delove rade mu super....a sto se tice toga oko mreze i iPhona to nije tacno jer kod nas ni jedan telefon nije telefon zbog mreze ...3G mreza kod nas ne radi uopste dobro i signal je slab tako da sam ja moj LG naravno prebacio na 900/1800 i sad je sve super. 8)

P.S. ako iPhone nisis kupio samo zbog kineskih slusalica i punjaca-USB kabla onda cea mnogo da se pokajes jer sve te delove imas da dokupis....
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

daj bre 3g pokrivenost je sad bash dobra i ovde kod mene u "provinciji" radi super .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

darkado Nis i okolina imam 2-3 crtice signala prema tome nemoj da mi pricas nista....ako i dalje ne verujes nije mi tesko da napravim screenshot 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

Pa nije samo zbog kineskih kablova... nego je ovaj koji sam ja hteo bio zakljucan (zaboravio da ga otkljuca...)
tako da me bas nije htelo :(

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

to je vec druga stvar ako je bio zakljucan... mada mogo si i sam sa yellow snow-om da ga otkljucas.. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

dimi89 napisao:darkado Nis i okolina imam 2-3 crtice signala prema tome nemoj da mi pricas nista....ako i dalje ne verujes nije mi tesko da napravim screenshot 8)
u je, to malo zabushavaju na jugu smarachi, ovde kod mene (indjija) bash dobar gotovo stalno pun signal.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

sasa111
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2008. 16:40

Post od sasa111 »

Jos jedno pitanje...
Moze li svaki da se otkljuca?
I koliko rizikujem ako uzmem zakljucan?
__________________
Izmenio McLaren F1: Zabranjeno je dopunjavanje do 100 karaktera gomilom smajlija, tačkama i sličnim.

>>Pravila otvaranja tema i davanja odgovora<<

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

moze svaki na ovaj ili onaj nacin. iphone 2g moze da se otkljuca softverski u svakoj verziji firmware-a, dok za 3g postoji neka zackoljica sa poslednjim fw-om, pa se moze otkljucati samo uz pomoc universal sim-a, medjutim sigurno ce i to biti sredjeno...

to da iphone kod nas nije iphone, jbg, donekle je tacno... veliki broj aplikacija trazi konekciju sa internetom, a bez wireless-a to nema smisla ( jedino ako ti je cale multi milijarder :) ). ali opet i bez toga, telefon je strasan, ja sam uzeo pre nedelju i po dana i prezadovoljan sam :)
HTC Desire S

Odgovori