iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vincent,
1) obrises iz iTunesa, i uradis sync
2) sredi iTunes
3) imas vise programa za to, zavisi kakav ti pristup treba
4) Limera1n ili greenp0ison, takodje i RedSn0w 0.9.6b5
5) iBlueNova savrseno odradjuje posao (ne znam za i4)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, pre svega - nikako ne radi update na 4.2.1! Još uvek ima problema i dok se to ne ispegla i razradi - stay away, posebno ako mob nije SIM free. Ili jeste, nisi naveo. :wink:

Za transfer fajlova, upoznaj se malo sa iTunes-om da vidiš kako to sve izgleda i funkcioniše, možda ti se i dopadne. A i ako te neko pita sutra zato ne voliš iTunes, moći ćeš da mu navedeš konkretne razloge. :D

BT zaboravi za sada. iBlueNova ne radi na iOS4 a kada će i da li - ne zna se. Verovatno će biti nekog drugog rešenja "u godinama koje dolaze", što bi rekli neki naši političari... :lol:

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

miodrage, Miškoni, hvala! iTunes sam malo provalio, zasad je OK, nije najbolji softver na svijetu, ali radi posao donekle. Još uvijek nemam pojma kako slike da prebacujem, niti aplikacije... Nego provaliću valjda i to. A ovo za Bluetooth me baš nervira, meni je to jako bitna stavka...
Inače, brzina prenosa fajlova na iPhone i reprodukcija muzike (koja je WOW) su za sada ono što me najviše oduševilo uz displej i besprekornu izradu i dizajn telefona.
P.S. Miško, mislio sam da sam naveo - telefon je kupljen simfree.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, verovao ili ne, meni N91 zvuči za nijansu bolje od 3GS-a. :)

Aplikacije koje nisu u AppStore-u ne možeš da instaliraš dok ne odradiš JB. Posle toga verovatno više nećeš ni koristiti iTunes. Što se tiče slika, imaš "Photos" opciju u iTunes-u, treba da dodaš direktorijum sa slikama koje hoćeš da prebaciš. Najbolje je da napraviš novi dir u koji ćeš iskopirati slike i posle toga odradiš "Sync".

Kad se odlučiš da odradiš jailbreak, ovde ti je kompletno uputstvo.

Kako se ponaša telefon sa GSM signalom, koliko reaguje na stisak? Jesi li sekao SIM karticu ili si nabavio mikro varijantu?

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Miškoni, još nisam stigao da uradim poređenje zvuka, nisu mi tu Zenhajzerke... Pašće jedno opako poređenje sa bratom koji će osigurati da ja ne znam koji je koji telefon.

Jailbreak mu pada za vikend vjerovatno (kućni kompjuter), a koristilo bi mi i da mi preporučiš (makar na private ako se ovdje ne smije o PC aplikacijama) šta da koristim umjesto iTunesa, odnosno koji će mi program najbolje raditi file transfer.

Sa GSM signalom nema nikakvih problema, besprekorno radi. Nisam uspio da mu izazovem gubitak signala. Ponekad (vrlo rijetko i nakon dosta vremena) kad ga držim stegnutog iz sve snage počinje malo da opada signal, ali nema govora o onom gubitku sa prvih modela. NAJJAČA STVAR!!! T-Mobile CG prodaje i4 u SIM-FREE VARIJANTI, a NE PROIZVODI MICRO-SIM PREPAID KARTICE!!! To je najnečuvenija stvar koju sam iskusio! Srećom, u Jabbuci u Podgorici imaju ručnu spravicu koja kida karticu u micro-SIM veličinu :D tako da je to odrađeno bez muke.

BTW: Da li će mi JailBreak obrisati sve sa telefona ili možda samo aplikacije? Ili ništa? :)

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, JB ne briše ništa od podataka ukoliko "otključava" OS u samom telefonu. Međutim, ako se radi jailbreak firmvera koji naknadno treba da se ubaci, e onda se briše sve jer mora da se flešuje. Naravno, iTunes može da uradi backup i sve od podataka vraća kako je i bilo.

Odradi ti lepo JB po uputstvu sa onog linka pa ćemo naknadno o ostalim pitanjima pošto skoro sve traži JB. :)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Jailbroke the motherf*cker! Woohoo!!!! Jeeeee! :) Idemo sad na naknadno: šta preporučujete za file manager na kompjuteru? iTunes na kućnom kompjuteru me ubija, jedino na laptopu radi kako treba...
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, odlično, jesi li odradio po onom uputstvu? :) Za transfer fajlova ima nekoliko programa, ne bi bilo loše da se poigraš pa da izneseš utiske jer ja baš nisam imao vremena da se igram sa svakim posebno. ;) Pre svega, obavezno instaliraj iFile (Cydia) na mob. Program je "free trial" ali vrlo funkcionalan, ja sam ga kupio ($4 je) jer preko njega svašta odrađujem i stvarno mi vrši posao. Naravno, uvek može da se nađe i sređena verzija. :wink:

Za komp imaš iPhoneBrowser, DiskAid, Panda PC Suite (ovaj preporučujem), zatim Xilisoft iPhone Software Suite, i još po nešto verovatno. :wink:

iFile konkretno podržava svakakve fajlove (slike, muzika, video), oslanja se na sistemske aplikacije a ima mogućnost i WiFi transfera preko bilo kog browser-a. Nadam se da imaš WiFi ruter kod kuće? :)

Installous (Cydia, potraži repo na netu) je program koji vuče "sređene" aplikacije sa Apptrackr-a i ima mogućnost instalacije .ipa fajlova (otvori Apptrackr na kompu i biće ti jasno o čemu se radi). ;)

I takooo... ;)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Miškoni, uradio sam prema onom iskustvu, ali sam ga najurio na nekom drugom sajtu, jer je na onom tvom link bio mrtav. Ja sam ubacio ove programe - iFile i Filer, ali još nisam provalio kako se radi sa njima na kompjuteru. Danas sam skinuo Pandu i večeras ću je probati. Takođe me zanima kako radi taj Wi-Fi transfer preko browsera? Installous sam skinuo, radi k'o lud :D. Kako da otvorim Apptrackr preko kompjutera?
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, ukucaš "apptrackr" u Guglu i ispratiš prvi link. :wink:

Onaj link sa uputstvom radi ali je iClarified nešto kilav u poslednje vreme.

WiFi fajl transfer radi vrlo jednostavno. U iFile (i mnogim drugim aplikacijama) imaš "web server" opciju (druga ikonica levo dole), kada se aktivira, moguć je pristup iz bilo kog browser-a, sa bilo kog uređaja koji je na istoj mreži. U browser ukucaš http://a.b.c.d:port (IP adresu i broj porta, pokazaće ti iFile) i uš'o si! ;)

Recimo, da bi instalirao kroz Installous programe koje si skinuo na komp, potrebno je da ih ubaciš u /private/var/mobile/Documents/Installous/Downloads. Sa iste lokacije možeš da pokupiš sve što si skidao direktno sa telefona i sačuvaš na kompjuteru. :)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Miškoni napisao:Za komp imaš iPhoneBrowser, DiskAid, Panda PC Suite (ovaj preporučujem), zatim Xilisoft iPhone Software Suite, i još po nešto verovatno. :wink:
Miškoni, upravo sam neko vrijeme koristio DiskAid i moram da pohvalim da je program vrlo dobar. Malo ponekad crash-uje, ali ne puno, iu suštini je vrlo koristan i može da se pristupa svemu preko njega. Dodatno još skidam sad da instaliram TuneAid koji pristupa muzici na iUređaju.
Od drugih ponuđenih, Panda mi je bila na kineskom i pojma nisam imao šta da radim, ovaj Xilisoftov mi se nije baš dopao, a ovaj prvi nisam ni probao...
Pozdrav! ;)
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, Panda se prebacuje na engleski desnim klikom na ikonicu pored sata pa "Select Language". Skoro sve je prevedeno. Xilisoft je više konverter i zgodan je za audio/video sadržaj. :wink:

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

#!*eni glupi Xilisoft iPhone Transfer je još gluplji od iTunesa ako je to moguće! Znači koji to softver automatski briše SVE bez pitanja za potvrdu?!! Naime, slučajno sam dok mi je bio otvoren prozor Camera Roll pritisnuo dugme Delete u programu (tu se miš našao) i on je lagano, bez provjere i pitanja za potvrdu, pobrisao SVE slike iz Camera Roll-a!!! STRAŠNO!!! Da li postoji način da se to povrati? Pokušao sam da nađem obrisane fajlove preko programa Recuva, ali nije uspjelo... A baš sam planirao danas da uradim back-up slika :lol:.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Uh, bojim se da nećeš moći ništa da uradiš... :(

Nisam proveravao da li bilo koji program vidi iPhone kao removable disk, čisto sumnjam.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Nisam imao uspjeha... Propale su... A šteta, bilo je baš dobrih. :smutny:
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Jedno pitanje: treba mi sledece sedmice stici i4 iz SAD, pa me zanima da li mi je potrebna original kartica da ga aktiviram ili je ista fora kao na 3Gs, da ga prilikom JB-a mozes aktivirati. Cisto da znam da li da narucim att karticu
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa posto stize sa 4.2.1 mislim da ces morati da sacekas da se izbaci redovan JB alat da sve mozes da odradis. Ako mozes, naruci i karticu... i da, nije bitno da li nije vise validna, moze i sa takvom da se aktivira (barem tako kazu na drugim forumima).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Ma karticu cu naruciti preko ebay-a, to mi nije problem, a pretpostavljao sam da moram cekati na novi alat. Hvala M :)
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

http://www.ianatomija.info/2011/03/ipho ... .html#more

Gorilla glass!! Ovime je dokazano koliko su Apple uredjaji kvalitetni!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Šta je sa unlockom za iPhone 4?
Oće li ga biti posle 1000e za akcije ili tek kad uđemo u EU?
Program za BT file transfer?
Posle 1000e za akcije ili posle ulaska u EU?

Odgovori