iPhone 4S

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od miodrage »

Ako je telefon JB-ovan, onda da iscupas SHSH blobove, napravis custom firmware, i zveknes Shift+restore u iTunes na njega. Imas za ovo sve gomilu tutorijala na youtube i sl. Ako telefon nije JB, u telefonu idi na settings, general, reset - erase all content and settings. Ovo NIKAKO nemoj da uradis ako imas JB, jer ces da zavrsis u restore loop-u.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

iPhone 4S

Post od Baraba »

Jesi li siguran da to moze sa 4s? Znam da moze sa 4, ali nisu isti procesori i na 4 znam da moze spustanje ios a na 4s ne.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 4S

Post od Baraba »

Gde da podesim GPS Information za sliku? Hteo bih na slikama da imam GPS Position.

Slika

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: iPhone 4S

Post od mladen_bgd »

Koliko se secam mora da ti bude Location ukljucen i tu imas da namstis za sta sve zelis da ti bude ukljucen.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

iPhone 4S

Post od Baraba »

Ukljucena je lokacija, ali nije stiklirano za kameru. Sada sam uključio i probam. Hvala.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

iPhone 4S

Post od darkonda »

Uzeo sam 4s simfree polovan pre desetak dana, e sad svremena na vreme pa mi krci dok pricam. Niti mene ko cuje, niti ja druge. Kao da mi nestane signala. Sta bi to moglo biti?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

Imso sam i ja taj problem sa jednim primerkom dok sam bio u fazi kupovine... To im je, kao, mana svima... Tj. onima koji nisu imali srece sa svojim :( ne znam kako bi to resio, smatram da je hardverski problem...

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: iPhone 4S

Post od lovra »

Drugari treba mi odgovori na par pitanja, da li moze da otvori u mail - u attach a tu mislim na pdf, Word, Excel i slike? I jel kod njega redovan bluetooth i jel moze da prima mms? Od ovoga mi zavisi da li ga uzimam ili ne

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od miodrage »

lovra, pojedini mail attachmenti mogu da se otvore, pojedini ne bez aplikacija.
Za Office attachmente ti logicno treba office aplikacija, za PDF ti treba neki reader, slike najnormalnije otvara.
BT je redovan, ali je ogranicen BT Obex FTP - znaci nema prenosa podataka putem BT, iskljucivo sluzi za glasovnu komunikaciju. E sad, u poslednjih godinu dana i tu je nacinjen neki pomak, pa izmedju iUredjaja mogu da se prenesu slike putem BT konekcije. Naravno, ukoliko uradis JB i kupis AirBlue onda imas potpuno "funkcionalan" BT, sto je po mom skromnom misljenju u eri brzog Interneta nonsens.
MMS naravno da moze da prima i salje bez ikakvih problema, jedino znam da postoji ogranicenje u vidu velicine fajlova, sto opet zavisi od mreze.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: iPhone 4S

Post od lovra »

Hvala ti Miodrage na brzom odgovoru, mislim da cu uzeti 4s da vidim i ios jer android koristim i manje vise mi je bzvz, i dalje smatram da je e71 najbolji tel koji sam imao, a sada pored nje koristim s3 a pre njega sam imao hox +... A spremi se sa strpljenjem jer cu verovatno imati jos pitanja narednih dana

Ps treba mi informacija kako da proverim da je tel 100 posto sim free?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

gurnes svoju micro sim karticu i ako upali bez ikakvih smetnji onda je sim free... :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

iPhone 4S

Post od Baraba »

I ako nema nikakav čudan ulozak gde stavljas karticu, mora da je fabrički.

borko75
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 24. Jul 2007. 10:53

Re: iPhone 4S

Post od borko75 »

drugari molio bi za pomoc...imam 4s radi preko x sim kartice i prezadovoljan sam kako radi desi mi se po nekad na mesec dana jednom ili cak i duze izgubi mi servisni centar za poruke ubaci neki +7 onda imam malo poteskoce da vratim standardni za MTS da li neko zna sto se to desava i jos jedno pitanjce kad ukljucim wifi ne izlista mi odma na ekranu mreze nego moram uci u podesavanja i odatle direktno birati koju hocu jel zna neko sta mora biti ukljuceno il neki programcic koji bi trebao imati da on odma izbaci ponudjene kad uljucim wifi
HVALA 8) 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od miodrage »

borko75, to sa centrom za poruke je zbog toga sto ti se desi da ponekaduredjaj izgubi mrezu (zbog X-SIM kartice), i onda se vrati na svoja prava podesavanja (jer je ipak jos uvek zakljucan na tu jednu mrezu).
Sto se WiFi mreza tice, mozda i postoji u Cydiji neki tweak, ali koliko ja znam to jeste default ponasanje uredjaja - da u Settings>WiFi lista dostupne bezicne mreze. Moj savet - WiFi je jako mali potrosac baterije, njegovim paljenjem i gasenjem mozda ustedis 2-3% baterije. Ne isplati se da ga gasis. iPhone ce sam da se nakaci na svaku mrezu na koju se do ovog momenta kacio. Na nepoznate mreze se nece kaciti sam bez da pita!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: iPhone 4S

Post od darkonda »

Desava mi se vec drugi put u 10 dana da posle nekog razgovora stavim tel u dzep i pozovem nekog. Dodjem kuci i mama mi kaze sto si me zvao, ja ti se javim ti cutis i pricas sa nekim. Sad me drug zove i kaze zvao si me pre 20 min nisam mogo da se javim.
Ja sad ne znam jel ja to slucajno kliknem pa pozovem, ili to telefon sam uradi... :disgust:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

jednostavno rucno ugasi telefon na power button na vrhu telefona i nece zvati nikog... :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 4S

Post od Baraba »

darkonda, zaključavaš li displej? :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

da pitam, je l' zna neko kad ce JB za 6.1.3? ovaj put nisam mogao da biram verziju softvera :(

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od miodrage »

Ima JB za 6.1.3 ali za A4 i pre-A4 uredjaje (3Gs i 4), i samo je tethered. ZA ove ostale mislim da nece izaci, jer nece da trose jos jedan xploit, nego cuvaju za iOS7.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

iPhone 4S

Post od Baraba »

E neka si mu rekao da ima ali da nema za njegov model :P Surovo :D
@luca, niko ne zna, pogotovo sto je 6.1.3 doneo nista, update mapa za Japan.

Odgovori