iPhone 6

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iPhone 6

Post od Layne_Staley »

Ja jeftini kondom stavljam jer mi je telefon ekstremno klizav.. A staklo stavljam, kad sam vec stavio kondom, stavicu i staklo :) :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

E, ja uzeo neki teracell silikon, taman je kamera upala u rupu pa se ne klacka. Providan skroz. U paketu dobio u Buff foliju, daleko je to od tempered glass, ali kao privremeno resenje je odlicno, a kosta celih 600 din :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

@jelena, koja ti je verzija iOS-a? da nisi nesto ubacila sto je malo usporilo telefon? verujem da nikome nije u sekundi ali kod mene se ne ceka ''dugo''...
je l si uradila JB? :)


@azimuth - je l ti uze telefon? ako jesi - cestitam i dobro dosao :)

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iPhone 6

Post od Layne_Staley »

Koji lik ovaj azimut.. :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

JeLeNaa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 10. Jan 2014. 22:00
:: **

Re: iPhone 6

Post od JeLeNaa »

iLuka iOS 8.1.2. Uradila sam JB, to mi je otkrice juhuu :) posto sam presla sa androida, ios mi je postajao malo dosadan, jer ja volim da cackam i podesavam, a izbor nije bio neki, ali sada ima svasta nesto da se istrazuje :)
Mislim da mi je to kasnilo i pre JB. Za sad sam dodala samo par stvari, a i ubacila sam CrashReporter, on prijavljuje kad nesto pravi problem i prijavljivao je da crash-uju neke app pa sam obrisala neke stvari i sada je ok, a to kod poziva i dalje malo kasni. Koja je kod tebe verzija ios-a?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

iLuka, Hvala! Uzeo iLuka, evo ga manje vise sam ono osnovno nabacao na njega, mada treba tu jos da se cacka, sredjuje i podesava.

Layne_Staley, sta ces, bitno je da je sve tu :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

ista je i kod mene verzija ali ja ne radim JB... on dosta utice na rad aparata a ja sam izabrao apple jer je jedini sistem koji radi kako mi se svidja...
moguce da je ta razlika u brzini rada (milisekunde su u pitanju) zasnovana na tvom JB...

ako zelis da ''istrazujes'', ne znam zasto nisi na Note 4? realno vise se budzi, kome je to potrebno... :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

iPhone 6

Post od Azimuth »

JeLeNaa, sam JB ne bi trebao da uspori telefon (ili barem nista osetno), ali ono sto skidas vrlo lako moze, pogotovu ako skidas one krekovane zezancije.

Ovo sam nalepio na displej.
[img]http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01 ... afb756.jpg[/img]

JeLeNaa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 10. Jan 2014. 22:00
:: **

Re: iPhone 6

Post od JeLeNaa »

iLuka Za sada nisam, hocu ovo da istrazim, kad ga vec imam steta bi bilo da ne vidim sta sve tu ima :wink:
Kazi mi da li da radim back up sada nakon jb? Poslednji sam uradila pre. I ako bih uradila restore, pa nakon toga restore backup, a da sad uradim back up (nakon jb), sta bi on ustvari vratio, s obzirom da je tu jb?
Azmuth Koje krekovane zezancije?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

ako si uradila back up pre JB zasto bi radila i posle? kada budes htela da radis restore, vratice ti sve od pre tog JB i to je to...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6

Post od znemanja »

Azimuth napisao:JeLeNaa, sam JB ne bi trebao da uspori telefon (ili barem nista osetno), ali ono sto skidas vrlo lako moze, pogotovu ako skidas one krekovane zezancije.

Ovo sam nalepio na displej.
[img]http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01 ... afb756.jpg[/img]
Gde u BG-u ima da se kupi ova folija?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

JeLeNaa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 10. Jan 2014. 22:00
:: **

Re: iPhone 6

Post od JeLeNaa »

Pa vremenom cu dodavati nove stvari i podatke u telefon, zato te pitah sta bi bilo ako se back up radi sa jb, mada kontam nakon jb ako radim restore da je najbolje da podesim sve ispocetka bez restore back upa, jer bi mogao vratiti i repove. Jel imao neko iskustva sa ovim?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

izvini ne secam se bas, zadnji put sam radio JB na 4s pre godinu i vise, a to se menja od verzije do verzije, kako i da li uopste JB utice na samu opciju back up...

neka se javi neko ko je radio skorije JB pa ce ti reci, ali mislim da je isto i sa i bez JB:)

@znemanja, za foliju ja ne znam.

JeLeNaa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 10. Jan 2014. 22:00
:: **

Re: iPhone 6

Post od JeLeNaa »

Vazi, hvala iLuka :)
A jos neko ako ima iskustva sa ovim jb, back up, restore, pre, posle, kako i da li utice, moze da me posavetuje :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

prosto je pitanje, sta ces sa podacima dodatim za vreme dok je telefon bio pod JB? ako uradis restore pa sve podesis kao novo, ostaces bez tih podataka koje si unosila za vreme dok je bio pod JB...
back up na icloud vraca, recimo, i sa whatsapp-a prepiske... ako ti je to bitno...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

JeLeNaa, one koje su krekovane ili nisu za zvanicnih repoa. :wink:

znemanja, ne znam za BG, ali ima u NS, Buff folija koja je kao staklo debela + teracell silikon je mene izaslo 600 din. Mogu ti ostaviti broj od tog cikice koji prodaje, ili link njegovog KP naloga.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6

Post od znemanja »

@Azimuth, 'Ajd daj link ka KP nalogu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

azimuth, ne znam da li znas, teracell je malo deblji od ovih ultra thin koje sam ja gledao i kupio... i to skoro duplo deblji... ako ti to znaci nesto :)

danas sam gledao da uzmem neki novi silikon u nekoj boji od tih tankih i nadjem u bojama ali samo taj teracell, dosta je deblji...

JeLeNaa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 10. Jan 2014. 22:00
:: **

Re: iPhone 6

Post od JeLeNaa »

Neke mogu prebaciti na mail, neke u neki virtuelni box ili na komp. Ali da znam sta i kako utice pre brisanja..

Aha, ok Azimuth.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

iLuka, meni bitno samo da preguram dok mi ne stigne Speck ili Spigen, a i dobro dodje ova debljina jer kamera ne strci vise. Na S5 imam taj problem, kamera je isto izbacena pa tanki silikon prosto nije "stariji" od kamere.

znemanja, imas PP.

JeLeNaa, samo prati kako se telefon ponasa posle svega sto instaliras na telefon.


Nego, da li ste svi aktivirali imessages? Meni je aktivirao ali na mail, nije na broj. Sad mi kaze da ponovo aktiviram, znaci jos 10 din, ima da ih zapalim... :x

Odgovori