iPhone 6

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 6

Post od fannY »

Baraba, nisam znao za te bugove. Cudno da u review-ovima niko to nije spomenuo. A bas sam planirao da uzmem 6s ove godine...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6

Post od Baraba »

To i mene nervira. Niko da kaže, ali ljudi po forumima pominju. Kamera takođe zvezka malo na 6, ali to ih prati od 4s. Neko ima problem sa home tj. dobije dvoklik koji ovde pominju, ja nisam imao nikakav problem. nekom se displej odlepio, nisam imao takav problem. Kao da mi je primarak bio savršen od bolesti koje prate 6. Ali, nervira ta lutrija "šta ti zapadne", zato sam oklevao da li ga prodati, jer nemam pomenutih problema.

6s će biti verovatno pogodak tj. ispravljene bolesti, kao i 5s, valja 6s sačekati. Pod uslovom da ispave bag sa javljanjem, to je do iOS. Što se tiče rada iOS, on radi sjajno, nemam zamerke. Imam zamerke na app i njihov kvalitet, nekada su bile bolje za klasu od androida. Npr. tapatalk, on se posle par sati ponovo učitava? Wtf? To mi se ne dešava sa igricom koju sam prekino pre 2-3 dana, nastavim tačno gde sam stao. Viber izluđuje sa iritantnim zvukom prilikom slanja poruke. Da ispizdiš ako se dopisuješ sa drugaricom, a devojka sedi na gajbi kod tebe. Sa druge strane, pokretanje vibera je brže za koju stotinku nego na bilo kojoj android mašini... kamera sjajna, zvuk na sluškama i zvučniku sjajan, baterija konačno odlična. Suma sumarum, ako isprave ovo što mene nervira, uzeću 6s ili razmotrim vraćanje na 6 (ali to teško zbog volume problema). Za te pare, apsolutno ništa ne sme da mu fali, ništa da me nervira. Ne želim ništa da popravljam na novom fonu koji toliko košta (ovo važi ubuduće i za android), ne prihvatam da popravljam nov telefon.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 6

Post od fannY »

Cenim tvoje misljenje. Ceka se 6s .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 6

Post od miodrage »

Baraba, ma da... uzeces ti neki Android, pa ce ga zbudzis, pa ces posle koji mesec opet da se vrnes na iPhone, i tako u krug i u nedogled :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6

Post od znemanja »

Nijedan od nabrojanih problema nemam na 6+. Svakog sagovornika čujem jasno i glasno, nikakv problem po tom pitanju nisam uočio. Sa home tasterom nema problema, radi kao što i treba da radi. Za Viber je tačno da nema opcije da se isključi zvuk, ali to je do app za iOS i to moraju developeri Viber-a da isprave, mada to meni nije nikako mana, taj zvuk mi je uključen i na andoridu.
Sve u svemu za sada nisam našao nijednu manu na 6+.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 6

Post od Joxy »

^ +1
miodrage napisao:Baraba, ma da... uzeces ti neki Android, pa ce ga zbudzis, pa ces posle koji mesec opet da se vrnes na iPhone, i tako u krug i u nedogled :D
Проваљен је одавно. :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

U pravu je Baraba, svasta ljudi pisu po forumima. Ima hardverski problematicnih telefona, ali na srecu sve se to resi jednim laganim menjanjem za nov :wink: Sve ovo nigde nisam procitao u nekom zvanicnom review-u tamo nekih bitnijih sajtova, vec iskljucivo na forumima.
Sto se ovih ostalih stvari tice, jedino me nervira taj zvuk odlaznih poruka kod vibera. Postoji delay kod javljanja, u pocetku sam ga primecivao ali vise ne. Valjda se ziv covek na svasta navikne. Problem iOS-a, nikako samog uredjaja. Sve sagovornike cujem jednako glasno, nemam ni tu problema. Izgleda da je i moj primerak imun na te bolesti, niti mi kamera zvecka, niti imam problem sa home tasterom, a i sve jednako glasno cujem. Onaj jedan kontakt kojeg sam slabije cuo, ispostavilo se da je do njegovog telefona tj do mikrofona.
Sve u svemu, mislim da je iP6 definitivno vredan paznje. Ja ga ne menjam u dogledno vreme.

Sto se 6s tice, hoce, ispravice neke stvari, hardver ce biti noviji i jaci, pa ko je na 5/s/c njemu se isplati da ga menja, ali nama sa 6/6+ se nece isplatiti sve dok ne izbace 7. Svaka druga generacija, kao i kod ostalih :wink:


Baraba, cekamo te da se vratis na iP6 u narednih 30 dana 8)

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: iPhone 6

Post od Ceftriaxone »

Мене само занима шта се који к дописујеш с другарицом, ако ти је већ риба на гајби ;)
ex ivan87

cvi91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 07. Jan 2015. 03:58
:: iPhone 6

Re: iPhone 6

Post od cvi91 »

Ljudi zasto mi nakon brisanja svih slika i video snimaka iz iPhone-a, opet kad udjem u menage storage pokazuje da ima oko 1.1 gb used space u photos &camera?

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: iPhone 6

Post od Ceftriaxone »

Држи и у албуму (deleted photos) још неко одређено време, за случај да се предомислиш па хоћеш да их вратиш.
ex ivan87

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

I tako 30 dana cuce u tamo u deleted da bi se same obrisale. Mozes i peske da ih obrises odatle.
Meni se ova opcija svidja, par puta mi se desilo da okinem i obrisem greskom neku sliku.

JeLeNaa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 10. Jan 2014. 22:00
:: **

iPhone 6

Post od JeLeNaa »

I ja da kažem da se i kod mene dešava to, kao i kod Barabe, da neke sagovornike čujem odlično, a neke baš loše. Čini mi se da to ima veze sa markom telefona koju oni koriste... A najviše mi smeta to kašnjenje prilikom javljanja, šta ja imam da čekam i gledam kad ce da se uspostavi veza, a javila sam se odavno [emoji34]

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

imam i ja jednu zamerku na svoj primerak - naime, kada zelim da posaljem sms, upisem primaoca, dole tekst poruke i kada kliknem ''send'' gore mi se pojavi zelena/plava crta i poruka je poslata? da li je tako i kod vas? :?
ako je u pitanju imessage onda i pise sent...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

iLuka, pa ko ovde duze koristi iPhone, ti ili mi? :P
Salu na stranu, da, to je normalno. Da vidis proces odlazenja poruke tj da li je i kada otisla. Za imessages je plava linija kao sto su i oni "baloni" sa porukama, dok je za sms sve to zeleno. Obrati paznju kad npr saljes neku sliku, videces da ume da zastane na trenutak negde pred kraj :wink:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 6

Post od Joxy »

Има и шуштања на звучнику, видео сам на другом форуму да је било речи о томе а и ја сам то приметио. Рецимо када је телефон на силент моду тј вибрацији и уђем у игру и уместо звука се чује то шуштање (звук у том случају и не треба да се чује јер је укључен силент мод, али не треба ни то шуштање :) ). Претпостављам да је и то до iOS јер како кажу дешава се са овом 8.2 верзијом.

JeLeNaa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 10. Jan 2014. 22:00
:: **

Re: iPhone 6

Post od JeLeNaa »

^ Kod mene se kad god je upaljen ekran čuje šum iz zvučnika, a kod vas ostalih? Prinesite skroz uhu. Tako je otkad ga imam, na svim verzijama iOSa.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: iPhone 6

Post od iKe »

Da li je tačno da kod nas ne vrše zamenu telefona koji se saviju? Odnosno da parafraziram Barabu, da to tretiraju kao karakteristiku, a ne manu?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

iPhone 6

Post od Joxy »

^^ Тако причају и на другом форуму, да им се одмах по паљењу/откључавању екрана чује шум а ја то нисам приметио, приметио сам само у играма када је звук искључен.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6

Post od Azimuth »

iKe, vrsi se zamena, ali ne znam da li to vazi i za Macolu i iStyle. Pa nedavno je Ceftriaxone zamenio jedan savijeni, doduse, on je to odradio u Italiji, ali je odradio bez problema. Imas ovde negde sliku njegovog telefona na kojem gotovo da se i ne vidi da je savijen.

JeLeNaa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 10. Jan 2014. 22:00
:: **

Re: iPhone 6

Post od JeLeNaa »

Joco, sad kad uzmeš telefon, upališ ekran i prisloniš zvučnik uhu ne čuješ baš ništa?

Odgovori