Apple iPhone X (10)

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Apple iPhone X (10)

Post od vla-do »

sugarcoated_ass i Batak, slažem se sa obojicom, ali to nam ipak ne daje pravo vredjanja svih Apple korisnika.

Poznam više vrsta korisnika iPhone. Jedan je kupio jer mu je trebao pouzdan, dugotrajan jednostavan telefon na duže staze (3,4,5 godina), drugi jer mu odgovaraju iPhoni, treći jer da devojke vide da on ima iPhone... Ako svu trojicu nazoveš pogrdnom imenom, nije fer prema prvoj dvojici, ili makar prvom. [emoji6]

E sad, to što Apple konstantno diže cene i traži gornju granicu koliko bi ljudi platili za njihove uredjaje je druga stvar.

Ali, da vam odmah kažem da onaj prvi nikada ne bi kupio X za ove pare, iako mu se svidja iPhone. [emoji846]

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Batak »

Za prvog, sta je na iPhone-u dugotrajnije od konkurentnog Androida? Duzi update slabo znaci jer ga kasnije toliko osakate da moras da ga zamenis.
Za drugog ok, odgovara coveku. Treceg ne bih komentarisao. :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Apple iPhone X (10)

Post od vla-do »

Sve. Podrška, garancija, ovlašćeni servis sa originalnim delovima, mnogo više opreme u odnosu na druge proizvodjače. [emoji6]

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Apple iPhone X (10)

Post od novak »

Dugotrajnije je da iP5 i nakon 5 godina radi najnormalnije, da radi na iOS 10 bez ikakvih problema (2 komada imam u porodici). A android flagshipi iz te godine? Naravno, i tada je iP pljuvan na sve strane, vakav nakav.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Batak »

vla-do napisao:Sve. Podrška, garancija, ovlašćeni servis sa originalnim delovima, mnogo više opreme u odnosu na druge proizvodjače. [emoji6]
Garancija? Bolje je dobiti refurbished telefon nego staviti NOV originalni deo? Ovlasceni servis sa originalnim delom jos kako postoji. Menja se svaki deo ekspresno i nema tragova otvaranja. A ne kao kod Apple-a, pomeri se prednja kamera (na iP6) i oni ti daju drugi refurbished telefon a ti si platio za nov.
I godinu dana kracu garanciju treba pomenuti.
novak napisao:Dugotrajnije je da iP5 i nakon 5 godina radi najnormalnije, da radi na iOS 10 bez ikakvih problema (2 komada imam u porodici). A android flagshipi iz te godine? Naravno, i tada je iP pljuvan na sve strane, vakav nakav.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Radi isto kao sto je radio na iOS-u 7 npr? Bas tesko.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Apple iPhone X (10)

Post od novak »

Ti si gore napisao da novi updatei osakate telefon i da ga moras zamijeniti. iP5 je došao sa iOS 6, dobio je 4 updatea i radi podjednako dobro kao i na početnom. Kažem ti, gdje su androidi iz 2012?
Nevjerovatna je količina hejta na Apple. Jbt, Note 7 koji je isto koštao k'o X je eksplodirao i nije se digla tolika pompa, i svi zaboravili. Al eto X je grozan, iOS će mu raditi loše, FACE id je promašaj, a svi gledali telefon preko ekrana. Daj ba

Sent from mTalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Batak »

Podjednako dobro radi iP5 sad i na pocetnom iOS-u? Ovim si pokazao koliko ti nije za verovati. Razlika u fluidnosti je ogromna.
Note 7 je promasaj, i to ogroman. Ali su povukli SVE uredjaje i iskupili se.
A ti si X gledao uzivo pa znas da nece biti ovakav kakav kazemo? iOS laguje pa rastura.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Apple iPhone X (10)

Post od novak »

Nije stvar je li Note promašaj ili ne, već kako kupci percipiraju. Da se tako nešto dogodilo sa iP modelom od dežurnih pljuvača se ne bi moglo disati. Ja nisam probao X pa zato i ne pričam kakav će biti. Al čitajući forum već vidim da veliki broj članova zna da će to biti bačene pare, a vidjeli ga na papiru. Takvi što gledaju na papiru su godinama trubili kako su Apple procesori smeće, a ostali sa octa, sega mega corovima vrh tehnologije. Sreća pa se pojavilo članova koji se malo bolje razumiju u čitavu priču. Da ne idem više u offtopic.

Sent from mTalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Batak »

Bilo je pljuvacine i po Samsungu, sa razlogom naravno.
Ovo za procesore od mene nikad neces cuti. Opste je poznato da je Apple-ov SOC ubedljivo najbolji.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple iPhone X (10)

Post od miodrage »

Batak napisao:iOS laguje pa rastura.
Sad si lupio pa ostao živ. Android je izmislio pojam laga naspram iOSa.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Evindzer »

Ali Ajfon nema olovku. :D

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Batak »

miodrage napisao: Sad si lupio pa ostao živ. Android je izmislio pojam laga naspram iOSa.
Bilo mozda nekad. Sad je obrnuto. 11-ica laguje na sve strane.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od sugarcoated_ass »

Tako sam i ja verovao da iOS radi ekstra dok nisam čačkao 6S. Pritisak na home dugme - 2 sec pauze dok nije pokazao home screen. Samo sam ga spustio i jedva suzdržao da ne puknem od smeha. Možda je bilo nekada, a sad su samo bajke.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Apple iPhone X (10)

Post od iamivan »

miodrage napisao: Sad si lupio pa ostao živ. Android je izmislio pojam laga naspram iOSa.
Je l' koristiš trenutno iPhone pa možeš da tvrdiš da iOS ne laguje?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Apple iPhone X (10)

Post od dachakragujevac80 »

A ja sam hteo da pitam vas koji tvrdite suprotno da li ste uopste ikada koristili iphone,ili samo cackali po poslovnicama!? Znaci,desi se i ios-u po neki put da zabaguje,ali reci da non stop laguje je odvala veka!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Baraba »

^ koristio sam i promenio njihovih modela više nego nekoliko ovde pojedinaca svi zajedno. Mogu da komentarišem iP/iOS od 3gs.

@Miodraže, Batak je koristio iP, koristio i nosio, ne samo video na kablu, nekoliko menjao zbog lošeg ekrana, šta već beše, čak je i tada pisao mane i gde se vidi bagovanje, sećam se da su ga pljuvali ostrašćeni likovi slični tebi, kao kad ti počneš za M$. Uglavnom, promenio je on dosta telefona, prodaje, menja... Ima iskustva, zna nekad malo da pretera oko boja na amoledu, ali su mu visoki standardi jbg. Stoji da su pustili katastrofalnu 11, lično sam se uverio, valjda su do sada sredili.
Poslednja izmena od Baraba u Pon, 30. Okt 2017. 07:28, izmenjeno 1 put ukupno.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Batak »

dachakragujevac80 napisao:A ja sam hteo da pitam vas koji tvrdite suprotno da li ste uopste ikada koristili iphone,ili samo cackali po poslovnicama!? Znaci,desi se i ios-u po neki put da zabaguje,ali reci da non stop laguje je odvala veka!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rekao je Baraba vecinu stvari a ja cu samo jos da nabrojim koje modele iP-a sam sve koristio neko vreme.
5s, SE, 6, 6s, 6s+, 7, 7+. 6s+ sam cak nosio i nekoliko meseci a on je tek dropovao fps (tada je bio aktuelan iOS 9).
iOS 11 je daleko najgori do sada. Bukvalno svaki iPhone (nisam koristio 8 i 8+) laguje do zla Boga na njemu. Potpisujem da bolje radi S8 sa sve TW-om od bilo kog iPhone-a u ovom trenutku.
Baraba napisao:^ koristio sam i promenio njihovih modela više nego nekoliko ovde pojedinaca svi zajedno. Mogu da komentarišem iP/iOS od 3gs.

@Miodrađe, Batak je koristio iP, koristio i nosio, ne samo video na kablu, nekoliko menjao zbog lošeg ekrana, šta već beše, čak je i tada pisao mane i gde se vidi bagovanje, sećam se da su ga pljuvali ostrašćeni likovi slični tebi, kao kad ti počneš za M$. Uglavnom, promenio je on dosta telefona, prodaje, menja... Ima iskustva, zna nekad malo da pretera oko boja na amoledu, ali su mu visoki standardi jbg. Stoji da su pustili katastrofalnu 11, lično sam se uverio, valjda su do sada sredili.
Kako su me napali tad na Benchu kad sam ispizdeo zbog mrtvih piksela i sarenih ekrana (nije samo Amoled saren :D).
Skoro sam bas nosio (kratko naravno) 7-icu sa 11-icom. Pa ono je smesno kako radi.
Mi A1 je izmislio fluidnost za ono.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Apple iPhone X (10)

Post od dachakragujevac80 »

Tebi su ocigledno uvaljivani sve neki skartovi sa falinkama! Ja sam imao “samo” 6 i evo sada 6s i za ukupno dve godine koriscenja ne videh ni jedan jedini bag,lag,ili sta vec...Desi se,necu da lazem,ali to je daleko od toga da ga treba pljuvati! Meni su se svi “Samsunzi” milion puta i restartovali ili kocili,pa sigurno necu da kazem da je Samsung njesra! Naprotiv!
I lepo ja rekoh adminu da brise postove,jer ovo je sve samo ne tema o X modelu!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Batak »

Koja je verovatnoca da je toliko primeraka bilo skart? :)
A sestica, 2 kom mrtvi pikseli i jedan sa sarenim ekranom. Nakon toga sestica sa pomerenom prednjom. Pa na 6s gasenje na nizim temperaturama. Na 7+ crni ekran kod ulaska u kameru (pomagao samo hard reset).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone X (10)

Post od znemanja »

Previše ste otišli u off, vratite se na temu.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori