Vesti i dešavanja

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Naravno isti dizajn samo drugaciji kamera modul.
Ako zaista bude ovakav, ne znam kome je to vise zanimljivo? Ili neka preispitaju svoje poslovne poteze ili neka batale mob diviziju. Nadam se da ce trziste reagovati.
https://www.benchmark.rs/vesti/navodni_ ... mere-79698

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Kada bi vratili onu oštru ivicu kao na SE, to bi bilo odlično. Malo mi čudno izgleda ovolika kamera, ali avaj, trendovi se moraju ispratiti. Inače, ne bih se ja previše uzdao u ove rendere, sa njima se nikad ne zna do par dana pred predstavljanje.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Slazem se u potpunosti, posebno mi se cini da ubedljivo najmanje informacija curi kada su njihovi modeli u pitanju.
Ali sa druge strane ako dizajn bude isti a samo se kamera modul bude razlikovao onda ih ne zalim uopste, neka imaju jos veci pad prodaje.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

U poslednjih nekoliko godina svaki "leak" ispadne verodostojan, tako da su velike sanse da bude bas takav. A prosecnog iPhone korisnika zabole neka stvar kako iPhone izgleda, dokle god je to iPhone. Zna bagra iz Apple-a sta radi...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Verovatno će im i ove godine prodaja neznatno opasti, ali ne sumnjam da će ga opet prodati u enormnim količinama.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Mislim da nije moguće da ovako loše izgleda zadnja strana uređaja. Verujem da će dizajneri to suptilnije i elegantnije rešiti.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Vesti i dešavanja

Post od novak »

Pa Apple veliki dio svog uspjeha ima zahvaljujuci dizajnu. Ne ide mi bas da izbace ovakvog frankenstajna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Sve je moguce kada je Jabuka u pitanju. [emoji3]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

iPhone je, po meni, uvek bio lepo dizajniran, jeste da su jedan isti dizajn forsirali u par iteracija, ali lično uvek mi je Apple bio elegantno dizajniran. Shodno tome sumnjam da bi dozvolili ovako loš dizajn poleđine telefona.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Pa poledjina im je godinama unazad ista, da ne kazem bas od prvog modela, maltene da se samo taj kamera modul menja. Tako da se ne bih uopste zacudio kada bi se ove glasine obistinile.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Vesti i dešavanja

Post od novak »

Pa definitivno nece biti velikih akrobacija s dizajnom, al mog’o bi se modul kamere i ljepse urediti. Jedino sto “brine” je da je ovo vec drugi render


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Da li je lepo ili ne je već subjektivna kategorija. Ovo mu dođe isto rešenje kao na Mate 20 Pro, samo što je pomereno ka ćošku (gde Apple gura kamere od samog početka). U svakom slučaju, ogromna većina telefona odmah ide u neku futrolu pa će se, pod pretpostavkom da su renderi tačni, ublažiti utisak koji ostavlja ovakav raspored kamera.
Što se tiče lepog i ružnog, lično se nikada nisam vodio tim kriterijumom prilikom odabira telefona, uvek su mi bile bitne neke druge stvari npr kako sve to zaista radi.
Pre izvesnog vremena sam pročitao da će ova generacija biti ili iste cene kao prethodna ili nešto jeftinija upravo zbog lošije prodaje prethodne generacije. Ostaje da sačekamo i vidimo šta i kako će biti :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ali ipak treba telefon najlepše da izgleda bez maske, a ne da poenta maske bude sakrivanje ružnoće.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Lepo je subjektivna kategorija i ne treba da bude primarni faktor pri odabru telefona. Ali, nikako nije zanemarljiv faktor, ipak uređaj mora da odgovara ukusu korisnika te stoga i dizajn mora da bude adekvatan preferenciji konkretnog korisnika. Case treba da bude komplementaran telefonu, a ne da se pomoću istog nadoknađuju nedostaci u dizajnu. I dalje mislim da Apple neće ovako robusno rešenje postaviti u narednu iteraciju iPhone-a.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

^ Dizajn je jedan od bitnijih faktora za vecinu korisnika. Evo cist primer Samsungova A serija, kada bi izbacili A90 sa svim onim spec koje kruze po netu ovih dana, ja bih se prvi odlucio za njega u odnosu na S10 recimo. Ne kazem da je S10 ruzan, naprotiv, ali sa onih rendera A90 deluje nestvarno. Zato i mislim da nece biti ovakav ali sacekajmo jos par dana pa cemo videti. [emoji4]
Azimuth napisao:Da li je lepo ili ne je već subjektivna kategorija. Ovo mu dođe isto rešenje kao na Mate 20 Pro, samo što je pomereno ka ćošku (gde Apple gura kamere od samog početka). U svakom slučaju, ogromna većina telefona odmah ide u neku futrolu pa će se, pod pretpostavkom da su renderi tačni, ublažiti utisak koji ostavlja ovakav raspored kamera.
Što se tiče lepog i ružnog, lično se nikada nisam vodio tim kriterijumom prilikom odabira telefona, uvek su mi bile bitne neke druge stvari npr kako sve to zaista radi.
Pre izvesnog vremena sam pročitao da će ova generacija biti ili iste cene kao prethodna ili nešto jeftinija upravo zbog lošije prodaje prethodne generacije. Ostaje da sačekamo i vidimo šta i kako će biti :)
M20 Pro je jedan od najlepsih mobova na trzistu, Huawei dominira sa dizajnom i originalnoscu u poslednje vreme. P30 je cist primer. Nikako se ovaj iP sa rendera ne moze porediti sa njima. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

@Joxy, recimo meni se potencijalni dizajn Samsunga A90 uopšte ne sviđa, a od Huawei, jedino mi je M10 Pro je bio dizajnerski odličan, P30 Pro je dva korak nazad po pitanju dizajna i nikako mi nije dopadljiv. Što se Apple tiče, verujem da će oni skockati dizajn na dosta dopadljiviji način. Meni je XS/XS Max vizuelno jako dopadljiv (naravno minus notch), i generalno taj dizajn ima pozitivan feedback od strane Apple korisnika.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Po pitanju dizajna dosadasnje X serije se slazem. Cak mi ni notch ne smeta jer su svi moguci senzori smesteni u njega. Dakle nije tu reda radi vec ima svoju funkciju.
Ni ja nesto ne verujem da ovi renderi prikazuju finalni dizajn moba, ali iskreno ako naprave neko cudo na polju kamere onda bih im oprostio i takav dizajn. Ako kamere budu vrhunske onda je izgled totalno u drugom planu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Ništa ne brinite, braćo, biće upravo ovakav kakav je na renderima. [emoji38]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

De gustibus et coloribus non est disputandum - govorili su stari Latini.
Meni je recimo dizajn iPhona prelep uvek bio osim mozda 2G, i 5c. Opet, i oni su imali svoj smek. Note serija mi se uopste ne dopada, kao ni Galaxy sa izuzetkom poslednje S10 iteracije koja mi se svidja za divno cudo, ali mi je Huawei fenomenalan sa ovim Mate i P uredjajima. Takodje jako zanimljivo resenje mi je Wiko.
Inace po estetici i dalje mislim da je Nokia E61 apsolutno najlepsi telefon ikada napravljen!
Kao posebne cu da izdvojim ove najnovije preklopne telefone, gde mi se Galaxy fold svidja, a Huawei ne. Mislim da ekran MORA da ide unutra, a da napolju bude mali ekran za najosnovnije notifikacije i akcije tipa javljanja na poziv.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Sve si rekao prvom recenicom. [emoji4]

Odgovori