Vesti i dešavanja

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

U tom slučaju, ako dosadašnje glasine o iP8 budu istinite, isplati se sačekati i platiti više za iP8 nego pazariti ip7s/7s plus.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

Jos jedna potvrda ekrana -

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Verovali ili ne, ovaj bezbezelski Ajfon - ako stvarno bude takav - ostavlja odličan estetski utisak. ;)
Jedino će ga naružiti položaj duple kamere na poleđini.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

https://www.technobuffalo.com/2017/08/0 ... m=facebook
Možda još ima nade za Ajfonovu vertikalnu kameru. :wink:

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti i dešavanja

Post od 1808 »

Da li ovaj iPhone 8 zaista ima ovako debele ivice oko ekrana ili se ovo neko zajebava. :blinky:
http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/17 ... na_008.jpg

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

Licno mislim da je odvratno jer izgleda kao 5800 nokija, ali sasvim je druga slika uzivo uzeti telefon plus ove glasine i ne moraju da budu tacne...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Nista meni nije jasno tu oko novih modela. Na slikama mi deluje kao da su u pitanju stakleni telefoni, da li je moguce da se ponovo vracaju na staklo? Pre svega tu mislim na navodne 7S/7S Plus verzije mada mi i osmica u onoj braon boji deluje kao da ima staklena ledja.
Videcemo sta se tu sprema...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Osmica, ili kako god da nazovu ovog bez ivica i senzora otiska prsta ispod ekrana, imaće po svoj prilici staklena leđa i mogućnost bežičnog punjenja. Tako bar najavljuju svi na internetu.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Isto važi i za 7s/7s+.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

Ne znaju oni bas najbolje sta rade. [emoji23]

Po mom misljenju ako je tako to onda moze biti samo korak nazad. Full metal body je svakako bolji izbor ali sada se vidi da bukvalno svi idu na staklo i vrlo je interesantno da se ide bas na ono sljastece tzv "ogledalo" staklo, bas kao sto je Samsung pre koristio. Sony i Samsung postavili standard a ostali sad udarili pa kopiraju. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

Apple (napokon) ubacio +381 čime je omogućena aktivacija “two-factor authentication” na nalozima, a time i korišćenje Keychain opcije.

[BREAKING] Ljudi, uspeli smo! Naša zajednička velika akcija #EplPodrškaSrbija je uspela! Apple je NAPOKON dodao +381 na spisak! BRAVO!


Sent from my iPhone using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Vesti i dešavanja

Post od iLuka »

http://www.ajfon.rs/naslovna/novosti/35 ... parku.html

Jedino ne pise datum ali verovatno je to 8.9. ili 11.9. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od iamivan »

Joxy napisao:Ne znaju oni bas najbolje sta rade. [emoji23]

Po mom misljenju ako je tako to onda moze biti samo korak nazad. Full metal body je svakako bolji izbor ali sada se vidi da bukvalno svi idu na staklo i vrlo je interesantno da se ide bas na ono sljastece tzv "ogledalo" staklo, bas kao sto je Samsung pre koristio. Sony i Samsung postavili standard a ostali sad udarili pa kopiraju. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poenta staklenih leđa je bežično punjenje, tako da full metal body nije bolji izbor u ovom slučaju.

I dokle više sa tim kopiranjem? Kompanije prave telefone onako kako misle da treba i kako se tehnologija razvija. Za bežično punjenje ne može metal, logično da će preći na staklo.

Po toj vašoj logici, svi proizvođači automobila kopiraju Volvo time što stavljaju pojaseve za vezivanje u svoje automobile.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od гари »

Ma svi kopiraju onog jadnog čoveka što je izmislio točak! :lol: Sram ih bilo, kako se ne potrude da izmisle neki drugačiji oblik za automobile osim točka, smorili su me više točkovi. :D

I generalno se slažem za to vezano za kopiranje. Glupo je govoriti toliko kako stalno neko nešto kopira. Ako Samsung napravi telefon sa staklenim leđima, pa se masa na to naloži, naravno da će i ostali početi da prave sa staklenim leđima, što zbog toga da gube kupce. A još posebno kad je u pitanju ta praktična strana vezano za bežično punjenje.

Sent from mTalk on Windows PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

гари napisao:Sram ih bilo, kako se ne potrude da izmisle neki drugačiji oblik za automobile osim točka, smorili su me više točkovi. :D
A ti onda stavi gusenice, kao kod tenka. ;) :D :D
Mislim da idu na staklena leđa najviše zbog bežičnog punjenja, jer su ih zbog nedostatka te opcije često prozivali, a staklena leđa su najlakši i najjednostavniji način da se to omogući.
Inače, ja lično nemam ništa ni protiv plastike, ali ako bih birao između metala i stakla, izabrao bih metal - bežično punjenje je fina mogućnost, ali meni lično nimalo presudna ili neophodna.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od yocasylver »

Sad se otvorila Ikea kod nas a oni prave namestaj za kafice sa wifi punjacima u istim.To je bila najava da li su realizovali ne znam,mozda za nase trziste jos ne.Ali ako jesu onda evo neke vajde od toga.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Joxy »

iamivan napisao:Poenta staklenih leđa je bežično punjenje, tako da full metal body nije bolji izbor u ovom slučaju.

I dokle više sa tim kopiranjem? Kompanije prave telefone onako kako misle da treba i kako se tehnologija razvija. Za bežično punjenje ne može metal, logično da će preći na staklo.

Po toj vašoj logici, svi proizvođači automobila kopiraju Volvo time što stavljaju pojaseve za vezivanje u svoje automobile.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
Ne vidim nikakvu prednost bezicnog punjenja kada telefon svakako miruje, ne mozes ga koristiti dok se puni i plus je dock vezan za uticnicu. Sta znam, zanimljiva stvarcica eto cisto da se kaze gde je otisla tehnologija ali daleko od toga da je korisna kako je pojedini predstavljaju.

Sto se mene licno tice nemam primedbe ni na staklo ni na full alu/metal izradu ali je prosto logicno da su takvi (full alu) telefoni skuplji u izradi a i daju bolji osecaj u ruci. Mada dosli smo do toga da je i to postala individualna stvar, kako kome odgovara...


Sent from my iPhone using Tapatalk

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od iamivan »

Ne zalazim u to da li bežično punjenje ima neku prednost ili nema. Meni lično takvo nešto nije potrebno, ali samo objašnjavam zašto će imati staklena leđa. :)

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Joxy, ne bih se složio. Evo ti primer, radis negde nesto sa svojim kompom, a telefon je pored tebe na stolu, gde imas taj bezicni punjac. Kablovi bi ti samo smetali. Stigne obavestenje, mozes da ga vidis, bez da diras telefon (tako ga namestis) i ne smeta ti nista. Eto toliko recimo.
Drugu neku opciju za bezicno punjenje ja zaista ne vidim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Vesti i dešavanja

Post od brankisha »

Razmazili se ljudi. Treba malo stvari da se resetuju.
Kad vidim na sta ljubi bacaju pare u auto enterijeru. Strasno.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odgovori