iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
LuCiFeRkO
Banned
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 20. Feb 2008. 10:22

Post od LuCiFeRkO »

miodrage, sto se tice sms-tonova...mislim da ce ti ovaj tutorial objasniti sta i kako....zvuci komplikovano ali nije....ja sam kod mene promenio i sljaka odlicno...jedino ti je Jailbreak neophodan....

It's pretty simple. Make sure you have jailbroken your iPhone, and have OpenSSH installed on the phone, and a program that allows you to connect to your phone...I am using WinSCP. I am using Vista btw

1. Find the tone you want, and convert it to AIFF format using the iTunes converter. Goto Edit>Preferences>Advanced>Importing and change encoder to AIFF
2. You then need to change the extension of this file. Right click the file in iTunes and select "Open in Explorer". Then goto Folder prefenced, click the view tab and uncheck the box that says 'hide known file extensions'. Then right click the file and rename it to 'sms-received1.caf'. Save this to desktop because it is easier to find
3. Open up WINSCP or equivalent program and connect. Then goto /System/Library/Audio/UISounds
4. Find the original 'sms-received1.caf' file on the phone and delete it.
5. In the left hand panel, goto desktop and find the new 'sms-received1.caf', drag and drop into UISounds folder.

And here is which file corresponds to which name:
sms-received1.caf -> Tri-tone
sms-received2.caf -> Chime
sms-received3.caf -> Glass
sms-received4.caf -> Horn
sms-received5.caf -> Bell
sms-received6.caf -> Electronic

All done. Added 2 sms tones using this. Using this method, you can also change email tones, lock tone or any other tone you can find

PS: sorry, imam samo na engleskom :unsure:

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Pre ce biti bolje od n91 :) sa boljim sluskama naravno :) .
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E evo jedno pitance vezano za Jailbreak, a pre nego uradim isti. Naime svuda, na svim sajtovima pishe update na Software 2.2, pa onda JB. Ok, samo moj fon je vec na 2.2, jel to ima neke veze ili nema? I sta ja onda da radim? samo od momenta breakovanja, ili sta?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Hm, dobro pitanje... Pa s obzirom da nemam 3g, ne mogu proveriti, ali nista ti nece faliti da ponovo ubacis 2.2, pogotovo sto je ovaj mozda custom 2.2, sto znaci da je drugacije podeljena memorija, mozda softwer manje zauzima... U svakom slucaju, ja uvek koristim custom fajlove, tako da ce verovatno koristiti ako to uradis, a u najgorem slucaju ce sve ostati isto, sto znaci da si se dzabe mucio celih 10-15 minuta...
iPhone + CX300

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Nemas problema,mozes odmah da radis sa tim sto imas u telefonu ili da ponovo ubacis,nema razlike ;)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

da, s tim sto ako je custom, a verovatno jeste, mozda bude jos bolje... Mada mozd bude i isto... Sanse su pola pola....

Da li ce mi neko reci ZASTO mi je izbrisan post?

EDIT: saznao sam i zasto, i razlog je krajnje smesan...
iPhone + CX300

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Pa podijeli sa nama, da se i mi nasmijemo. :) Izvinjavam se ako je već bilo pomenuto, ali ne bi bilo loše da se napravi jedan pregled korisnih iPhone aplikacija. Priznajem da je lijep, ima savršen displej, odličan je za muziku (uz turpiju :)) i Internet, ali ne bi bilo loše kad bi bio i smartphone. Zato molim korisnike da to malo popišu za nas "nevjerne Tome". :)
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vincent, pa iPhone pre svega jeste smartphone: ima OS i mogu da se ubacuju aplikacije. Koliko znam, to je definicija smartphone-a. Mada onda bilo koji JAVA telefon mozemo da podvedemo pod ovu kategoriju, ali potrebno je da te aplikacije mogu da se integrishu sa osnovnim firmware-om u telefonu.
Sto se mojih omiljenih aplikacija tiche evo da krenemo:
Synthesis SyncML, ZYB sync - obe sinhronizuju imenike na www.zyb.com
Fring, Facebook, IM+ Lite, AccuWeather, Beacon (za GPS), Palringo, Speedtest (www.speedtest.net), Serbian (recnik srpsko engleski, WiFi Discover (razmena fileova putem WiFi protokola)
Ostalo sto imam su igrice, a to ne smatram za aplikacije, te ne potpadaju u ovu temu.
Kad uradim Jailbreak, verovatno cu naci jos mnogo toga.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

miodrage, Iskreno receno mnogo toga se definise kao smartphone. Npr. prvi Symbian telefon (Ericsson R380) je oznacen kao smartphone a na njege uopste nije bilo moguce instalirati nikakve aplikacije! Evo, ako je verovati wikipediji, sledeci OS-evi se smatraju smartphone platformama:

Symbian OS from Symbian Ltd. (46.6% Market Share Sales Q3 2008)
iPhone OS from Apple Inc. (17.3% Market Share Sales Q3 2008)
RIM BlackBerry operating system (15.2% Market Share Sales Q3 2008)
Windows Mobile from Microsoft (13.6% Market Share Sales Q3 2008)
Linux operating system (5.1% Market Share Sales Q3 2008)
Palm OS developed by PalmSource (now a subsidiary of ACCESS)
Binary Runtime Environment for Wireless (BREW)
Android from Google (Released 22 Oct 2008)

E sada nisam siguran kako je tu upao Brew. Verzija koja stizala sa Siemens SXG75 i Benq-Siemens EF81 izgleda bila malo osakacena posto je za instalaciju "native" aplikacija bilo potrebno "hackovati" telefon i otkrivati skrivene menije.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LuCiFeRkO
Banned
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 20. Feb 2008. 10:22

Post od LuCiFeRkO »

tomas.hokenberi, da nisi mozda malo skrenuo sa teme...(ne znam, samo pitam :wink: )
u sustini koga interesuju neki smartphonovi pre 10ak godina i vise...ipak mislim da je ovde tema
iPhone 3G ako se ne veram... tj mozda i gresim ;)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

LuCiFeRkO, Tema jeste Iphone 3G ali ako nisi primetio prica je pocela da se razvija, izmedju ostalog, oko toga da li je Iphone 3G smartphone ili ne. Mozda tebe ne zanima sta sve spada u "pametne" telefone, ali mozda nekog drugog zanima. A izgleda uopste nisi procitao sta pise u mojoj poruci posto se "smartphonovi pre 10ak godina i vise" (a manje je zapravo) pominju iskljucivo u prvoj recenici. Ostatak daje spisak Smartphone operativnih sistema i trzisno ucesce - drugi je Iphone OS - pretpostavljam da je to neki "smartphone od pre 10-ak godina".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LuCiFeRkO
Banned
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 20. Feb 2008. 10:22

Post od LuCiFeRkO »

tomas.hokenberi"smartphone od pre 10-ak godina" se iskljucivo odnosi na tvoju "prvu recenicu i za prvi Symbian telefon Ericsson R380....

i hvala ti na trzisnom ucescu, to je tako dobra informacija koja me nimalo ne interesuje a ni vecinu .... :D

PS: ne vredi dalje diskutovati, ti si ipak najbolji 8)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

LuCiFeRkO, A ti citas misli i znas 100% pouzdano sta zanima vecinu ucesnika na forumu? Svi su navalili da se zale posto ih ne zanima.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ljudi, nemojte se svađati, nema smisla... tomas.hokenberi, ti nas sve inače toliko nerviraš i apsolutno ne pomažeš kvalitetu foruma i svi postovi su ti bezveze i smorni, ja mislim da tebe treba banovati sa foruma. :lol: :lol: :lol: :D :D :D Mislim, ovakvi napadi na jednog od najboljih članova su i glupi i bezobrazni i neko od *ratora bi trebalo nešto da učini po tom pitanju. Meni je, npr, ova informacija koju je tomas.hokenberi stavio bila izuzetno korisna i vrlo je povezana sa pomenutom raspravom da li je iPhone smart ili ne.
miodrage, ne sporim ja definiciju smartphone-a, nego implementaciju. iPhone je simpatično telefonče, ali ono što sam ja mislio je da treba da se završi viša hakerska da bi se on napravio u dobar (upotrebljiv) smartphone. Ima mnogo mana, neću da ih ponavaljan, ali dosta ljudi, uključujući i vas ovdje, me ubijedilo da to jeste moguće, samo što ja mislim da je prevelika muka bez potrebe. Sve te sitnice je mogao Apple da uradi i poštedi korisnike tolike muke. Ja sam kad je telefon tek najavljivan bio jako zagrijan za iPhone, ali su me svi ti nedostaci daleko odbili.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Corsair
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 07. Jan 2009. 00:36
Lokacija: Bg

Post od Corsair »

Pozdrav svima....

Zanima me da li neko zna tacno koliko je cena iPhon-a u Americi? Ali ne ono preko raznih ugovora, nego u slobodnoj prodaji?

Na ebay je solidno skup koliko sam ja mogao da vidim, 16gb se krece negde oko 700$...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Corsair, ja video i za po 400$ neotpakovan tako da ... :dry:

Vincent, tomas.hokenberi, miodrage, iPhone je bio zamišljen kao smartphone, ali tako da se gomila aplikacija kupuje od Applea i on to time postane. U startu je izdat SDK za Widgete koji su mnogo manje od sistemskih aplikacija, ali Apple nije računao na ovoliku popularnost među programerima, koji su kasnije od njega napravili smart uređaj. Tako da on jeste izuzetan uređaj ali je potrebno malo se pomučiti da se tweakuje kako treba.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vincent, gargamel4, jeste, treba se malo igrati, ali i sa Symbianom. Bez hacka, ili sertifikata, svodi se na isto sto i iPhone jer za sve treba da se odreshi kesa. Po ovome, najisplativiji OS trenutno je WinMob, a onda Linux. Ostale jos nisam ni video a kamoli upoznao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Corsair
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 07. Jan 2009. 00:36
Lokacija: Bg

Post od Corsair »

gargamel4 Pa to je extra cena, ali ako bi se narucivalo iz USA, tj ako bi neko mogao da mi posalje na to bi moralo da ide + porez i carina? Ili ne, kako to vec ide kod telefona?

Da li je ono ista fora kao i sa vecinom ostalih stvari 20% carina i 18PDV? A moralo bi i dekodiranje! Onda se to znatno poveca tako da i nije isplatljivo bas nesto posebno... Ipak je bolje izgleda cekati da se pojavi legalno kod nas ili preko pretplate neke...

paja_186
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 03:37

Post od paja_186 »

Zanima me ako bi uzeo Iphone u Hrvatskoj jel bi on bio zakljucan na njihovu mrezu ili ne? Hvala unapred

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Gde god da uzmete Iphone, ako nije kupljen u slobodnoj prodaji, tj. u Apple Store, on će biti zaključan na neku mrežu, a kad je 3g u pitanju, pošto starog više nema, praktično nećete moći da ga otključate, barem ne nekom pouzdanom i sigurnom varijantom, za sada. U Evropi ima da se kupi fabrički otključan Iphone 3g, ali koliko sam na netu našao informaciju cena je oko 800eura.

Odgovori