Vesti i dešavanja

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Kao posetio si 50 foruma pa si o ovome stekao takav utisak. :D
Koristio jedan android, ne rade WA i Viber i onda ti krivi clanovi koji napisu da si vec dosadio i bogu i vragu pisanjem jednog te istog, a 10 puta si mogao odraditi ono sto ti je savetovano.

Ove prozordzije su stvarno posebna sorta. Ni jabucari nisu toliko ispranog mozga. Ko fanovi Tesle. Religija... :roll:

cekicm83

Re: Vesti i dešavanja

Post od cekicm83 »

Green, Nisam bas 50 ali jesam itekako 5-6 foruma minimum.Neces ti sinko za zivota izmeniti onoliko telefona koliko sam ja za ovih 10-11 godina.Pocevsi od simbijana preko androida,ios-a od kada se pojavio u srbiji pa sve do wp i evo opet androida a ne kako mi navodis gore jedan android.I ne smetaju tebi nekoliko mojih postova o problemu koji imam, koji cu resiti cim dodjem s puta kuci treba sacuvati podatke prethodno, tebi smeta remecenje harmonije vas najvise desetak ovde(vrlo diskutabilne druzine) koji visite po ovom forumu i uskacete u svaku temu i solite pamet svima, jer zaboga promenili ste 3-4 telefona, procitali par tekstova o androidu, WP i ios-u, i sada ste relevantni da savetujete kritikujete i solite pamet svima.Izadjote malo napolju, skinite se sa foruma, prosetajte, izadjite u neki rock, pank, disko club, poj**ite nesto, nije sve u telefonima, verzijama androida, itd.A da, da je platezna moc veca ili Iphone jeftiniji nebi se ni primetilo da postoji android, svi bi kupovali iphone.Ja sada moram za put da se spremim.Tebi zelim prijatan dan i kuckamo ako me ne banuju.Prijatno.Dovidjenja.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od sugarcoated_ass »

Hahaha! Pa ovaj je gori od gospodina doktora. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Da taj sistem valja još bi ga mi ovde koristili, a ne bi svi otišli sa njega prvom prilikom. Jedini ko ovde iznosi neistine možete biti ti i doca, ili nekom magijom jedino vama dvojici sistem radi savršeno, a svi mi ovde koji smo koristili W10m smo debili. [emoji1787] Kao što rekoh, bio sam veliki fan WP i 8.x je radio odlično. Nekoliko telefona sam promenio sa tim sistemom, plus navukao pola familije na njega, od matorog i keve, preko sestre, tašte, ženinog burazera itd. Ni jednu zamerku nismo imali. No, W10m mu nije ni blizu i upravo zbog njega znam veliki broj ljudi koji su napustili platformu prvom prilikom. Svaki primerak je imao identične bagove, tako da možete vas dvojica da pišete šta hoćete ovde, ali dokazi i iskustva pobijaju svaku vašu tvrdnju. [emoji6]

I onda ove dečije jabučarske fore u fazonu - da imate više para svi bi ste koristili... [emoji1787]
Ovde, a i još na nekim forumima, imaš ljude koji imaju više para nego ti i ja zajedno i ne koriste iOS jer im ne odgovara, a opet imaš i ljude koji su koristili i one koji čak i dalje koriste Android i iOS uporedo i sve pišu iz iskustva.

Ali ne, svi smo mi zle čike koje samo hoće da vam sve pokvare... Boo-hoo! Grow the f*ck up!

Čini mi se da će ignore lista da mi se poveća za +1 jer ja nemam živaca za budalaštine kao neki drugi ovde. Svaka vama čast kada možete da se prepucavate s ovakvima. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti i dešavanja

Post od Azimuth »

Zavrsili sa poredjenjem? Mozemo da se vratimo na temu?

cekicm83

Re: Vesti i dešavanja

Post od cekicm83 »

Meni wm10 radi savrseno, ne bih imao sta da zamerim.Baterija je malo popustila ali to je ok za telefon od 3,5+ godina.Mozda si napustio WM10 prerano, odmah na pocetku.Nisi sacekao da ispeglaju stvari malo mada i tada moj l550 radio je ok.Jedino zameram sto otlook email nisu nikada ispravili, evo trenutno imam 17 poruka tj pise mi da imam 17 neprocitanih a svaka je procitana.Cak je i azuriranje sistema, ono veliko, sada ne mogu da se setim kako se zvase bilo bolje od ove bete na P30 lite.Nemam zasto kriviti usta i pricati kako nije.Nisam u situaciji bas povoljnoj, imao sam neke ne planirane stvari i nije mi trenutak bio za promenu telefona bas ali sam morao da menjam jer ne smem da cekam i vidim da li ce viber ostati i nakon 31.decembra u radu na WM, Whatsapp vec ima najavu u svojoj aplikaciji da prestaje da radi 31. u ponoc.Da nije tako kako je ostao bih ja na WP dokle god mu dusu ne izvadim tj L550.Nisam u fazonu vise da kupujem telefone cisto radi da promenim ili eto da budem u modi izmenjao sam ih za tri zivota.E sad zbog te situacije nemam dovoljno novca da predjem na Iphone.Inace odmah bi presao bez imalo razmisljanja sto mi je i bilo u planu ali vidis da sam morao cak i jeftiniju verziju nekog androida da uzmem.Polovne telefone nisam zeleo da uzimam u obzir.Iphone i IOS nisu vise ono sto su bili, Steve Jobs se sigurno prevrce u grobu, cak i dizajn su unistili, one kamere kao ringle ubadaju u oci ali su daleko ispred Androida jos uvek svidelo se to ili ne nekom.Nemam sta ni tu kriviti usta i braniti nesto ako nije tako, po meni, meni treba sigurna platforma za pozive (klasican poziv, viber, whatsapp) i sms(isto klasican ili neka od ovih instant mesage app), mail i to je to a ne kako sam procitao na nekom od foruma( ne secam se kom gde lik trazi app za snimanje ekrana, ne screenshot nego bas za snimanje, boze me sacuvaj sta ljudi rade sve sa telefonima.Ne treba mi to sarenilo niti menjanje izgleda ikona i sve ostalo.Pouzdan telefon i platforma i toliko.E sada kome se sta svidja nek izvoli, meni su IOS i WP odgovarali maksimalno i odgovaraju.Hvala.Do vidjenja, prijatno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

cekicm83, care :D

To je problem ovde sto je Tesla sekta i religija, WP i iOS takodje, a Android nije, to je normalno... pa to je upravo najgora sekta.
I to jos ona koja ne dozvoljava razlicitosti...
Ujedno to je bila i ideologija 30-tih i 40-tih godina u Italiji, Nameckoj, Japanu, Madjarskoj... Jednom sam vec popio opomenu zbog toga ali to je upravo to. Pogledajte istini u oci i kazite da nije tako...
Svi treba da su jednaki, kao snopovi...
Snop se na italijanskom kaze fascio, kao i na latinskom....
A ideologiju mozete izvesti sami iz ove reci
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Vesti i dešavanja

Post od Martin Mystere »

Leptejebo mekani, šta sve čovek neće da pročita i još takvi nađu da bilo kome kažu da soli pamet... Stvarno otišao svet u qrac...

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Vesti i dešavanja

Post od ciklon »

У реду је, прозорџије, победили сте. Јеховини сведоци плачу за кадром као што сте ви. Ви се разумете све најбоље, а ограничени сте као шеснаестерац.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od ~Arkan~ »

Šta li sam propustio...[emoji2359][emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Vesti i dešavanja

Post od Mladen7 »

Slika

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

^ Kad si me to slikao? [emoji1787]
Nego, vidim da se Azimut vratio, pa mu za dobrodošlicu ([emoji1787]) predlažem da celu prepirku prebaci u temu „Android vs iOS 2019“ (ili tako nešto), ta tema je i otvorena za ovakve prepirke... i kokice. [emoji23]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

E a sada malo opet ja...
Daklem juce mi kleginica dosla sva srecna, kupila iPhone 11 Pro u Vipu, Neo 5, 7000 mesecno placa... Meni sumanuto ali ok. I sta cu, naravno da sam odmah uzeo da ga malo pogledam bolje itd.
Prva stvar koju sam uradio je da sam krenuo u direktno poredjenje sa svojim ekranom na Xr. Odgovorno tvrdim da razlike nema. Jedino je crna malo dublja, i deluje kao da su boje zivlje, ali kada se sredi preko onog podesavanja bla bla... na istim podesavanjima isto izgleda. Nema sanse da me iko ubedi da u prikazu postoji razlika, i sto se mene licno tice, 11 Pro(Max) ne vrede razlike u novcima zbog ekrana koji je samo na papiru bolji, i jedne kamere vise.
Sto se mene tice, prica je zavrsena, iPhonov iPS LCD je savrsen ekran u svojoj klasi. AMOLED jeste bolji, ali nije toliko bolji koliko bi trebalo.
Druga je mogucnost da ja ne vidim, ali na poslednjem pregledu, vid mi je bio i dalje savrsen.
Svi ti testovi, narucene reklame i ostalo, svi mogu da mi se sagnu, jer razlika je skoro pa neprimetna.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Vesti i dešavanja

Post od Sale_M »

Daj kokice leptejebo, pocela serija!

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Jedan od retkih slucajeva gde se slazem s miovragom.
U 2019-oj godini tvrditi da je ekran telefona nekog proizvodjaca los, tuga, golo govno i slicne budalastine je sadrzaj za neku deciju bajku. Pa cak i onaj jeftini kineski djubar ima solidan ekran, a ne model Apple-a, HTC-a, LG-a itd. Ekrani su dostigli svoj vrhunac, kako AMOLED, tako i IPS LCD bilo kojih proizvodjaca.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Vesti i dešavanja

Post od pero0000 »

^Baš tako.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Vesti i dešavanja

Post od dachakragujevac80 »

A ja se npr ne slazem. Pre nego sto sam kupio 11 pro,setao sam po poslaovnicama i malo razgledao sve tri verzije. Tog trenutka u Telenoru je bio samo XR,dok je u mts-u bio samo XS. Rastojanje je nekih 50m (u Plazi) izmedju poslovnica,ali nije mi bilo potrebno da stavim jedan pored drugog da bih primetio ogromnu razliku.
E sad,razlika je bas uocljiva kada je osvetljenje na max,na nekom normalnom jedva se i prometi,tako da ne moze da se kaze da je ekran na XR (11) los,vec da je samo onaj na XS (11p) i ostalim amoled odlican.


Sent from my iPhone using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

miodrage napisao:Prva stvar koju sam uradio je da sam krenuo u direktno poredjenje sa svojim ekranom na Xr. Odgovorno tvrdim da razlike nema. Jedino je crna malo dublja, i deluje kao da su boje zivlje, ali kada se sredi preko onog podesavanja bla bla... na istim podesavanjima isto izgleda. Nema sanse da me iko ubedi da u prikazu postoji razlika
Onda Miodraže sto pre zakaži pregled kod nekog tvog kolege koji je oftamolog jer očigledo imaš problem sa vidim. Ne da razlika postoji već je razlika velika. iP11 je dobar uređaj, ali sramno je što Apple nije ugradio u telefon koji košta 700€ neki pristojan ekran. Ko je ikada koristio super AMOLED, ona tuga od ekran od iP11 toliko bode oči da je to neverovatno. Ekran na ip11 bi bio ok da uređaj košta 250€. Za tu cfiru po kojoj se ip11 prodaje ekran je očaj.



Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti i dešavanja

Post od Green »

Nemanja, izvini ali uopste nije tacno da je ekran iP11 los i tuga. Tvoje oci su odavno navikle na Samsungov AMOLED pa ti je sve ostalo po defaultu ocaj i bode ti oci. Pri normalnoj distanci, odgovorno tvrdim da toliko velika razlika, koju ti (a bogami i onaj Batak) potenciras, uopste ne postoji. Uporedjivao sam ekran XR-a s mojim prethodnim HTC-om i ekran iP11 sa sadasnjim Oppo Reno.
Mozda nedostaje rezolucije za tu cenu, i to je to. End of discussion. :D

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Vesti i dešavanja

Post od Sale_M »

Ima toga da kad naviknes na nesto jako dobro dugo vremena tipa sad pricamo o Samsungovim ekranima i posle pogledas u bilo koji drugi deluje ti bas bezveze, ali zapravo nije bas tako, jer to vise prvi utisak.
Evo i mog primera, P30 koristi Samsungov Oled ekran i stvarno je jako dobar i juce kad mi je stigao P20 i kad sam ga upalio, prvo sto sam pomislio: kako los displej, a ekran na P20 vazi za jedan od boljih IPS. Ali eto, to je kad naviknes da gledas u nesto sto je mnogo dobro, posle kad pogledas u nesto malo losije deluje ti da je mnogo losije. Jeste da P30 ima Oled a P20 IPS, ali svejedno.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Green napisao:Nemanja, izvini ali uopste nije tacno da je ekran iP11 los i tuga. Tvoje oci su odavno navikle na Samsungov AMOLED pa ti je sve ostalo po defaultu ocaj i bode ti oci. Pri normalnoj distanci, odgovorno tvrdim da toliko velika razlika, koju ti (a bogami i onaj Batak) potenciras, uopste ne postoji. Uporedjivao sam ekran XR-a s mojim prethodnim HTC-om i ekran iP11 sa sadasnjim Oppo Reno.
Mozda nedostaje rezolucije za tu cenu, i to je to. End of discussion. :D
Jeste tuga, zašto bih platio 700€ za takav ekran kada za iste pare imam recimo S10 Plus. Ekran je najbitniji na telefonu, sve što radiš sa telefonom radiš preko ekrana. Stoga, nedopustiv je takav ekran na iP11 za tu cenu.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori