iPhone 6s

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s

Post od novak »

Apple ima tu politiku da je fizicki s modeli isti kao prethodnik, a da su druga poboljsanja prisutna. Ne znam sta se moglo toliko novo ocekivati godinu dana nakon 6ice koja je bas bila razlika u odnosu na ranije modele

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od Mirko BGD »

posle svega par dana koriscena iOS (6s+) ja mogu reci da nisam impresioniran :( do sada sam koristio iskljucivo android uredjaje, i stvari su stajale ovako: prvih godinu dana sam uvek bio prezadovoljan, redovni updateovi telefon radi perfektno, drugih godinu dana (najcesce po izlasku sledeceg modela) pocinjale su muke, nema updateova telefon krece da zakucava baterija se prazni vrtoglavo, pa opet sve sam ovo nekako preziveo ali sam imao slobodu, slobodu koju iOs na zalost ne pruza.. neki veoma glupi nedostaci (poput prednje led diode i tog delivery reporta koga pominjete a ima ih jos dosta) mi uzasno smetaju. Na stranu to sto mi baterija drzi oko 2 dana, i sto je telefon i posle instalacije mnostvo aplikacija veoma brz, sto nisam imao niti jedan problem u vidu bagovanja, zakucavanja itd.

ako poredimo funkcionalnost android je ubedljivi favorit
medjutim ako poredimo stabilnost android ne moze da pridje apple (ne znam kakva je situacija sa nexus uredjajima)

zakljucak: You cant have it all :smutny:

i da dodam, apple je VEOMA ali VEOMA precenio svoje uredjaje... sorry ali 6s+ 64gb ne vredi u Evropi 950e... realna cena je 450-500

goran_mias
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2015. 17:30

Re: iPhone 6s

Post od goran_mias »

A za Edge+ je realna cena 950€?

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s

Post od novak »

Ma treba s+ jedno 300 da kosta:D

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

iPhone 6s

Post od Mirko BGD »

Da s6 edge plus 64gb kosta 900e naravno da je i to daleko od realne cene medjutim posto samsung kopira apple u apaolutno svakom segmentu pa sto nebi i u ceni

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6s

Post od Baraba »

@Mirko, nemoj da se ljutis, ali brate, toliko smo pisali o iOS i kakav je, ti si kupio telefon da vidiš da je zatvorenog tipa. Sam si pogrešio. Dobio si uređaj koji radi sjajno, iOS nije iznenađenje, takav je od vajkada.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: iPhone 6s

Post od Draco »

@stevanj
Nexus S, Nexus Galaxy, HTC One, M8, Xperia Z2, Note 3... Сваки је после пар недјеља, најкасније пар мјесеци успоравао, лаговао, закуцавао се, рестартовао... О сулудој количини заузетог РАМа да не говорим...
Mirko BGD napisao:Na stranu to sto mi baterija drzi oko 2 dana, i sto je telefon i posle instalacije mnostvo aplikacija veoma brz, sto nisam imao niti jedan problem u vidu bagovanja, zakucavanja itd.
Е видиш, већини овдје је управо то приоритет. Али на крају крајева, све је то субјективна ствар.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od Mirko BGD »

Baraba, da znao sam skoro sve prednosti i mane iOs, medjutim hteo sam da probam nesto novo i ne kajem se... mislim da je na duze staze (zbog cene i updateova) apple bolji izbor! mozda cu ako pretekne koji dinar uzeti i neki s6 cisto da se nadje :wink:

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s

Post od novak »

Sam si dao odgovor zasto iP kosta koliko kosta;) dodas jos na to i stabilnost sistema. Naravno, placa se i ime.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 6s

Post od Evindzer »

Svaka čast iOS-u, ali ime se tu najviše plaća, da se ne lažemo.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s

Post od novak »

Opet cemo otvoriti raspravu:)
Premium izgled, odlicna kamera, najbofludiniji sistem sto se tice rada kroz dugi vremenski period, najbolja podrska, najmanji gubitak na cijeni...eh sad mi reci da li to ima kod nekog proizvodjaca za manje od 550€? Platis ti dosta i ime, al nije to bas tako kako se predstavlja da je sve drugo prosjek, a cijenu diktira ime.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 6s

Post od Evindzer »

Nisam ni rekao da je prosek - da li je prosek ili ne, ne znam jer nikad nisam imao Ajfon.
Ali se po netu piše da izrada IP6 košta manje od 250€, kao i da od 100% zarade od telefona na celom svetskom tržištu, Epl ima oko 90%. Ako je to tačno, onda ispada da baš mnogo naplaćuju ime.
A malo rasprave nikad nije škodilo. ;)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s

Post od novak »

To koliko kosta da se nesto napravi je relativiziranje. A na kraju kad i platis ime, onda placas neki kvalitet vezan za to ime. Da je lako naplacivati ime i da iza toga nista ne stoji, svi bi to radili:)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od Mirko BGD »

ne znam da li je vec bilo ovo: https://youtu.be/sfkbxzilVC4 :D

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: iPhone 6s

Post od lovra »

Da li neko računa cenu matketinga,inovacija,istraživanja,servisera,ljudi koji rade u sopovima. Bavim se marketingom u jednoj multinacionalnoj firmi gde se proizvod prodaje sa 300% marže ali ljudi imaju poverenje u taj brend i iako imaju od konkurencije jeftinije artikle istog sastava kupci se i dalje odlučuju za nešto što je provereno i za šta imaju uverenje da je top kvalitet...

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s

Post od novak »

To je to. Konkretno iP kao brend traje jako dugo, worldwide je, znaci da ipak ima neki X faktor.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone 6s

Post od Green »

Apple ne naplacuje ime vec oblikovanu svest koju je ispranim mozgovima godinama formirao raznim manipulativnim i lukavim marketinskim tehnikama. Nema veze ni sa premium izgledom, materijalima, ugradjenim komponentama, kvalitetom...

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: iPhone 6s

Post od lovra »

Naravno da ima veze i sa premium izgledom,materijalima i ostalim nabrojanim stvarima... Ne znam kako bi neko ko je koristio premium android presao na Ip kada on ima samo 8 mpx kameru,1Gb rama i ostalo... (Mislim na 6-icu) a opet radi fluidnije,ima podršku i pravi lepše fotke od većine ako ne i svih telefona u klasi...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od Mirko BGD »

zapravo ja mislim da se apple probio samo zahvaljujuci "keep it simple" metodologiji. apple uredjaji su toliko laki za koriscenje da su recimo meni kao IT profesionalcu dosadni... dok masa ljudi poput recimo mojih roditelja i ostalih tehnicki neobrazovanih ili manje obrazovanih ljudi izuzetno ceni, a jos kad dodamo i stabilnost (btw danas mi se iphone 2 puta zabagovao, prvi put je telefon zvonio a poziva nije bilo, a par kasnije u opste nisam mogao da se javim na poziv kao da ekran nije reagovao na moju swipe komandu). U prilog tome govori i http://www.businessinsider.com/apple-sa ... pc-2015-10

EDIT:
i jedan izuzetno koristan dodatak za sve korisnike iphone 6s 6s+ uredjaja:
http://www.aliexpress.com/item/5-colors ... eb201560_9
Poslednja izmena od znemanja u Sre, 28. Okt 2015. 21:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iPhone 6s

Post od zoreli »

Eto ja sam koristio oba sistema (iOS / Android) ... I kad ovde pročitam da nekom "baguje-laguje" neki premium Android sa cenom u klasi iPh 6S , samo ću se nasmejati .
Neka svako kupi šta mu se sviđa samo bez ostrašćenosti / dezimformacija ... Budite realni :) .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Odgovori