iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

madness99 napisao:Pogledajte sta je pravi 720p bez blica ;)

http://www.youtube.com/watch?v=nY6og2yJZTY
Trebalo je da izvučeš drugu ruku iz džepa, bio bi ti stabilniji snimak.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

zlivan,

Ti to meni nesto ?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Pa citiran si, šta misliš? :D

Tačno je, Iphone 4 ima prilično dobar video (daleko od "pravog 720p"), ali ovo nije adekvatan primer, štaviše, očajan je :)
Kad ima svetla, kad je mirna ruka ;) kad se ne švenkuje sumanuto unaokolo, onda I4 može da izbaci stvarno dobre snimke.
A da Desire ima loš 720p - ima.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

zlivan napisao:Trebalo je da izvučeš drugu ruku iz džepa, bio bi ti stabilniji snimak.
Hahahaha,ovo je doslo kao naruceno. :lol:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

Pa ovo je jedan od gorih klipova koje sam video da je neko postavio. Moj Desire na LeeDroid 2.1 romu pravi bolje uvece od ovoga, a znam da iphone 4 pravi bolje klipove jer sam ga imao oko 15 dana pre nego sto sam ga prodao.
zlivan, probaj LeeDroid 2.1 rom i predzadnji radio i mislim da ces videti poboljsanje u 720p na desire.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Ovo pravi 720p se odnosilo na snimke sa telefonima, namerno sam postavio ovaj snimak. Imam mnogo boljih, koji izgledaju savrseno, ali u uslovima koji su bili, bez blica, mrak siguran sam da je ovo jedan od boljih snimaka. Zvuk je sasvim dobar, video isto jer do sada sa telefonima ovo u mraku nije bilo moguce. Ako jeste, postavite primer.

Koji to telefon osim Wave/Galaxy S moze da napravi snimak slicnog kvaliteta ili boljeg u ovim uslovima?

acambas, ti to ozbiljno za desire ili?
Koristio sam Desire, nosio ga i ono je jad i beda od snimaka.

Ako si mislio ozbiljno, postavi neki primer da vidimo i to cudo da desire postigne vise od 20-tak realnih fps( ako i to postigne uopste u mraku)i bolji snimak.

Najlakse je biti jak na recima, ali...

zlivan, ne bih komentarisao drskost i bezobrazluk tvog posta, samo me interesuje po cemu ti to mozes da kazes da li je moja ruka bila u dzepu ili ne?

Iskreno, mene zabole kakve ce snimke da prave jer imam kameru. Bitno su mi neke druge funkcije. I siguran sam da gore pomenuti telefon opravdava cenu za kvalitet izrade, funkcije, mogucnosti i sve ostalo. A ne kao kada sam za desire dao 530 i krckala mi je plastika, zvucnik je bio ocajno tih i jos mali milion mana... A za 70e vise, sada dobijam mnogo bolju i kvalitetniju stvar.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Praviš se lud ili stvarno ne shvataš foru? :D

Opusti se, to su ipak samo telefoni. Možda su ok za tursko veče i slične zebancije, možda je ajfon 4 kralj telefonskih snimaka, ali je to i dalje krš :)

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

a kažu da je i smisao za humor merilo inteligencije... nekima na ovom forumu očigledno nedostaje :)

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

zlivan, ako si mislio na dzepni biliraj onda smo se razumeli od pocetka :D A ako nisi, onda se pravim lud :P

Moram i ja malo da se zezam.

Da je krs, nije, da je preskup po nasim cenama jeste.

Ali necemo vise na ovu temu, jer ocito nemam iste zahteve i ocekivanja od odredjenih stvari.

Nemam razloga da se opustam, jer se ne nerviram oko ovakvih stvari :) Forum je koliko je meni poznato mesto za raspravu i razmenjivanje misljenja, razbibrigu itd :)

Uostalom ovo su sve sitnice da bi se covek nervirao oko istih :)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Ma mislio sam na video, telefon je daleko od krša. Nije po mom ukusu, ali ne mogu nikako da kažem da je loš.

Eto, sve kul ;)

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

A ja pomislio da ce neko da kaze nesto zanimljivo u vezi sa iPhoneom 4. Slika

I, da li je neko od korisnika telefona nasao neku manu? :D
iPhone 4.

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

madness99, Nisam mislo da je 720p na iP4 los, cak suprotno mislim da je odlican ali ko sto je zlivan rekao nije to pravi 720p(rezolucija je tu ali nije to HD). Sto se tice Desire 720p, nazalost ako niste rootovali telefon i nabacili novi radio necete imati lepo HD video iskustvo, ali kome treba HDsnimak morace malo da se potrudi.

Sto se tice iPhone 4-vorke, imao sam je nekih 15 dana i ako ne ulazimo u OS rasprave, telefon je zmaj. Malo klise zvuci ali dobio sam ga od ujaka iz amerike na poklon(sto nije pricekao jos koji mesec pa mi donese Desire HD :D ) i normalno prva stvar sto sam probao je drop call i ljudi ako ste u mestu koje ima dobar(ne odlican, dobar)signal ne verujem da cete uspeti da prekinete vezu.Brzina rada na telefonu je osetno veca(nije bas ko prelaz sa 3G na 3GS ali se oseti razlika).
Uh za ovo znam da cu biti hate-ovan ali moram da to kazem: meni telefon ne izgleda lepo, ja sam imao i 2G i 3GS(jebiga voli me ujak :D :D ) i meni se vise svidjao taj stil, posebno dizajn 3GS, ali ukuse se razlikuju.
Jedno jedino razocarenje koje sam doziveo je bio ekran, DALEKO od toga da je los ali citajuci po raznim forumima i sajtovima ja sam ocekivao najbolji ekran na svetu ali po meni super amoled rules(Imam Desire tako da nisam subjektivan). Oba telefona sam drzao u ruci i video sadrzaj mi bolje izgleda na super amoled-u ali ako se zumiraju slike na oba na retina display-u je malo "cistije". Tu opet moze da dodje do razlicitih ukusa.
Moje druzenje sa iPhone 4-vorkom je trajalo nekih 15 dana pre nego sto sam ga prodao(odrao) ortaku.
Moje krajnje misljenje je da je telefon odlican, da moze na sebi da ima stabilan android premisljao bi se izmedju njega i Desire-a, ali sta mogu kada mi android pase vise nego iOS.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

acambas, kao sto rekoh, nisam mislio na 720p kao 720p nego 720p medju telefonima... Malo kamera ima pravi 720p a kamoli telefon...

Drop Call nisam uspeo jer je odlican signal u ovom kraju, cak ni na vikendici nisam uspeo a tamo je losiji.

Marko_NS, ja sam nasao jednu veliku manu po meni, nema teorije da obavim jedan poziv a da ne aktiviram HOLD, Speaker, Mute itd... Ocajan proximity sensor... To mi se nikad nije desavalo na HD2.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

To bi valjda trebalo da bude ispravljeno nekoj novijoj verziji fmvera? Ili taj apdejt jos nije izasao?

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

madness99, jbga ne zelim da te tripujem ali mislim da to ima veze samo sa tvojim telefonom jer ja nisam primetio nikakve probleme tog tipa dok sam ga koristio.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Treba da bude ispravljeno u 4.1 koji je izasao, ali cekam JB pa da uradim update.

acambas, imam jos jedan od 32gb koji koristim trenutno pored ovoga i isti problem, dosta ljudi sa 4.0.1 se zali na taj problem.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Kazu da je drasticno poboljsano za 4.1 ali ne u potpunosti ispravljeno. Dosta cest problem.

Nemam ga. :)

Meni je prvo osecaj u ruci bio.. cudan. Ostre ivice, nisam navikao na iOS i ostre ivice kao kombinaciju. I onda posle par dana uzmem drugov 3Gs. Plasticno, plasticno, debelo, plasticno! Ekran kao da gledam iPhone 4 kroz vodu, izbledelo.

Ja sam kamerom ODUSEVLJEN.

Samo reci hvale.
iPhone 4.

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Pobosljano jeste,ali ja i dalje imam taj problem,ali moram da se ogradim,samo kad mobilni drzim ono rame-glava bez ruku e tad senzor misli da sam ga odvojio i onda obicno ukljucim loud spiker,ali odmah ga i iskljucim,tako da mi ne predstavlja problem,i to ne uvek daleko od toga,nikad mi se nije desilo kad normalno drzim mob da imam taj problem,pa makar pricao i po sat vremena! Meni licno ne smeta,obicno mi se desi jednom u razgovoru koji je preko pola sata,za male razgovore do 10min nikad mi se nije desilo,verovatno sto tada mob drizm normalno kao i svakidrugi, mislio sam da ce 4.1 da otkloni taj problem,ali ipak nije u potpunosti.
Baterija mi i dalje drzi bas dosta u odnosu na 3gs,kamera je fantasticna i snimak,sad posle ovog vremena nema poredjenja vise sa 3gs-om.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Hertzog
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 22:46

Post od Hertzog »

Mislio sam uzeti iPhone 4 pa me zanima koji je postupak prebacivanja imenika i ostalih podataka, sa starog (3Gs) na taj novi iPhone... Ako uradim backup na 3Gs, je li mogu odraditi restore tog backup-a na iPhone 4 ili se prebacivanje podataka vrsi na neki drugi nacin... Znam da je Nokia imala onu opciju da dradis transer sa jednog na drugi telefon
iPhone 4 16GB, MacBook Pro 15", iPad 2 64GB

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

ljudi imam iPhone 4 simfree,pre par dana sam napravio gresku i digao ga na 4.1 i naravno ne mogu da koristim IPA aplikacije,imao sam pre OS4.01 i instalirao sam cydia i jailbreakovao ga,...hteo bih sada da se opet vratim na 4.01...da li je izvodljivo i na koji nacin :blinky:

Odgovori