iPhone 4S

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
ivanica28
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 30. Sep 2013. 10:05
:: nokia e72

Re: iPhone 4S

Post od ivanica28 »

Pozdrav svima na forumu,nova sam ovde a u svet appla potpuno neupucena. e sada koristim nokiu E72 i sluzi me odlicno,medjutim prijatelj zeli da je kupi od mene i daje prilicno lepu sumu novca,a meni se jako svidja iphone 4 tj. 4S bi da kupim zbog bolje kamere. e sad me zanima par stvari posto mi nudi jedan poznanik njegov beli 4s,znam da bi bilo bolje da kupim sim free a ovaj to i jeste,znam da bi trebala da poslusam da li Home dugme klikce kad se stisne,i naravno estetski da je ocuvan,a za neke druge stvari ne znam sta bi trebala da pogledam . Kao prvo sta je IMEI broj,tj. sta mi on govori? kao drugo sta je serijski broj i sta mi on govori o telefonu? i najvaznije telefon koji mi se nudi ima jednu nazovimo je manu,receno mi je da je upravo instaliran iOS 7 i da posle toga telefon nece da se puni dok je upaljen,puni se samo kad se ugasi i posle ga upali i normalno radi. Zanima me sta je problem i da li je to nesto zbog cega ne bi trebala da kupim ovaj mobilni ? da li je bitno sta pise na ledjima telefona 4S? molim vas za pomoc

joja89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 11:38
:: Nokia E72
:: Nokia 6300

Re: iPhone 4S

Post od joja89 »

pozdrav svima i mene zanima prethodno napisano.... doslo je do greske pa ispravljam svoj post jer je pametnica ivana ,moja sestra ,danas pisala o problemu vezanim za punjenje iphona

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 4S

Post od miodrage »

joja89, ivanica28, posto si ista osoba, ajmod akrenemo redom.

Naravno da je SIMFree uredjaj najbolje uzeti, tako da je to sve u redu. Sto se Home dugmeta tice, ono ne treba da klikce, nego da na najmanji pritisak (kompetan pritisak do klika) reaguje. Ako ne reaguje odmah, nego zahteva malo jaci pritisak, treba ga ocistiti.
IMEI i Serial tebi ne govore nista.
Sto se ovoga oko punjenja tice, nije mi logicno, trebalo bi napraviti svezu instalaciju iOS7 (restore), i ako i dalje ne radi, onda je hadverski kvar. Na kraju, iPhone ne moze da se ugasi kad je ukljucen na punjac. Onog momenta kad ga iskljucis, 3 sec kasnije se on pali. To ja hardverski tako podeseno, i tu promene nema. Ako mislis da nece da se puni dok je upaljen ekran telefona, to je glupost, puni se, ali mnogo sporije.
Na ledjima telefona pise iPhone, i nesto sitnim slovima tipa assembled in China, i A1430 (ovo sam lupio, mrzi me da proveravam sta tacno pise za 4s).
Bluetooth na iPhonima (svima) ne moze da se koristi ni za sta drugo osim za razgovor preko sluski, i eventualno slanje nekih fotkica (koje si ti napravila) i samo na drugi iUredjaj. Slot za memorijsku nijedan iPhone nema, niti ce ga imati u skorijoj buducnosti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

@miodrage, kako bi krenuo da nisu ista osoba?! :lol: :lol: :lol:

IMEI ti moze reci kada je telefon aktiviran i koliko je star, tj koriscen... samo skini sa interneta program iTOOLS i povezi telefon na komp, sve ce ti pisati na pocetnoj strani tog programa gore desno, svi podaci o telefonu, da li je sim free, kada je aktiviran itd... :wink:

joja89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 11:38
:: Nokia E72
:: Nokia 6300

Re: iPhone 4S

Post od joja89 »

ma doslo je do greske,ona je pisala danas ali rece da joj ne objavljuju tako da sam ja pisala veceras kad vidim da su oba u isto vreme objavljena pa sam ispravljala svoj post, izvinjavam se opet. uzbudjene smo oko toga Iphona pa smo pozurile da sto pre saznamo. Ok,razumela sam sada neke stvari,telefon nije kod nas vec je jos uvek kod tog momka i on ga koristi. Mislila sam da saznamo preko IMEI i serijskog broja nesto vise o telefonu,ako je to moguce. Ustvari ne znam ni da li bi nam dao te brojeve da mu trazimo. Sve u svemu on kaze da je mob sim free i da je perfektno ocuvan,videle smo samo slike,deluje da jeste ocuvan. A on tvrdi da je sve normalno bilo ranije a sada nece da puni dok je upaljen telefon,i to od pre 10 dana od kad je instalirao ios7. znaci on puni kad ga ugasi,i kada ga upali za sat vremena telefon je 100 % pun. bojim se da je to pocetak nekog veceg kvara i da cu uzaludno baciti novce,kojih inace nemam na bacanje. i to sam negde vec procitala da Iphone ne moze da se puni kada je ugasen pa me zanima da li je to istina? Sta mi savetujete?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

Idi na sajt isrbija.net imas tamo brojeve telefona njihovog servisa u Kosovskoj ulici u Bgd pa ih pitaj za to sa punjenjem. A sto se tice provere, mora da ti ga da, da ga spojis na itools, zasto bi kupovala macku u dzaku ?!?
Poslednja izmena od iLuka u Uto, 01. Okt 2013. 10:53, izmenjeno 1 put ukupno.

joja89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 11:38
:: Nokia E72
:: Nokia 6300

Re: iPhone 4S

Post od joja89 »

pa ne znam bas da li ce ga dati na dan dva da ga proverim... ok valjda cu se snaci na itoolsu ako ga prikopcam,tj. ako mi ga da na proveru...

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: iPhone 4S

Post od cvoruga »

Isplati li se kupiti 2 godine star, od prvog vlasnika i kolika je realna cena?
miodrage, i luca, help me please!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 4S

Post od fannY »

cvoruga, jel simfree? Ako jeste, onda oko 250 evra...

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: iPhone 4S

Post od cvoruga »

fannY, ne znam.
Zašto toliko puno para za uređaj star već 2 godine :blinky: ?
Hoće li dobiti update na iOS7?

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: iPhone 4S

Post od Freyr »

Dobio je vec, samo malko osakacen os7. Ne znam kako radi, koliko vidim i 5ica stucne. nadam se da ce da isprave to nekim update-ovima
12 godina na forumu!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

4s se pokazao kao najbolji do sad od iphone... ja sam imao, svoj drugi 4s, bio je star godinu i 6 meseci i bio je kao nov, bukvalno... e sad, zavisi kako je ocuvan... drugo, na iphone-u mozes menjati i power dugme, i home dugme, i pojacivace, i silent dugme, i masku... ako budes nesto hteo od toga , javi se na PP :)

cena je sada za nov - 400e, za malo koriscene oko 300, 320eur, za starije od godinu dana idu i do 250eur...

p.s. iphone je dosta kvalitetna sprava :)

p.s.2 dobio je 4s update ali bez nekih opcija u kameri, pisali smo o tome, postoji i link negde ovde na forumu sta je dobio a sta ne :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: iPhone 4S

Post od cvoruga »

Freyr, hvala na odgovoru.
luca, hvala i tebi, kolegin mob je u pitanju, dobro očuvan, mogu da ga pazarim i ispod cene,
nisu me nikad zanimali Apple uređaji tako da ne znam skoro ništa o njima, osim da ih jedni hvale a drugi kude.
Moraću da ga probam jedan dan, pa ako me zainteresuje cimam vas još.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

u pravu je kolega da je ios7 jos uvek bagoviti, i meni se desi nesto sto nisam ni mislio da ce se desavati na iphone-u :(

uzmi, probaj, vidi :) ako je malo fizicki oguljen ili slicno imas bezbroj nacina da ga ''ubamperis''... naci cemo nesto :)

od programa koje moras ili bi trebalo imati su itunes i itools, vise koristim itools jer je odlican program, pravi file manager... mozes da pravis ringtonove itd...

:wink:

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: iPhone 4S

Post od cvoruga »

Najviše me brine mali ekran, to je, ne znam kako bi se navikao posle 4.3 na 3.5 inča.
Zahvaljejem luca, na pomoći :) .

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

Pa ja, recimo, ne igram ogrice, ne gledam filmove, serije itd na telefonu, sluzi mi za komunikaciju, poneku aplikaciju, novine itd... Sve to mi je ok na ekranu do 4 inca...

bubiue
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 04. Okt 2013. 23:06
:: 4s
:: 4s

Kupovina 4s

Post od bubiue »

Oprostite nov sam na forumu,naime planiram da kupim ovih dana 4s pa me zanima povezivanje sa itunes kada ga uzmem,sta treba posebno da uradim restore ili ne..imao sam cetvorku pa sam zaboravio ono autorize with this iphone tako nesto..posavetujte ;) Uzimam iphone 4s sa x-sim koji radi na ios7,znam da je problem sto i ako ima prefiks ne pokazuje ime contacta i ussd za kredit jer nije sim free i nema jos uvek jailbrake za ios 7,al sta jos moze da bude lose?Naravno da se obrati paznja na dugmice kameru ekran pri kupovini i to je to...izvinite ako su bile slicne teme i hvala najlepse.

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od Vladanaselje »

Pozdrav svima.

Prelazim sa androida na ios i menjam arc-s za 4s.

Posto nisam mnogo upucen u iphone i ios, veoma bih bio zahvalan ako bi mi neko napisao na sta trebam da obratim paznju pri kupovini iphonea u smislu fabrickih gresaka ili kvarova koji su cesti..
Cesto menjam telefone tako da osnovne stvari tipa imei broja i ostalih stvari znam, ali bih za svaki slucaj voleo da dobijem odgovor.

Hvala

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 4S

Post od iLuka »

pisali smo o tome... proveris sam hardver, home, power i silent dugme, imei ukucas na imei check sajtu... nista specijalno nije problem kod iphone-a ali eto 4s je imao problem sa slusalicom, prekida sagovornik kao da gubi mrezu a ne gubi... :)

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 4S

Post od Vladanaselje »

Predpostavio sam, ali sam malo i nestrpljiv da budem iskren.

Cim sam napisao post sam poceo da citam topik od pocetka, ali u principu znam sve.

Uh, to mi je bolna tacka. Jer izgleda kao da imam slabu mrezu u stanu i arc-s gubi mrezu nekad.

Bas zato sam se i odlucio za 4s pored 4 obicne jer kazu na testu da je mreza fantasticna..

Nadam se da je to samo kod pojedinih modela..

Hvala za brz odgovor :)

Odgovori