iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
kisinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 22:39

Post od kisinjo »

e ljudi ne znam kako da spojim iPhone sa racunarom, hocu da ubacim muzike, i neke slike, ali ne ide! Molim vas za pomoc!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

kisinjo, za početak skini iTunes odavde i kroz njega ćeš moći sve da odradiš. Postoje i druga rešenja koja se uglavnom oslanjaju na iTunes tako da ti on svakako treba, koliko god da je takav kakav je. Naravno, podrazumeva se da imaš usb kabl.

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

ima li neko iskustva o sajtu alibaba.com .....koliko su pouzdani gold supplier-i,da li je neko ikad kupovao preko tog sajta....molim administratore ako bi mogu da mi daju neku korisnu informaciju

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

cure2fast, administratori nemaju iskustva sa dotičnim sajtovima, žao nam je.

Elem, ubacio sam juče firmver v3.1.2 (7D11) [custom 1GB partion activated, baseband v04.26.08] i zezao sam se ceo dan pokušavajući da nateram da sve radi kako je radilo sa v3.0.1. Ceo telefon se usporio, neke bitne aplikacije još nisu prilagođene za ovu verziju, wifi stalno gubi konekciju, itd. Kako god, vratio sam ga na 3.0.1 i ponovo sve lepo radi. Mislim da definitivno treba sačekati još neko vreme, dosta ljudi se žali na ovu poslednju verziju...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Miškoni, ja sam ubacio 3.1.2 onaj dan kad se pojavio, preko iTunesa (imam SIM free) i meni se cinid a se ceo telefon ubrzao, i cak da baterija malo duze traje. Iskreno mislim da je problem u tim "hacktivated" custom firmwareima, jer su prilagodjeni da rade sa novijimverzijama BB-a, ali nije da nece da saradjuju i sastarijima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miodrage, slažem se, svakako da budženi firmver u ovom slučaju ne radi kao zvanična varijanta, mada se žale i vlasnici SIM free telefona na raznorazne bubice. Videćemo, bitno je da se konstantno radi na unapređenju.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Miškoni, imam pitanje za tebe. Prije neki dan sam testirao 3GS 16GB White i primijetio da je zvuk na slušalicama znatno tiši nego na N91 (koristio sam Sennheiser PX 200, koje su prilično glasne). Nisam mogao porediti kvalitet, bilo je malo bučno okruženje. Da li je ista stvar i kod tebe? Ima li tome lijeka nekom aplikacijom ili tweakovanjem? Moguće da je ovo samo pojedinačni primjerak, koji je usto korišten, pa može biti da je nešto pošlo po zlu od strane samog korisnika. Postoji li neka sekcija u Podešenjima na iPhone-u gdje se reguliše glasnoća zvuka u čitavom sistemu? Možda je u tome bio problem ako to postoji...
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Vincent, pa imas da podesis ekvilajzere. Ides u Settings>iPod>EQ
Ja sam sa ovim ispodesavao sve sto je trebalo :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, u odnosu na N91 :) jeste malo slabiji izlaz, bar na ovom mom primerku. Poredio sam sa istim fajlovima. Moguće da je ta muzika koju si slušao takva da deluje tiše ili nije baš dobro spakovana. Postoje podešavanja u Settings-iPod, EQ i Volume Limit, što kaže Miodrage, pogledaj kakvo je stanje tamo. :wink:

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Miškoni, miodrage, OK, hvala. Provjeriću ta podešavanja sledeći put. Mislim, jasno mi je da malo telefona ima izlaz kao N91, ali je bilo baš tiho! Moguće da je do datih pjesama, jer jesam slušao neke laganice.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Moguce je da je EU model koji ima volume limit (100% je ustvari 80%) ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Postoji programče Volume Boost 3.0 (kompatibilan sa verzijama firmvera 2.2, 2.2.1 i 3.0) koji navodno preskače limit, ima ga na "Sidiji"... :wink:

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Miškoni, hvala na programcetu. :D Da li je i americki model tisi u odnosu na ipod touch?Moj drug ima ipod touch i dosta je glasniji od mog iphona.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

fannY, testirao sam u istoj radnji i iPod Touch koji je bio mnogo glasniji.
MilančeBGD, vjerovatno (Britanija).
Miškoni, hvala na info! Možda jednog dana, u zamjenu za čudo koje mi stiže ovih dana. Bićete obaviješteni. :)
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Miškoni, ili to ili editovanje RegionalVolumeLimits.plist :)
fannY, iphone/ipod touch koji su namenjeni EU imaju volume limit, dok US modeli nemaju...
Sto se tice iphone vs ipod, evo rezultata za sve modele iphone i ipod touch 2g (zao mi je sto nemam rezultate za touch 3g, jer ima dosta razlike izmedju iphone 3g i 3gs, trebalo bi biti i izmedju touch 2g i 3g)

Slika
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

da li znate gde moze najeftinije da se nabavi neotpakovan iPhone...3GS,3G ne bitno ali naravno da je pouzdano (da je neko od vas vec kupovao preko njega) Sta mislite o aukcijama na e-bay ?Da li je neko kupovao preko njih ?Ako napise da je isporuka za US da li to znaci da je to besplatno a kupac placa za ostale lokacije ili znaci da nece da isporucuje van Amerike ? hvala :roll:

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

najjeftinije je u USA sa ugovorom ;) Kod nas, najbolje je da okrenes oglasnike u HR ;)
Sto se tice aukcija, one su ok, samo proveris prodavca, tj. feedback i to je to, ako napise da je isporuka samo za USA znaci da ne salje nigde van USA, ima i onih koji salju, ali ti snosis sve troskove postarine, kao i carinu. Tako da kad to sve dodje odande ispasce isto kao da si uzeo ovde preko oglasa ili cak i skuplje.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

MilančeBGD, jel bi mogao da mi posaljes neku zanimljivu ponudu na PP,molim te....ja trazim vec par meseci i ne mogu da nadjem.Bio bih ti mnogo zahvalan

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

MilančeBGD, da li bi mogao da objasnis onu gore tabelu, sta koji parametar znaci i kako se to odrazava na zvuk?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

cure2fast, javi mi se na messenger kakva te ponuda zanima??
Mirko BGD, baci pogled na: http://www.gsmarena.com/latest_features ... -171p2.php
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Odgovori