Apple je nova religija (Fox News)

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Meni se desavalo sledece : Drug je imao 064 broj koji mi je bio upisan u imenik kao 'Dejan', kasnije je uzeo.isti broj samo sa prefiksom 069, koji nisam upisao, a stari 064 nisam izbrisao, ali svaki put kad bi me zvao ili slao sms na ekranu je izlalzilo ime?! Nokia 5230 + mt:s.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Ninolina, mts i telekom, tacnije 065 i 063.
Marko_NS, to si lepo rekao :D :D :D

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Miškoni "i još nisam uspeo da naletim na neki ispran mozak koji bi se uklopio u tvoju studiju. Verujem da postoje tamo negde ali ne predstavljaju primer klasičnog korisnika sa evropskih prostora"
Baci look na post posle tvog.
Marko_NS "Odoh sad malo da guglam neke stvarcice, citam pametne postove po drugim forumima, malo posle odgledam koji filmic bez bilo kakve pretnje u vidu virusa ili cegagodne na svom iMacu"

Ako nisi video onda verovatno nisi zeleo da vidis ovako nesto a ima takvih primera koliko ti dusa hoce. Skoro svi su podlegli lazima Apple marketinga kako za Mac nema virusa a PC se zarazi i gledajuci filmove. Mislim koliko je neko IT NEedukovaniji i NEobrazovaniji lakse je podlozan takvim lazima. Samo pogledajte poslednje obracanje Apple povodom antena gejta."ako nesto znate o Aplu onda je to da volimo nase potrosace" a nekoliko sekundi posle pljune na njihov zdrav razum "problem je prenaduvan on i ne postoji osim kod nekih novinara". I sta? Svi aplaudiraju najvecem prodavcu magle 21 veka sto je resio softverski problem deljenjem besplatnih bampera. Toliko o znanju Apple usera i ispranim mozgovima.
N70 v 5.0609.2.0.1

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Molitvenik za iPad

Sam papa Benedikt XVI smatra kako tehnologiju treba koristiti kako bi se došlo do mladih pa neće biti čudno ako se pokoji iPad i nađe na oltarima.

Izvor: Jutarnji.hr

Italijanski sveštenik razvio je aplikaciju koja će omogućiti sveštenicima da predvode misu koristeći iPad.

Otac Paolo Padrini, savetnik vatikanskog veća za društvene medije, rekao je kako će besplatna applikacija biti lansirana u julu na engleskom, francuskom, španskom, italijanskom i latinskom jeziku.

Pre dve godine Padrini je razvio i iBreviary, aplikaciju koja je dnevne molitve donosila katolicima koji koriste iPhone. Do danas je ta aplikacija 'skinuta' preko 200 hiljada puta.

Aplikacija za iPad je slična, no sadrži celu misu, sve što se izgovara i peva tokom bogosluženja kroz liturgijsku godinu. Eventualni dodaci koji bi se mogli očekivati verovatno će sadržati audio zapise delova mise, kao i komentare i objašnjenja.

"Papirne knjige neće nikad nestati, no ne bi trebalo da se skandalizujemo mogućnošću da na oltaru imamo uređaj koji nam pomaže pri molitvi", izjavio je Padrini.

Sveštenik developer očekuje da će aplikaciju zbog praktičnosti najčešće koristiti sveštenici koji često putuju.

"Meni je iPad praktičniji od ove malene crne knjižice", priznao je.

Poznato je kako je još papa Ivan Pavao II. koristio masovne medije za osnaživanje komunikacije prema vernicima, a papa Benedikt XVI. odlučio je otići korak dalje i preko društvenih mreža i novih medija posegnuti prema mladim ljudima. Uostalom, kao ljubitelj klasične muzike, već od 2006. je sluša na svom iPodu.

Na temelju iBreviaryja, Vatikan je regrutovao Padrinija koji bi trebalo da se brine i o novom projektu za mlade.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Lobachewsky, svaka ti dala... ovim postom je napokon stvarno opravdan naslov teme... :lol: :D :lol:
Samo nek se rolaju....sarme.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Lobachewsky, koji si Don Kihot :wink: , što "ixxx" lepo ne staviš na "ignore" i baš te briga za "i-world".
Meni je recimo ovo strašno:
"...preko društvenih mreža i novih medija posegnuti prema mladim ljudima."
"...koji bi trebalo da se brine i o novom projektu za mlade."
Crkva "poseže" i ima "projekat" (za mlade ovčice)??? O čemu više pričati. A postoji i app - touchscreen "brojanica" sa sve molitvama (ne zezam se).
OK, sličnih stvari je bilo i za javu, WM, Symb, Android...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

"Meni je iPad praktičniji od ove malene crne knjižice", priznao je.
Mislim da ja apokalipsa blizu.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Wicker Man napisao:Mislim da ja apokalipsa blizu.
Mislim da ce biti ipak nesto drugo, upotreba napredne tehnologije i u ovom religijskom smislu ce dovesti do toga da ista ta religija i iscezne s lica zemlje. I kad se to desi, svet ce postati malo bolje mesto, jer je religija takodje jedna vrsta ispiranja mozga, mozda i najveca.
Sto se ovog tice, ako bas mora tako da bude, nek ljudima ipak mozak vise ispira Apple nego crkva.

Svi vi, "veliki", vernici, zaobidjite neku potencijalnu raspravu o crkvenjacima...

Marko_NS, tebi, posto je mozak vec ispran, zelim prijatan rad na tvom Mac-u i ako nemas nista pametno da kazes na ovu, ipak ozbiljnu, temu, a ocigledno nemas, budi ljubazan i ne prosipaj se glupostima, tako ti Mac-a...

Lobach, lik si najveci, samo nastavi 8)

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

zvezdarac, Green, ufff. sto tako ozbiljno?

Ljuti steee. aaaw. :oops:

zbog cega tacno? zbog nepravde u svetu zato sto apple postaje #1 firma? :P
iPhone 4.

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Marko_NS to verovatno mislis na vrednost firme? Posto znamo koliko si informisan ajd da ti malo pruzim perspektivu.
Kao i sve firme koje svoj uspeh zasnivaju na jednom ili dva proizvoda to traje jako kratko. Trziste pokazuje prave vrednosti i buducnost neke kompanije. Kao sto vidis vec kerce pad prodaje a sa njim i pad cene firme na trzistu.
Mozda u svojoj crkvi prodaju jos neki komad i to je to.

Top 5 Distributors
Here's the increase in Q2 2010 shipments year-over-year measured in million units, with the Q1 2010 year-over-year shipment increase in parenthesis:

# 7.1M - Nokia (7.8M)
# 3.2M - RIM (3.3M)
# 3.2M - Apple (5M)
# 2.7M - HTC (1.1M)
# 1.9M - Samsung (-)

Nokia remains the king when it comes to distributing smartphones. The company increased year-over-year shipments by 7.8 Million to a total of 21.5 Million in Q1 2010, and increased year-over-year shipments by 7.1 Million to a total of 24.0 Million in Q2 2010.

Apple delivered fantastic shipping numbers in Q1 but wasn't as aggressive in Q2. The company increased year-over-year shipments by 5 Million to a total of 8.8 Million in Q1 2010, and increased year-over-year shipments by 3.2 Million to a total of 8.4 Million in Q2 2010.

http://www.infosyncworld.com/reviews/ce ... 11199.html

Kao sto vidis Nokiji raste udeo na trzitu a Applu opada pa ce i cene deonica i dividende pratiti to na kraju godine. A onda samo crkva IH Jobs Superstara moze to da pretvori u uspeh iako je blamaza svetskih razmera.
N70 v 5.0609.2.0.1

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Cekcekcek.

posao si sa pretpostavkom da mislim na vrednost firme, dao smesnu opasku i onda, najbolji deo, pricas o apple firmi kao proizvodjacu mobilnih telefona.

svaka cast, samo sledeci put manje stava i vise razmisljanja. :wink:
iPhone 4.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Wicker Man napisao:Mislim da ja apokalipsa blizu.
Mislim, šta reći...... sudnji dan je sve bliži :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Marko_NS napisao:apple firmi kao proizvodjacu mobilnih telefona.
Pa zar nije? Izmedju ostalog... To sto ima samo iPhone u ponudi ga na neki nacin svrstava i u proizvodjace mobilnih telefona.

Polazeci od broja prodatih primeraka, opet nije tesko zakljuciti kakva ispranost mozgova (jebiga, morao sam opet spomenuti mozgove :D ) je u pitanju.
Ali za ovo ipak ne mozemo vise kriviti samo Apple. Krivica je takodje i u mnogim specijalizovanim sajtovima za elektroniku koji svaki novi model telefona, na ovaj ili onaj nacin, porede s ovim "izrodom". To mi nikad nece biti jasno...

Eto ja recimo jos uvek cekam neko zvanicno cika Stevino izvinjenje za sva "zla" koja je iPhone 4 prouzrokovao :D

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Green, izmedju ostalog, ali apple firmu spominjati kao firmu mobilnih telefona kako bi dokazao svoje sulude stavove je.. 8)
iPhone 4.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Green, onaj deo u vezi religije potpisujem kao i ono što je VladaZem rekao o tome, premda ne vidim problem u tome što je i ova zajednica/firma spremna da napiše software za uređaj koji smatraju korisnim. Možda su (crkva) uspeli da potpadnu pod uticaj propagande, možda su gledali cifre, možda je kampanja od samog početka dovoljno dobra, a možda je cilj postignut upravo jednostavnošću i u dizajnu i u software-u pa je ljudima mnogo prijemčiviji nego ranije, ali činjenica jeste da je (po meni neopravdanim pojednostavljivanjem) sinonim za mp3 plejer - iPod, a za ultimativni smarthone - iPhone.
zvezdarac
Kao i sve firme koje svoj uspeh zasnivaju na jednom ili dva proizvoda to traje jako kratko. Trziste pokazuje prave vrednosti i buducnost neke kompanije. Kao sto vidis vec kerce pad prodaje a sa njim i pad cene firme na trzistu.
Mozda u svojoj crkvi prodaju jos neki komad i to je to.
Tako je, iPhone kao proizvod na kome se bazira kompletna Apple-ova proizvodnja ima vrlo uskoro da pukne. Ako ostaneš na forumu do sledeće godine, rado ću te podsetiti na ovu izjavu 8)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Marko_NS,"ali apple firmu spominjati kao firmu mobilnih telefona"
Apsolutno si u pravu. Apple ne vredi ni pominjati kao firmu koja pravi telefone jer to sto pravi ne ispunjava taj uslov. Ne moze se ni telefonirati sa njim *na iPhone 4 mislim*

gargamel4, zivi bili pa videli. Ovaj fijasko ce ih debelo kostati a kada lavina krene 8)
N70 v 5.0609.2.0.1

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Green, Hmm,malo sam, iskreno receno, razocaran tvojim postom gde izjednacavas religiju i Apple "religiju".Iskreno, ja sam vernik,da li sam mali ili ne to ne znam, to ce presuditi onaj ciko sto nas gleda sa visina.Znam sve i u dosta stvari ne podrzavam "crkvenjake" i razumevanje kao i primenu religije,ali moras znati da je ona u isto vreme mnogim ljudima spas i ono sto im treba.Tako da mislim da je to poredjenje ipak neumesno i netakticno. :wink:
Ponekad imam utisak da je danas u modi biti ateista i pljuvati sve sto ima veze sa verom. :?
Da li gresim? :roll:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Nije to stvar mode, već ti ljudi uglavnom znaju da taj pomenuti ciko ne postoji ( ovo je već diskutabilno, ali i ja sam istog mišljenja, mada ne vređam veru, ali ne poštujem većinu običaja i praznika ). Ne verujem u boga, već verujem u sebe, svoje prijatelje i one koje volim.
Mislim da je preterano još više komercijalizovati katoličku religiju, ali ako uzmem u obzir da su i same pape takve, onda me ništa više ne čudi.
Nokia Lumia 630

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Wicker Man, to je veliki offtopic - ali u Srbiji tesko da je moda "biti ateista", prece biti da je glavna moda biti vernik. Sto se tice religije bila ona hriscanstvo bio sveti Iphone kult Stiva Dzobsa, sloboda verovanja ne podrazumava obavezu onih koji ne veruju ili veruju drugacije da postuju tudju religiju ili religiju uopste. To je cudna zabluda kod vernika koji smatraju da je postovanje njihovih uverenja obaveza svih. E pa nije, ono sto se mora postovati jeste necije pravo da veruje, pa makar i da veruje da je Iphone najbolji moguci telefon uvek i zauvek, ali niko nije duzan da postuje sama verska uverenja drugih.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Већ видим сцену у новим америчким филмовима "Положите руку на ајПед и понављајте, говорићу истину и само истину..." :lol:

Odgovori