iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
BracaCakic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 12:31

Post od BracaCakic »

Evo prijatelji moji prvi review iphone 4 pa ko voli neka cita

http://www.engadget.com/2010/06/22/iphone-4-review/

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Unlocked iPhone 4 Available in UK, France and Canada
Good news for those of you who are in UK, France and Canada. iPhone 4 in these countries are available without contract, which means that it is unlocked so that you can use it with any carrier you want – anywhere in the world. These SIM free unlocked iPhone 4’s are available for £499 for the 16GB model, and £599 for the 32GB model in the UK, €629 for 16GB and €739 for the 32GB in France, and $649 for the 16GB and $749 for the 32GB in Canada.

When you purchase your iPhone from the Apple Online Store, you’ll get it commitment-free. So you can sign up for service with the carrier of your choice and change your carrier at any time.
Redmond Pie

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Hahhahahaa sad levoruki odma' da krenu u proteste,pa ovo je diskriminacija! :lol:
Da nije tuzno bilo bi smesno,ali eto opet se moram nasmejati.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ма шта лупате то је због нашег здравља, држи те га десном руком јер је онда мало даљи од срца. Мисли стевица на наше здравље :D

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Trololo lo lo :), nemojte biti tako zlobni, ko zna zbog cega je to dobra stvar. Verovatno ce nam biti pojasnjeno u skorije vreme :lol:. Ovakvi propusti mi ne lice na Apple.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

antec napisao:ko zna zbog cega je to dobra stvar.
Dobro je za Apple posto ce izbaciti novi iPhone 4GS na kojem ce uvek biti signala i moci ce se koristiti i levom rukom, displej nece imati zute mrlje i WiFi ce raditi i nece biti pucanja, kao na promociji. Cena.......sitnica 1000 $, a sve zbog ovih inovacija. :lol:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

E jbg.......... ovo je jedini forum koji posećujem, tako da ne znam kako je na ostalim, a još manje na stranim, ali odma' kreće likovanje. Kao da ste jedva dočekali da nešto ne bude kako treba. "Eto, jel vidite da ustvari nisu zaslužili reputaciju koju imaju, nisu najbolji..........". Linkovi ka člancima koji su postavljeni su u isto vreme i pohvalni (kad treba), i kritični (kad treba), čak i cinični (u dovoljnoj meri). Bilo bi dobro da tema bude malo više informativna i savetodavna (kako što povoljnije nabaviti uređaj, i da li je nešto boljka prve serije pa će biti ispravljeno ili je nemoguće.............itd.), a manje ono što će postati ako sad svi zainteresovani ostave po 3 replike i pojašnjenja svog #&$%*$&"& stava.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Koliko ja znam, deo kućišta se koristi kao antena, pa da nije zbog toga? Možda se pokrije rukom nešto što ne treba? Hehe....za žute mrlje ne znam, ali i dalje to nije stvar za koju bih ja dao ovoliko para. Za duplo manje bih razmislio, ali ovo....ne hvala.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

gargamel4, treba se malo nasaliti na trenutnu situaciju (bez ikakve zle namere), a ne verujem da iko, ovde na forumu, ima nekakve koristi od propadanja ili uspeha Apple kompanije.

Da se vratimo na tematiku gubljenja signala, evo ga jedan video gde se vidi kako se gubi signal -> KLIK

Prema Engadget sajtu ovo je pismo poslato Apple-u tj. Stevi u vezi problema, pa pogledajte kakav je odgovor:
Slika

Edit:

araphel, da u okviru telefona se nalazi GSM i WiFi antena.

Slika
Poslednja izmena od IDzO u Pet, 25. Jun 2010. 12:57, izmenjeno 1 put ukupno.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Pa lepo mu je odgovorio.I lepo se vidi na ovoj slici.Kad koristis UMTS-GSM drzis telefon u jednoj ruci a kad koristis Bluetooth,WiFi,GPS u drugoj.Sad ce Jobs da i to prikaze kao + novog iPhona.Mada kome se ne svidja ovaj 4G neka kupi 3GS i dalje je vraski dobar!

P.S. Morao sam da dodam ovu sliku xaxaxaxaxax :
Slika
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa da. Meni je u startu palo na pamet da postoji razlog zašto su antene odvojene, i da kad tad nečim mogu da se spoje, ali me čudi da njima nisu pale na pamet implikacije. Nije ovo nešto strašno, ali je blam. Mnogo veći problem su žute mrlje, ako ne porade na njima, ali ono što ne žele da priznaju je da i njihov uređaj može da ima dečije bolesti. Samo da budu efikasni i sa rešenjem. Makar ekrana.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Juče sam čačkao iPhone 4 u Apple Store nekih pola sata, te evo nekih zaključaka:

1. Žutih tačaka nije bilo, niti ikakvih drugih problema sa jako dobrim displejem.
2. Telefoniram uglavnom lijevom rukom, te sam to uradio i ovog puta i obavio savršen razgovor sa drugom - nije bilo nikakvih smetnji niti gubitka signala. Samo je bio malo tiši nego što sam očekivao.

Da promijenimo ploču, mogu pohvaliti ovaj model kao jako jako dobar i zaista jedan od boljih smartfonova kojim sam rukovao! Naizgled liči na stare modele, ali bih rekao da je dizajn usavršen i da vrlo lijepo leži u ruci i balans postignut - mislim da neće biti klizanja i ispadanja kao što se dešavalo sa starijim modelima.

Brzina rada je jako pohvalna, sve se otvara momentalno. Multitasking radi odlično, slično Androidu. Navigacija preko Google Maps je jako brza sa učitavanjem ruti (iz objektivnih razloga nisam mogao zapravo testirati :)). Rekao bih da je browser brži, ali možda je samo bio bolji wifi signal. Face Time funkcioniše lijepo, ali zaista nema izgovora da radi samo preko wifi-ja, to je čisti nonsens.

Reprodukcija muzike je jednostavno savršena. Prvi telefon kojim bih zamijenio N91 što se tog segmenta tiče. Nešto je tiši, ali ja nikad nisam mogao da slušam N91 na maksimumu - preglasno. Mada je lijepo znati da može i glasnije i imati to kao opciju :) All in all, muzički odjeljak iPhonea je izuzetan. Osim, naravno, što ne mogu dobiti pjesme od druga preko Bluetooth-a, ili sa svog kompjutera istim putem. Kritikujući ovaj Bluetooth, mala digresija: kako korisnici iPhonea ubacuju Word i PDF fajlove u telefon? I čime ih čitaju?

Kamera je izuzetno dobra. Osvjetljenje nije bilo savršeno, tako da nisu ni slike, ali sam jako zadovoljan njima. Opcija fokusiranja bilo gdje u slici djeluje korisno. Hvala Bogu da su više napravili krštenu kameru!

Tako, za prvu ocjenu to je to, ako još nekog zanima neka pita šta nisam pomenuo, a ja ću danas opet ići da se igram :)

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

[quote="gargamel4"]odma' kreće likovanje. Kao da ste jedva doÄ
iPhone 4 16GB SIM Free

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Džobs - držite ga drugačije

Na mnogobrojne žalbe onih koji su juče kupili iPhone 4, da im, ukoliko telefon drže u levoj ruci, signal opada, odgovor Stiv Džobsa je da ga drže drugačije.

Na pitanje koje mu je Ars Technica postavila ovim povodom, Džobs je odgovorio: "Svi telefoni imaju osetljive delove. Samo ga nemojte držati tako".

"Ili nabavite futrolu", bio je drugi predlog koji je razočaranim kupcima Džobs preporučio.

U zvaničnom odgovoru kompanije Apple Engadgetu navodi se i da svi telefoni reaguju na sličan način, i da će performanse antene biti slabije ukoliko ih dodirujete kada držite uređaj, samo se nalaze na drugim mestima. Mesto koje "treba izbegavati" je upravo i problem kod iPhonea 4, naročito levorukim korisnicima.

Najpraktičnije rešenja problema bila bi nabavka štitnika za antenu, koji Apple prodaje po ceni od 29dolara, ali se postavlja pitanje zašto dodatno plaćati za ispravku Appleovog propusta.
:D

danas sam nesto bas pricao preko mog iphon-a i primetio da bas drzim tel bas tamo gde se gubi signal na ovom novom 4,sad me je malo Vincent oraspolozio da ipak nije bas to tako,a i ako mozete da primetite na onom testu gde se gubi signal,pa ko onako i drzi tel bilo koji.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

gargamel4, Nije to nikakvo likovanje i radovanje tudjoj nesreci.Iskreno sta ja ili bilo ko drugi imamo od toga sto Apple uspe ili ne.Ali jednostavno, kada jedna firma sebe stavlja na tron "najboljih" u mobilnoj industriji,nazaivajuci svoj jedini (kljucna rec) model savrsenstvom,magicnom uredjajem i jos nekim drugim nebuloznim epitetima, a pri tom im se desavaju ovakve monumentalne greske + sto to sve debelo naplacuju,e onda se moramo zapitati pa koga oni prave ludim vise?!?
Haj'mo malo zdrave logike.

Edit

Pretece me Andrijano,pogledate samo odgovore Stevice na probleme i njegove solucije resenja!
Pa to je da umres od tuge i zalosti!Bruka!
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

bgexplorer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 22:23

Post od bgexplorer »

Mogli bi da pozovu htc da ih pitaju kako da poprave to sa signalom i mrljama na ekranu,siguran sam da ce im izaci u susret
:oops:

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Da li je moguce da i dalje nema transfera fajlova preko bluetootha i delivery reporta za sms/mms pa sta di njihovi inzenjeri rade? O flashu da i ne govorimo. A izgleda da ni multitasking nije bas pravi.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

nema, jer to, realno, niko u svetu ne koristi.

apple je 10 puta progovorio u vezi sa flashom i shvati, nikad ga nece biti.

multitasking je 10 buta bolji nego na androidu.


sve u svemu, razmisljam da prodam desire i uzmem iPhone 4.
iPhone 4.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Marko_NS, budi realan pa reci ispravno: to u Americi niko (skoro) ne koristi. Evropski mentalitet je znatno drugaciji. Znam o cemu pricam.

Za Flash mogu samo da kazem da to sto su oni zacrtali, to nije nikakvo opravdanje za cinjenicu da sa uredjajem od 700 eura ne mozes da vidis kompletne sajtove, vec imas rupe umesto Flash animacija.

Necu da ulazim u to kakav je multitasking na JaTelefonu, jer nisam dobro upoznat, ali na Androidu mi je sasvim normalan i ne vidim sta mu to specijalno fali?

Tvoj avatar sve govori o tvom misljenju, i to je ok. Misljenja su tu da se razlikuju, postuju i sukobljavaju.

Ono sto mene zanima je da li se problem sa signalom javlja zaista samo kada se drzi u levoj ruci, kao i da li ga neke silikonske/plasticne futrole zaista resavaju? Mislim, da li je bitno to sto se dodiruje direktno neki deo, ili samo pokrivanje odredjene povrsine? Prosto mi je neverovatno da neko nije o tome mislio i testirao pri izradi?

Dizajn mi je zaista lep, ali definitivno da bih ga ja kupio, treba da ima Flash i da nema budjavi Itunes kao obaveznu pratnju :uhuh:

Odgovori