iPhone 2G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
stanic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:29

Post od stanic »

99% nisu, jer je u pitanju drzavna poseta, sa pratnjom, prevodiocima itd... A kupili su ih po preporuci jednog od vodica...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa ako na kutiji stoji da je 3G, a on je od 32GB sigurno neka kineska (verovatno model M002L) kopija ;) 3G od 32GB se nije proizvodio, a da su uzeli u Apple store (ili kod ovlascenog distributera) takvog ispada ne bi bilo...
Cim tvoji imaju pratnju i prevodioce, nek ti daju pare pa uzmi lepo iphone 3GS od 32GB ovde u Srbiji, sta je 650e za tvoje roditelje??

Prosetaj po softveru, napravi SS ili slikaj telefon pa okaci slike pa cu ti kazem da li je kopija ili ne ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Vidiš MilančeBGD, nije mi palo na pamet da gledam u najbližem susedstvu (ti si to nekome bio preporučio), i u Hrvatskog 3GS 16GB ima za 400, tako da........... :)

A stanic je sam sebi odgovorio u prethodnom postu, iako još ne može da veruje kako su ga zeznuli, s tim da će prodajom ovde, sigurno uspeti da izvuče pare koje je dao za fon.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

ako je taj iphone 3g 32gb placen 100-150 e nista strasno, medjutim ako su vece pare u pitanju (regularna cena iphona) onda je to vec prevara.

stanic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:29

Post od stanic »

E moj Milance imaju ali ne daju...
Ma kopija je i moram da se pomirim sa tim :x
Nego, recite mi koja je cena tih kineza kod nas?
Koliko je taj Iphone? A koliko je Blackberry curve 8900 (verovatno isto kopija)?

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Post od Dule87 »

stanic, uglavnom ono sto sam vidjao po oglasima i ovako,nov iPhone oko 100-120 e,a za Blackberry stvarno ne znam nisam vidjao...
Samsung Galaxy S3 I9300

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

gargamel4, ja sam trazio po hrvatskim oglasima i nasao za 400 $ e sad u cemu je caka....ja sam hteo da odem u Hrvatsku i da uzmem 3 iphone-a 3GS da me ne zajebe....medjutim ona mi je satro odgovarala na hrvatskom,ustvari ona je iz Engleske i nema pojma sta je ja pitam,samo mi salje mejlove koje joj je neko vec otkucao....tako da sam odmah pobegao od te kombinacije :wink: dobro proverite pre nego sto stavite da moze da se nadje za 400 u Hrvatskoj :lol:

drift
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Sre, 21. Jan 2009. 18:55

Post od drift »

Imam jedno pitanje,drug me je zamolio da vas pitam,gledao je nesto na youtobe,kako ljudi bacaju iPhone u vodu,grebu sa kljucem i nije mu nista ziv je!!!...U cemu je fora,ako je neka posebna folija,ili maska,njemu to treba jer radi na gradilistu,a tamo ima puno vode prasine kamenja?? :wink:
SE c905,HTC smart,Motorola ROKR e1

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

serbian-boss, jel? Ali video sam dobrih 20ak oglasa za +- 20e oko te cifre. Nemoguće da su baš svi neke tako mućke :? :unsure: :smutny: :blinky: Mislim ok, nije da ti ne verujem, samo mi malo čudno :? A svakako nisam išao tako daleko da naručujem. Nikada u životu nisam dao više od 300 evra na telefon, a sad mi je i te cifre žao, tako da nije moja interesna sfera (još uvek).


drift, nemoj da se tako grubo zeza sa svojim krvavo stečenim parama :uhuh: Jeste fon u tim klipovima "preživeo" malo više nego što je to uobičajeno ali definitivno nije projektovan za tako nešto. Pre će biti da zbog stvarno dobre izrade relativno dobro dihtuje, i da kvašenje može da pregura, kao i da za razliku od klasičnih TS-ova koji imaju foliju preko ekrana, ovde je staklo jer je kapacitivni, pa se samim tim i teže grebe. Ali recimo da imam malo gradilišnog iskustva i da mu nikako ne bih preporučio za terenski posao ništa što nije sa ove liste.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

krkojzla
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 16:38

Post od krkojzla »

pozdrav ljudi!! Da ne znate gde bih mogao da kupim punjac za iphone? Ime neke radnje ili tako nesto? Bilo bi pozeljno ako bi imali broj telefona radnje. Jako mi je hitno, i zbog toga sam vam veoma zahvalan!!!!!!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

krkojzla, možeš da pogledaš prvo ovde pa onda ovde. :wink:

shomy87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 15. Mar 2010. 20:27

Post od shomy87 »

Ljudi pomagajte... :smutny:
kupio sam iphone 8gb,instalirao itunes ali dalje nemam pojma!
kako se prebacuju pesme,slike,filmovi na ovaj telefon!>?
Molim pomoc jer ne bi da ga zakljucam pa da samo napravim sebi posao :blinky:
please help! javite mi nA shomy87@yahoo.com! :roll:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

shomy87, ako si doso da trazis pomoc onda ces da sacekas odgovor i odgovor ces da dobijes na forumu.Taj tvoj moto " Uradite sve i namestite mi sve jer mene mrzi i necu da naucim" na ovom forumu ne prolazi... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

PA sve radis iz iTunesa. Jedino nemoj da radis ako ti ponudi update jer za 3.1.3 verziju firmawarea koja je trenutno poslednja, nema jos JB i unlock. Sve drugo, radi sta god zelis :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

Post od Mis iz roletne »

koliko ja vidim, u pitanju je 2G telefon (2G sekcija)...a za 2G ne postoji lock zato sto je otkljucan od strane Geohot-a zauvek ;)
a JB postoji, google ce ti pomoci sigurno....
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

jooko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 29. Nov 2009. 12:36

Post od jooko »

Zdravo..Jel moze neko da napise u cemu je razlika izmedju 2g i 3g..??? Jako me interesuje..Hvala..:)))

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

jooko, na ovom linku imaš PDF sa tabelom i detaljnim razlikama u karakteristikama a na ovom linku imaš mini review.

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Post od ZzHn »

Pozdrav za ekipu,nadam se da nisam postavio pitanje u pogresnoj temi,ovako:

Postao sam vlasnik starog iPhone-a (2g) ima 2 dana,i posto sam kompletan laik za sve malo kompleksnije radnje - nisam cak ni muziku ubacio,jer se ne snalazim u iTunes-u,tacnije zeza me,evo problema:

Kad sam prvi put instalirao iTunes Nisam mogao da prebacim muziku na iPhone jer cim povezem Tel. sa PC-jem on se restartuje?! :? Ajde,rekoh,necu da se bakcem sa ovim da mi ne rikne komp., i posto nemam kuci net trenutno,uzmem laptop od drugarice jer ona ima iTunes vec instaliran,i + WiFi (da bi vas pitao ovo). Medjutim ni ovdje nisam uspio jer kaze da mi je potreban XP service pack 2,a na ovom kompu je serv. pack 1. Skinuo sam imToo program za transfer fajlova,muzike,videa za iphone.. Rekoh i to da pokusam,ali i imToo mi izbacuje obavjestenje "Unconnected iPhone ..." i kaze da mi je potrebna verzija iTunes-a 7.3 ili novija,a ja imam ovdje 7.5..?! :?
Primjetio sam da imam fukcije copy/paste , i pretpostavljam da je ubacena novija verzija softvera,evo sta mi pise: version - 3.1.2 (7D11), Carrier 5.0(ako sta znaci) ...Mozda je u tome problem? Je li to lose?
e sad pitanje:

Da li moram da radim taj jailbreak,unlock sta li vec,ili postoji neki nacin da prebacujem muziku i aplikacije a da NE moram da reinstaliram windows?

...rekoh,ne pisem sa svog kompa,pa stvarno nemam vremena sad da googlam kako sve to ide,ali hocu prvom prilikom ... hvala u svakom slucaju narode. 8) 8) super tema usput da kazem :)
.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

ZzHn, 3.1.2 je odlicna verzija ;)
Za prebacivanje muzike, filmova, slika nije ti potreban jailbreak, kao ni za aplikacije ako ces da ih kupujes ;)

Sto se iTunes tice, skini najnoviji iTunes 9.1.1 (te starije verzije su uglavnom pune bugova i ne znam zasto se uopste i bakces sa njima:) ) i probaj ga na svom PCu, doticna verzija da bi radila mora biti na XP SP2 ili SP3, ili na windows 7/vista.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Post od ZzHn »

MilančeBGD, XP sp2 je na mom kompu,skinuo sam jos juce najnoviji itunes sa Apple sajta,ali opet se restartuje cim ga prikacim...nema veze,sredicu to nekako...znaci mogu da koristim aplikacije samo ako ih kupim,ili su Free,u suprotnom moram jailbreak? :roll: Znao sam da cu morat da shunjam jos :) MilančeBGD, hvala na odgovoru,moracu ja to dobro da proucim,kao i sa symbianom kad sam pocinjao...sta je tu je.... :roll:
.

Odgovori