iPhone 3GS

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od miodrage »

Azimuth, Kakvo paljenje preko kompa? Mojne me strecas!
Freyr, Naucis da radis kao ja sa iPhonima, trazis po oglasima ljude koji su nesto softverski zeznuli, to kupis za cca 200€ (iPhone4), odradis ga i prodas za 350€. Ja trenutno cekam jedan takav. I obavezno, ne kupujes dok ne odradis restore na telefonu, ako posle toga proradi i sve radi uzimas. Ako ne, adios!
Eto to je jedan nacin brze i lepe zarade.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

miodrage, ozbiljno, instalirao sam iFile sa Cydije pa mi je po zavrsetku trazio restart i zaglavio se na jabuci. Ne kapiram zasto... Sad nema gasenja do utorka :D Tek tada cu pokusati pa ako se zaglupi opet cu te smarati :D
Nego, da li postoji mogucnost vracanja sa 5.0.1 na 4.x? Ako sam dobro razumeo celu pricu, samo BB ne moze da se spusta?

EDIT:
Kanda imam malo problem sa wifi iako je radio normalno do nekog momenta danas. Ne vidi mi mrezu... A oko njega bas nista nisam cackao :|

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Post od Freyr »

Miodrage, jbg to jest fora al sada dok ja naucim sve o IP prodje voz. Sto je najcrnje u winmo vreme sam bas to i radio, sati provedeni na xda su se ubrzo isplatili, kupovao sam jeftino pda koji je zeznut pogresnim flash-om popravljao i zaradjivao fino al prokleti android...unisti sve,sad su svi strucnjaci za flesovanje :) odoh ja u off, nista pametno ne rekoh. Mislim da mi je 3gs mera, izgustirao sam smart dok to nije bilo hip i sad bi mi pasovalo tacno ono so ip nudi

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Evo mene ponovo, proradilo nekim cudom SVE! Normalno se gasi i pali, radi i wifi... :?
Primetio sam da kao da mi se brze trosi bateriju sa 5.0.1 nego sa onim 4.0 na kom je bio. Mozda sam se natripovao zbog cackanja i njakanja telefona?
A sad odoh na skidanje aplikacija koje ste ovde preporucili :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Primetih i prvi bug. Desava se da nece u poruke da udje tj udje u poruke ali kad hocu da udjem u jednu od konverzacija bukvalno me izbaci iz poruka na pocetni ekran. Jedini nacin da proradi ponovo je da kad udjem u poruke idem na pisanje nove pa kad se otvori taj prozor da ga zatvorim i tek onda mogu u neku od konverzacija.
Citao sam da Winterboard ume da usporava tj da zbog njega "stuca" prelazenje sa jednog na drugi ekran. Sta bi se desilo ako bih ga obrisao?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Azimuth, a koji si moj uopste i stavljao sugavi WinterBoard? To je kao da na neki Pentim 3 hoces da stavis Vistu... Znamo svi kako bi to proslo. Brishi taj WB, ali prvo deaktiviraj temu u njemu, vrati sve na default, i bice sve ok.
Ovo sto se poruka tice ne znam, nikad to nisam iskusio, ali probaj da pobrises poruke, ja sam primetio da kad imam vise od 2000 poruka u telefonu hoce da pocne da usporava... Kako ionako ne cuvam poruke, ja nemam problem sa njihovom eliminacijom :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Obrisan WB i sad klizi taman kako treba 8)
Sto se poruka tice, obrisao sam sve osim jedne koju sam prethodno sam sebi poslao. Ista prica, udjem u poruke ali ako pokusam u samu konverzaziju onda me ozbaci na pocetni ekran. I opet, ako odem na pisanje nove pa odmah bez pisanja zatvorim taj prozor sve bude ok i radi normalno. Da napomenem da mi se ovo desava samo ukoliko ubijem sam proces ili posle restarta telefona. Inace je sve ok.
U sustini, zadovoljan sam telefonom. Totalno pozitivno me je iznenadio, priznajem :)
Jedina zamerka je sto ukoliko postoji problem a serverom, nista od aplikacija. Konkretno, ne mogu vec danima da skinem iGO za Istocnu Evropu. Preko kompa mogu ali preko telefona mi puca.
E sad, nesto primetih pa da pitam. Kad nakacim telefon na komp, mogu da otvorim sa kompa folder sa slikama. Ono sto me zanima, ako bih u taj folder ubacio prethodno skinut iGO pa ga premestio preko iFile-a gde treba (gde treba uopste?), da li bih mogao tako da ga instaliram?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Azimuth, instaliraj dropbox na komp, i javi mi se SMS-om, pa ce da ti resimo i taj iGO :D Uradicu Sharing i skinuces od mene.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Kakav trip. Ladno mi iz cista mira nestala ikonica za mail. Mislim, nije skroz nestala nego je ostao beli kvadratic tj samo je slika iz ikonice nestala. Odmah posle toga se umesto phone ikonice pojavila ikonica za mail na koju kad kliknem uredno me baci u phone a ona ikonica za mail je i dalje bela tj prazna. Posle restarta se vratila phone ali ne i mail ikonica...
I sve se to izdesavalo dok telefon uopste nisam dirao.
Btw, sredio sam to sa paketicem iz Cydije tako da je sada sve ok :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ko zna koju si budalastinu instalirao iz Cydije. To se sigurno nije samo od sebe desilo. Uglavnom, respring bi trebalod a resi gomilu stvari... NEGO, daj ti meni na PM, ili SMS om sibni svoj IMEI, pa da odradimo aktivaciju za iMessage, Push notifikacije, i sl. :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Wisost
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Okt 2009. 00:25

Re: iPhone 3GS

Post od Wisost »

Jeij, htedoh da uzmem neki polovan 3gs, kad mi vi nabrojaste sve i svašta -_- Izgleda da na ovim oglasima nema šanse tako dobro da prođem. Ova mučena N97mica je radila sjajno godinu dana. I onda je počelo da mi crkava - sve. Ekran, kamera, odvaja se gornji sloj, zadnja maska spada, a o softeru i problemu sa ramom da ne pričam...

Izgleda da moram štediti za punu cijenu novog telefona i pri tom uzeti u nekoj poznatoj prodavnici :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 3GS

Post od Azimuth »

Wisost, ako mislis da ides na ovaj model onda ga neces naci novog. Ono sto je bitno i na sta moras da obratis paznju jeste BaseBand iliti Modem Firmware da nije 6.15. Sve ostalo se da srediti. E sad, to u kakvom je stanju diktira i cenu pa ces vrlo verovatno moci i da je spustis.
Koliko "dobro" si planirao da prodjes?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iPhone 3GS

Post od miodrage »

Wisost sve zavisi od cene. Trenutno mozes i Phone4 da nadjes za cca 280€, doduse zakljucan. Probaj da iskopas neki vezan za AT&T mrezu, jer se oni mogu preko operatera otkljucati za dz. U model number treba da bude LL.
Naravno, sve zavisi od finansija...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: iPhone 3GS

Post od mladen_bgd »

Vise AT&T ne otkljucava svoje telefone ako nemate njihov acc ili racun i poreklo gde je uzet iPhone.
Ko je otkljucao, otkljucao ga je...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

iPhone 3GS

Post od Azimuth »

Imas pogresnu informaciju. Pricao sam pre neki dan sa njima i covek mi kaze kako su politiku oko otkljucavanja promenili zbog "pametnih" ljudi koji su sa kojekavih drugih mreza zvali i pomisljali da ce im ovi iz at&t otkljucati telefon. Meni iskreno nije jasno koliko glup (da ne upotrebim tezu rec) moras biti da uopste pomislis da je to moguce. Elem, ono sto je trenutno bitno jeste da traze account i/ili kopiju racuna kako ne bi vise proveravali preko imei broja na koju mrezu je zakljucan telefon. Ljudi hoce sebi da pojednostave i steraju svima koji su druga ili koja vec ruka. Drugim recima, jos uvek rade otkljucavanje samo treba naci nekoga ko ima account ako si ih kontaktirao ranije i ako su ti dali tvoj case number. Ako nemas taj famozni case number onda pored accounta trebas da im sibnes faxom i racun.
Bilo kako bilo, ja imam case number i trazim nekoga pa javljam sta se desava ;)

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: iPhone 3GS

Post od mladen_bgd »

Pa da na to sam i mislio, da ti treba poreklo telefona i racun i njihov acc. Nego sam mislio ko to nema a otkljucao ga je to je to, ovi sad sto zele da otkljucaju trebaju sve ovo da imaju...

Znam da oni i dalje otkljucavaju, samo sto je sad sve ovo potrebno. A pre uopste nije trebalo. A i to sto kazes krivi su oni ljudi sto su zvali sa koje kavih drugih mreza da im otkljucaju telefon, budalastine...

crvenafurija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 22. Jul 2012. 17:00
:: iPhone 3GS

Pomagajte

Post od crvenafurija »

Molim Vas da ne ismevate, pretraživao sam foru ali se ne razumem i ne mogu da nadjem.

Dakle dobio sam danas polovan iPhone 3GS 8GB ... I ja debil naravno odem na reset i kliknem neki reset gde me lepo upozorio da će sve izbrisati i da će to trajati oko sat vremena.

Telefon "meditira" evo već dva sata, samo crn ekran i jabučica na njemu. Ne reaguje na ništa.

Jesam ga sjebao :? i šta sad

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od miodrage »

Dobro, napravio si glupost, nema veze, sad ce na tezi nacin da naucis sta i kako.
Za pocetak, skini iPhone firmware, zatim iReb i na kraju [url="http://gbit.mirror.devkipz.us/sn0wbreeze-v2.9.6.zip]Sn0wbreeze[/url]
E sad, kad pokrenes sn0wbreeze, preko njega cemo da napravimo custom firmware za tvoj telefon. Ponasacu se kao da nije SIMFree, pa cemo da sve sacuvamo za svaki slucaj, pretpostavicu da i ne znas da li je SIMFree ili ne. Znaci Custom pravis tako sto pokrenes sn0breeze, i ides na general. Tu treba da podesis Hacktivate YES i Jailbreak YES. On ce onda krenuti nesto da radi i radi, to traje oko 5-6 min, uglavnom, na desktopu ces da dobijes neki file koji pocinje imenom sn0breeze. Jako je vazno da i ostane tamo. E sad, kad si to zavrsio, i kad imas to napravljeno, sledeca stvar je iReb. Tu prikljucujes telefon na komp. Kad pokrenes iReb ides prvi tab gore, i potom nadjes svoj telefon. Sledis uputstva.
Kad je zavrsio ekran telefona MORA da bude crn. iTunes ce da kaze da je nasao telefon u recovery mody, tacnije, telefon je u pwned DFU modu, ali to tebe ne zanima. NAJBITNIJI je sledeci korak: drzeci Shift na tastaturi, kliknes Restore u iTunes. BIRAS onaj sn0breeze file sa desktopa. NEMOJ zmija da te ujede da izaberes nesto drugo. Nije da nema leka, ali bice zestoka zajebancija. Kad si to odabrao, iTunes ce da te obaveti da ce sve da pobrise sa fona... Samo klikni yes i pusti ga da odradi. Kad zavrsi i kad se telefon restartuje normalno imaces jailbreakovan telefon.
Ukoliko odmah ima mrezu, onda ne beri brigu, SIMFree je i nema sta da se mislis. Ukoliko nema mrezu, ulazis u telefonu u Cydiu, i ides na search i trazis ultrasn0w (sa nulom). Instaliras, restartujes telefon, i voila, ima mrezu.
To bi ukratko bilo to.
Ako si iz BG, mogu ja sve ovo da ti sredim ako mislis da je jako komplikovano (ce da te kosta nesto sitno), ili me dodaj preko Skype-a (miodrage) pa da vidimo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

crvenafurija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 22. Jul 2012. 17:00
:: iPhone 3GS

Re: iPhone 3GS

Post od crvenafurija »

Kasno vidjoh post. Uradio sam restore preko iTunes. Sad stoji gore katanac i može samo emergency call... dakle ne podržava sim. šta sad?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od miodrage »

E sad... sad ces morati poprilicno ovo isto da radis, s tom razlikom sto neces koristiti Sn0breeze, nego ti treba redsn0w, mozes da ga skines sa blog.iphone-dev.org
Moja preporuka, skini 0.9.14b2
E onda ces prvo da ides opcija install iPad BaseBand, kad se to zavrsi, imaces 6.15, s tim da GPS nece raditi, ali sve drugo hoce. Super, kad je to zavrseno, ponavljas postupak, s tim da stikliras downgrade iPad BaseBand, i zavrsices sa BB 5.13.04 koji moze da se otkljuca preko ultrasn0w, kao sto sam napisao.
Potrazi na YouTube kako se sve ovo radi, ja iskreno nikad nisam imao 3Gs, ali postupak je u svakom slucaju isti kao bilo sta drugo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori