iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

iPhone 4

Post od Miškoni »

Dobro, pošto je sad i zvanično, da vidimo šta kažu karakteristike. Sve je već manje-više poznato i ništa nije spektakularno.

iPhone 4 Technical Specifications

Height: 115.2 mm
Width: 58.6 mm
Depth: 9.3 mm
Weight: 137 grams
Slika
Cellular and wireless
● UMTS/HSDPA/HSUPA (850, 900, 1900, 2100 MHz)
● GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
● 802.11b/g/n Wi-Fi (802.11n 2.4GHz only)
● Bluetooth 2.1 + EDR wireless technology

Location
● Assisted GPS
● Digital compass
● Wi-Fi
● Cellular

Power and battery
● Built-in rechargeable lithium-ion battery
● Charging via USB to computer system or power adapter
Talk time:
● Up to 7 hours on 3G, up to 14 hours on 2G
● Standby time: Up to 300 hours
Internet use:
● Up to 6 hours on 3G
● Up to 10 hours on Wi-Fi
● Video playback: Up to 10 hours
● Audio playback: Up to 40 hours

Capacity
● 16GB or 32GB flash drive

Color
● White or black
Slika
Display
● Retina display (IPS technology)
● 3.5-inch (diagonal) widescreen Multi-Touch display
● 960-by-640-pixel resolution at 326 ppi
● 800:1 contrast ratio (typical)
● Fingerprint-resistant oleophobic coating on front and back
● Support for display of multiple languages and characters simultaneously

Audio playback
● Frequency response: 20Hz to 20,000Hz
● Audio formats supported: AAC (8 to 320 Kbps), Protected AAC (from iTunes Store), HE-AAC, MP3 (8 to 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+), Apple Lossless, AIFF, and WAV
● User-configurable maximum volume limit

TV and video
● Video formats supported: H.264 video up to 720p, 30 frames per second, Main Profile level 3.1 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; MPEG-4 video, up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per second, Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps per channel, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; Motion JPEG (M-JPEG) up to 35 Mbps, 1280 by 720 pixels, 30 frames per second, audio in ulaw, PCM stereo audio in .avi file format
● Support for 1024 by 768 pixels with Dock Connector to VGA Adapter; 576p and 480p with Apple Component AV Cable; 576i and 480i with Apple Composite AV Cable

Camera, photos, and video
● Video recording, HD (720p) up to 30 frames per second with audio
● 5-megapixel still camera
● VGA-quality photos and video at up to 30 frames per second with the front camera
● Tap to focus video or still images
● LED flash
● Photo and video geotagging

External buttons and controls
Slika
Sensors
● Three-axis gyro
● Accelerometer
● Proximity sensor
● Ambient light sensor

Connectors and input/output
Slika

Ostaje da vidimo brzinu i arhitekturu A4 procesora kao i koja je količina RAM-a u igri.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slike preuzete sa ZDNet-a.

Edit::
Potvrđeno je da telefon ima 512MB RAM-a.
Poslednja izmena od Miškoni u Pet, 18. Jun 2010. 22:53, izmenjeno 1 put ukupno.


Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

E nazdravlje!Sad sledi besomucno smaranje na svim IT sajtovima, forumima,blogovima o novom iCedu,ali 'ajd pregurace se i to nekako. :)
Miškoni, Sta si odlucio hoce biti kakve prinove kod tebe ili ostajes na 3GS? :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Wicker Man, da, smaraće na sve strane ali to može da bude interesantno i korisno sve dok ne preraste u ono što smo mi imali ovde na forumu. :roll:

Ne razmišljam još o zameni, možda tek na jesen ili zimu. A do tada će se mnogo toga izdešavati, treba malo osetiti iOS4 na 3GS-u, to će biti zanimljivo neko vreme, pa malo dečijih bolesti i tako to. Ne žuri mi se nigde. :)

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

A sta kazete na multitasking, video poziv samo preko wifi-ja i samo sa iphonea na iphone, kamera od 5mpx, folderi, wallpaperi sve sto mnogi drugi telefoni vec imaju? Mislim da je fazon u video pozivu samo premo wifi-ja da bi iduce godine izbacili 4GS sa nekim poboljsanjima i da kazu sada imate video poziv i preko 3G mreze, jer do sada su svake godine izbcivali novi model pocevsi od 2007. Nije Stiv bas sisao veslo :D
Miskoni sta kazes na ovaj clanak: Confirmed: iPhone OS 4.0 and iPhone OS 3.1.3 will get ‘carrier unlock’
http://www.intomobile.com/category/even ... 10/page/2/

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Mislim da sada konacno vise nema niko da kuka na kameru,mada kod telefona ovakvih sposobnosti kamera je najnebitnija stvar. :)
Telenor Nokia E72

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Tjah, možda smo postali malo razmaženi ali činjenica je i da za onoliko vremena koliko su imali od curenja informacija u javnost i nisu mogli ništa novo da ubace u njega. Samo da ga ispeglaju. Mada sve u svemu nije loše. Dizajn (iako diskutabilna stvar), po meni konačno ono što treba da bude - sa ravnom donjom stranicom. Istina baš su mogli fizički malo da povećaju ekran, na bar 3.7, ali šta je tu je. Skeptici sada imaju minimum 2 argumenta manje - ubedljivo najveća rezolucija u klasi, i trenutno jedini IPS. Ono što je Samsung uradio sa Amoledom je sjajno, ali to je idalje TN, tako da......... ali i dalje neoprostiv izostanak Flash podrške.

Za mene trenutno mrtva trka između njega i Desirea, pa taman oko NG da se počastim nečim od toga :)

edit: a da, neviđeno glupo ograničenje sa 3G video call-om. Takvim potezima stvarno podgrevaju sve negativne priče o sebi. Ja već 4 godine imam telefon sa ovom opcijom i nikad je nisam ni uplatio, ali zašto ne bi imao mogućnot!?!?!
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

misternobg napisao: Mislim da je fazon u video pozivu samo premo wifi-ja da bi iduce godine izbacili 4GS sa nekim poboljsanjima i da kazu sada imate video poziv i preko 3G mreze
Mislim da ne može video call zato što ATT ima očajnu mrežu u Americi.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Pa po onome sto je Dzobs rekao,mislim da se ovaj video poziv malo razlikuje od onoga sto smo mi navikli da je video poziv u smislu samo nam treba wi-fi,ali vise je to sminka i dobar marketing.Naravno za ostalo sve pohvale.
gargamel4, mislim da je ekran i dalje 3.5 zato jer da su stavili veci,bateriju bi morao da punis vec na dorucku. :)
Telenor Nokia E72

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Video poziv ide preko wifi-ja do kraja godine a posle bi trebalo da ide i preko 3G-a. Što kaže Telep, AT&T stvarno ima problema sa mrežom, 80% žalbi u prošloj godini je došlo od korisnika iPhone-a, što se Apple-u nikako ne sviđa.
Unfortunately, it's WiFi-only at the moment, as Steve says Apple needs to work with carriers to support it on 3G.
misternobg, šta bi trebalo da kažem? Šta ti kažeš na citat iz mog posta? ;)
viewtopic.php?p=246471#246471

Stvarno mi nije bilo jasno zašto do sada nisu izbacili neki softver za flešovanje koji potpuno zaobilazi iTunes. Ovo će biti prava stvar! :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

GSM Arena, iPhone 4 specifikacija napisao:MicroSIM card support only
Slika
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Ja i dalje nisam razumeo da li ce na kraju biti multitaskinga ili ne. Ali bice push emaila, najzad i to za dz (kad bi i ostali pratili taj trend bilo bi super).
misternobg, telep, Miškoni, koliko sam ja razumeo lifhacker's i gizmodo's tekstove konferenciski video poziv ce moci samo preko WIFI-a, a 101 ide normalno preko 3G-a. I to bi bila jednina revolucionarna stvar na novom telefonu. Dobra stvar je sto prema Jobsu to razvijeno na open source platformi pa eto nama za par meseci i resenja ostalih kompanija (pre svega mislim na Google i Nokia-u).
Kad sam rekao jedina evolucionarna stvar ne zelim ni sa kim da se raspravljam ili nesto slicno, jednostavno svidja mi se iPhone i njegove mogucnosti jednino ne volim logiku iPhone OS-a ili kako ce od juce zove iOS-a.
Lobachewsky bice plasljivog secenja kartica kao na snimku onog uplasenog vijetnamca (jedan od videa "ukradenih" iPhona 4)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

snenad, biće multitasking, o tome su više pričali kada su predstavljali iOS4, juče su samo usput dotakli.

Što se tiče procesora, sem što je rečeno da je A4, ništa više nije poznato. Ako je ista varijanta kao u iPad-u, onda bi stvari mogle da stoje ovako:

CPU jezgro zasnovano na Cortex-A8, L1 keš 64KB i L2 keš 640KB,
upareno sa PowerVR SGX 535 grafičkim procesorom,
radni takt procesora između 700MHz i 1GHz, 256MB DDR SDRAM-a - verovatno 2x128MB u 64bit-nom režimu rada, možda je i 128bit-ni, sve to je spakovao Samsung u 45nm procesu.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Izvanredna kamera! :roll:
Sad bih mnoooooooogo voleo da vidim komentare protiv ovog uredjaje! Da vidim sta sad fali! 8)
Jel jos uvek ima onih koji mise da je 5800xm bolja i da vrsi bolji posao? Ili je to vazilo samo za 3gS?
8) :lol:
Nokia 6220 Classic

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Godzilla, cemu provokacije? :dry:
Jednostavno gledano, predstavili su novi telefon koji ima promenjen izgled u odnosu na stariju bracu, a ovo sto su ubacili i sto nazivaju novitetima, jesu noviteti ali samo kod iPhonea, a ti noviteti postoje odavno kod drugih konkurentnih uredjaja. Hteo to neko da vidi ili ne!

I da napomenem da svaka dalja provokacija ili natezanje ciji je veci i bolji i noviji bice obrisana!

A sada da se vratimo na temu.

Da li je sada BT funkcionalan tj. da li se mogu bez dodatnih cackanja prebacivati fajlovi i povezivati sa BT slusalicama koje nisu Apple-ove?

Eborg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Sub, 08. Maj 2010. 20:50

Post od Eborg »

Pa čekaj, zar neće osim Facetimea video call biti omogućen i nekim aplikacijama? Ili je to zbog softwarea off-the-limits za developere?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Koliko sam ja pročitao video call radi samo između iPhone-ova (sa njihovom default aplikacijom, sigurno Apple neće dozvoliti druge 3rd party aplikacije), što bar neće biti problem jer će ih opet prodati u 10 miliona primeraka i govoriti think different.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Pa dobro, moze da se kaze da ne zaostaje za ostalim vodecim modelima kao prethodna dva, jos samo kad bi kostao ~350e odmah bi ga uzeo, svidja mi se. :wink:

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

IDzO napisao:Jednostavno gledano, predstavili su novi telefon koji ima promenjen izgled u odnosu na stariju bracu, a ovo sto su ubacili i sto nazivaju novitetima, jesu noviteti ali samo kod iPhonea, a ti noviteti postoje odavno kod drugih konkurentnih uredjaja. Hteo to neko da vidi ili ne!
Svaka ti cast na ovom tekstu! To sam prakticno i ja rekao samo malo drugacije. Nisam procitao nista o bluetooth-u tj. da li radi transfer fajlova, kad izadje review na GSM Areni sve ce biti jasno oni najbolje opisu svaki telefon i napisu mu sve prednosti i mane.
E da i veliki izum micro sim kartica, sad cemo svi morati da secemo svoje postojece sim kartice i da ih pretvaramao iz mini sim (kakve su danas) u micro sim da bi mogle da pasuju na novi iphone sva sreca pa na sajtovima kao sto je hackintosh ima detaljno uputstvo kako se to radi.

Odgovori