iPad 2

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

gargamel4, Baraba, kad je tako, onda ću da se nakanim u neko skorije vreme (koliko ovih dana) da stavim ovde na forum par misli i poređenja. Trudiću se da ne budem vezan samo za Galaxy Tab 7, koji sam imao, već i da se dotaknem drugih android tableta, koje sam probao i testirao.

Inače, od danas je iPad sam od sebe umesto da se samo joguni prilikom instalacija, počeo da daje pop up objašnjenje za svaku aplikaciju težu od 20MB da moram ili da se nakačim na WiFi, ili da se nakačim na komp i instaliram je kroz iTunes. Weird....mislim da se tako odjednom samo to pojavi.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

jel se zna nesto o JB-u za 5.0.1...??!? sve mi se cini da sam negde cuo da ima, da je odradjen, al ne mogu da nadjem cime da ga brejkujem?! iPad2 je u pitanje, naravno.

inace iOS 5, nije nista posebno, eto par novih stvari... tipa mozes tastaturu da podelis na 2 dela pa je kao lakse kucanje [meni nije], notifikacije uzeli od androida i tako... :dry:
Samo nek se rolaju....sarme.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Pera Detlic, Za iPhone 4s i iPad 2 jos nije gotov untethered jailbreak, ali navodno bi trebalo da i to bude uskoro....pre neki dan je negde bila vest da je pronadjena rupa koja se moze iskoristiti, pa cemo videti....Meni se petica veoma dopada, pre svega ta tastatura, koja je odlicna u landscape rezimu, da ne moram da teglim palceve. Takodje, koristenje gestova za zatvaranje aplikacija i otvaranje task managera i je daleko prirodnije i intuitivnije, nego da stalno klikcem na onaj taster.... Sto se notifikacija tice, slazem se, nista specijalno.....vise bih voleo da ima precica za brzo paljenje/gasenje wifi, gps i tome slicno

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

a dobro, bolje i vest da se radi na tome, nego nista... :)
nisam jos nesto mnogo cackao [danas sam mu radio apdejt] pa nisam video to za zatvaanje app... ali primetio sam i da safari sada ima tabove kao na desktopu a ne 'thumbnail view' kao ranije... sto je kao zgodno... mozda i nije... isti mi djavo dodje... :P
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

araphel, cim dodje JB imaces. Vest od rpe par sati je da je pod2g okupio Jailbreaking dream team da sto pre izbace untethered za A5 uredjaje.
Pera Detlic, sto pre updateuj na 5.0.1
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

miodrage, napisao sam u postu iznad, odradio sam update...
i fala bogu, napokon ce biti JB-a... video sam negde da je taj Pod2g napisao na tviteru da ce biti za nekih nedelju dana... jeeeee! :D :D :D
samo me zanima da li ce biti na jailbreakme.com ili preko nekog redsn0w, limera1n, spirit, ili koji vec programi sve postoje... :unsure:
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Preko redsn0w najverovatnije. Iskreno, mislim da je nedelju dana preuranjeno, ja ocekujem krajem iduce nedelje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

U svakom slucaju, bice ga uskoro, to je najbitnije... Cekam ga pola godine, mogu jos dve nedelje...
:D
Samo nek se rolaju....sarme.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Evo odradih taj Jailbreak konačno, i za sada sve fercera bez problema, mada tek treba da se posvetim ozbiljnije nekom zezanju. Jel ima neko predlog za neku aplikaciju tipa album art grabber, koja bi mi pokupila nedostajući album art? Može li to uopšte da se odradi na iOS?

Od korisnih stvari, ubacio sam onu foricu da mi i u portrait modu prikazuje split email panele, odnosno da mi i tada deli ekran na dva dela, kao što inače stoji kad je u landscape.......poludeo sam ranije bez ove opcije.

Dajte ako imate još neki predlog....šta po vama vredi drndati i dodavati/modifikovati na jailbreakovanom iPadu?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

araphel, mislim da ti je bolja opcija preko pc-a i u itunsu da namestis album art .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Uhhh, sta sve ne vredi drndati...
araphel, za pocetak dodaj sledeca 3 repoa u Cydiu:
hackulo
xsellize
h7v
Dodavanje repoa vrsis tako sto ides na sources, pa edit, pa add. Pazi da ne pogresis koje slovo, jer ces kasnije imati problema.
Posle ovoga, idi Search i trazi Installous, i to instaliraj = "unapredjeni" AppStore...
Mozes iz Cydije da instaliras BatteryInfo Lite - vrlo korisna stvarcica da vidis stanje svoje baterije, obavezne stvari za instalaciju su iFile i za mene Activator. Koristan tweak je Password Pilot koji ti upise sam Pass u AppStore, da ne moras svaki put da upisujes kad zelis da svuces nesto.
To je eto neki pocetak :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, evo baš ću sad da se bacim na to da odradim..... Ubacio sam i taj Activator ili kako se već zove...

lesa0208, to sa PC preko iTunes mi nikako ne radi...ubacim ja album art, sinhronizujem ponovo, ali se album art selektivno pojavljuje, tojest negde se pojavi a negde ne, bez obzira što sam ga kroz iTunes dodao.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Imas razne photoalbum editore... ukucaj Photo u Installous-u pa trazi do besvesti. Ako ne nadjes sta ti treba, onda to ne postoji :P
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, ma ne treba mi za photo albume, neko za lbum art na music playeru....nikako da smontiram da mi za sve pesme i albume prikazuje artwork. Kad već imam onoliki ekran na uređaju, glupo mi je da zvrji prazan.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A toooo... Pa znas kako, mozes sve na kompu da odradis, ali moraces sve ponaosob, jedan po jedan.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, pa radio sam to već, ali nešto nije kako treba...neće a siđe sa itunes u kompu na iPad. instalirao sam neki Groove player radi probe, on za sada nema nekih problema.....sam poskida sa last.fm sve potrebne podatke.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ljudi, šta koristiti za prebacivanje muzike na jailbreakovan iPad? Od iTunes hoću da poludim, došlo mi je danas da razbijem i iPad i laptop i sve živo. Prvo što treba da obigravam krugove naokolo da bih manuelno prebacio samo one albume koje ja hoću, a plus što sam se cimao kao blesav sređujući album art, da se na kraju svejedno za pola albuma artwork ne bi svukao na iPad. Dakle, sad na iTunes, koji nizašta ne koristim osim za prebacivanje, ima uredno slike za skoro sve albume, ali mi to ništa ne vredi, jer kada sinhronizujem, na iPadu opet dobijem gomilu praznih okvira na albumima.

Ima li neki način da lepo samo prevučem fajlove sa muzikom na iPad, kao što bih sa svakim drugim normalnim uređajem i radio?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

iTools 2011 Beta, odlično radi posao koji ti treba :wink:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sharepod 3.9.8 (ali on nema album artwork. A koji ce ti jos i to... Joj cime se ljudi sve cimaju, no dobro, De gustibus et coloribus, non es disputandum.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, vrlo jednostavno.....na tolikom ekranu glupo mi je da mi stoji ogroman prazan kvadrat. A i volim da studiram album artwork svakog albuma i nalazim paralele sa muzikom koja se na njemu nalazi.... Takođe, pošto mi iPad stoji u docku kad slušam muziku kod kuće, i stalno mu je u međuvremenu uključen ekran, zašto da ne stoji fina slikica na njemu?

Hvala na predlozima, probaću. Na androidu,pa čak i na symbianu, je ovo mnogo bolje rešeno, moram priznati. Jednostavno instaliram aplikaciju koja svuče nedostajući album art, i gotovo.

Odgovori