iPhone 5

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5

Post od Azimuth »

Mozes ti restore i odmah odraditi, ali ce 8.4 mozda danas ili za koji dan pa da se ne cimas dva puta za kratko vreme.
Inace, za mts ide i carrier update na 19.1 pa sve radi k'o sa lubrikantom. Ne znam kakva su ri iskustva, ali mts radi za sve pare. I onako usput, vec prvog u mesecu radi uredno provera stanja :P

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5

Post od iLuka »

Ja sam imao izuzetno lose iskustvo sto sa samom mrezom sto sa podrskom u mts... Ali sada je skroz drugacija situacija...

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 5

Post od annaBG »

Vazi, onda cu sacekati...

Verujem da je sada mts daleko bolji. Bila sam njihov davni davni korisnik, i smucili su mi se za ceo zivot :)

Natasa5
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 01. Jul 2015. 08:55
:: iphone5

Re: iPhone 5

Post od Natasa5 »

Veliki pozdrav svima, telefon mi je pao, ekran svetli kada me neko zove ili pise, ali nista se ne vidi na ekranu, ni ko me zove, ni pozadina, ni ikonice, on je crn, ali svtli kada me neko zove. Sagovorniku zvoni...

Da li mozda znate o cemu je rec?
Vidim da svakako ce morati u servis...samo da skupim pare :)

Nesto bih sse sa vama konsultovala, pa ako mozete da mi odgovorite:
1) iako sam se dopisivala preko lap topa, na mobilnom, na hangout su ostali chetovi. Da li mogu ih obrisati sada, nekako?
2) da li sada mogu da upravljam fotografijama, da ih preuzmem?
3) da li mogu da se izlogujem sa drustvenih mreza, mejlova...itd itd

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5

Post od Azimuth »

1) zavisi sta si pisala na hangout :P
2) salim se, nakacis ga na komp, upalis itunes, uradis backup na racunar, pa odmah posle toga uradis restore i to je to. Em imas sve sacuvano na racunaru, em imas poslednju verziju ios-a na telefonu, em nista od tvojih podataka nije ostalo na telefonu.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5

Post od iLuka »

natasa, kada nakacis na komp svoj telefon, dobices sve podatke citljive na monitoru, pa i slike... a preko itunes uradis back up na racunar i tako sacuvas podatke... azimuth ti je rekao vec kako da obrises nakon svega svoj aparat...

P.S.
sada imamo dva ''sumnjiva'' clana :D ana sa pitanjima, kako da sakrijem poruke sa whatsapp-a i natasa5 - kako da obrisem chat sumnjivog morala :lol:

Natasa5
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 01. Jul 2015. 08:55
:: iphone5

Re: iPhone 5

Post od Natasa5 »

Hvala vam mnogo na brzim odgovorima :)

evo sada sam povezala mobilni sa kompjuterom. Cujem povezivanje i na mobilnom i na lap topu, vidim na startnoj liniji Autoplay, tu imam dve opcije: - Import Pictures i Videos
- Open device to view files.
Kliknem na open device to view files, tu mi se otvori "Internal storage", medjutim kada kliknem na njega, unutra je prazno.
Da li to znaci da trazi da na mobilnom kliknem "trust this computer"? Jer ako to trazi, ja ne mogu na mobilnom kliknuti ne vidim nista i ne reaguje na dodir....

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5

Post od iLuka »

To upravo to znaci... Moras da kliknes trust pa onda ce ti prolazati sadrzaj... Probaj nekako na slepo da kliknes... To se pojavljuje cim povezes kabal na komp i "trust" je levo na ekranu a "dont trust" desno:)

Natasa5
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 01. Jul 2015. 08:55
:: iphone5

Re: iPhone 5

Post od Natasa5 »

Joj, nece...ne znam ni da li ekran reaguje na dodir :? mozda mu touch otisao...

On je meni pao i rekla bih da je dobro udario u desni gornji cosak....i "zinuo" je..ovaj deo koji sam obelezila crvenom bojom se "izvukao".
Ja sam to fizicki vratila...sada on dobro izgleda, ali i dalje isto, crn ekran koji blago svetli kada me neko poziva. Ali nista se ne nazire, ni ikonice, ni pozadina...bas nista

http://i57.tinypic.com/i3c2u8.jpg

Natasa5
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 01. Jul 2015. 08:55
:: iphone5

Re: iPhone 5

Post od Natasa5 »

Da li je moguce da istyle kao ovlascen ne moze da zameni ekran...Nisam znala da Apple nema mogucnost isporuke zamene ekrana.
Gde da idem da ga zamenim da je dobar servis u Beogradu?
Predpostavljma da ce to biti neoriginalni ekran, pa ako je tako da makar valja kopija ta...
Bas sam se iznenadila...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5

Post od iLuka »

isla si tamo u Usce i rekli su ti da ne rade to?! :dry:
bezveze...

Macola kod YU Biznis centra rade servis kao i servis u Kosovskoj ulici... oni su ovlasceni za apple...

http://www.appleservis.rs/?gclid=CjwKEA ... oCzQrw_wcB - U Lominoj

http://www.macola.rs/kontakt/ - Macola

http://www.iphone-srbija.com/kontakt-informacije/ - Kosovska

:)

P.S. Javi cene, uslove...

Natasa5
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 01. Jul 2015. 08:55
:: iphone5

Re: iPhone 5

Post od Natasa5 »

Aha znaci i u Kosovskoj Isrbija je ovlascen....nisam znala...
Ako su oni ovlasceni, kako onda oni menjaju ekrane, a ovi u Uscu ne...Oni kazu da apple ne isporucuje ekrane, vec mogu samo zamenu za nov telefon da mi ponude uz doplatu.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5

Post od iLuka »

Pa sta kazu, koliko je doplata? Do neke granice idu kada je u pitanju kvar i korisnik tada dobija nov aparat... Tj zamenski, nekako ga povezu sa tvojim imei-om i dobijes nov... Objasnice ti baraba i azimuth kada se jave...

Pozovi ti sve ove servise i vidi sta ko nudi...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5

Post od Azimuth »

Fora je zapravo u tome sto apple ne pravi sve delove za servisiranje nego u slucaju nekog kvara prosto idu na zamenu uredjaja. Mozda se na prvu loptu to ne cini jeftinijim i boljim resenjem, ali veruj mi da jeste. Prvo, dobijas nov telefon (i refurbished je bukvalno nov) sa sve novom baterijom itd., drugo dobijas 3 meseca garancije na taj uredjaj (ukoliko vise nemas garanciju).
Dakle, za istu ili nesto vecu cifru dobijas sve novo i u garanciji, umesto sto bi dobila garanciju na samo jedan deo.

Sto se povezivanja imei brojeva tice. Postoji kedna jedinstvena baza svih apple uredjaja. Kada dodje do zamene uredjaja tada se u tu bazu upisuju podaci novog telefona i to je to. Gde god kasnije da ga nosis u servis i bez obzira sto se imei broj ne poklapa sa onim sa kutije, oni imaju uvid, a ti dokaz, o legalnost telefona. To je dobra stvar prilikom dalje prodaje.


P.S. Natasa5 i annaBG su ista osoba? Vidim identican problem na dva foruma, o istom se raspituje pa mi je pomalo neverovatna toliko koincidencija ;)

Natasa5
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 01. Jul 2015. 08:55
:: iphone5

Re: iPhone 5

Post od Natasa5 »

40 000din su ponudili da dodam, za zamenu za isto 5icu.

Znaci to je to...ekran koji budem stavila nece biti originalan...Nema veze samo to da zavrsim. Raspitala sam se oko 70-90e se krece zamena ekrana. Nesto nisam pri novcu, pa cu za koji dan to uraditi.

Mislila sam da nije do ekrana, neki dzek...Ali sta da se radi.

Za podatke sa telefona se ne brinem iz nekih spijunskih razloga :) , vec se brinem da mi se ne obrisu, jer ko zna sta se ispostavi da treba jos da se popravi u telefonu, pa da se ne ocisti skroz.

Eto javljam vam kako proslo ;)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5

Post od Azimuth »

Natasa5, daleko jeftinije ces proci ako nadjes neki od onih koji su zakljucani na icloud pa da sa takvog telefona serviser skine displej ili ga prosto prepakuje. Mislim da u mint stanju, a zakljucan na icloud mozes naci vec za nekih 100e. A eto, zlu ne trebalo, imas i ostatak za rezervne delove.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5

Post od iLuka »

sta bre 40.000?! pa toliko je 5s sada u odlicnom stanju... to je lopovluk..
oni tebi nisu ponudili da zamene aparat bez doplate? da dobijes taj zamenski? ccc...

Natasa5
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 01. Jul 2015. 08:55
:: iphone5

Re: iPhone 5

Post od Natasa5 »

joj stvarno je mnogo parica, a i sta rade posle sa mojim telefonom recikliraju, daju u delove :) Dobijes i pare i telefon, pa mnogo :)
Ej ali ja nisam u garanciji :)
Meni je pao...

Azimuth, a ako zamenim ekran u radnjama poput one u Kosovskoj, koji je tu ekran u pitanju?
Posto oni menjaju...to neka kopija ili..?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5

Post od iLuka »

zameni samo ekran u nekoj od gore navedenih radnji, zvanicnih, i posle vidi da li si zadovljna... ako ne budes - prodaj taj i uzmi makar isto ip5 ili ip5s odlicno ocuvan... pale su cene...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5

Post od Azimuth »

Zaista ne bih znao. Nisam imao iskustva sa njima, ali koliko sam procitao svi kojima su sredjivali su ostali zadovoljni.
Kazem ti sta ti je najbolja opcija, zakljucan na icloud i samo da se prepakuje. To cak i u kucnoj radinosti ljudi rade. Od tog sa icloud-a jedino plocu ne mozes iskoristiti, sve ostalo mozes.

Odgovori