Vesti i dešavanja

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Ajde malo ja da napisem koju rec 2...
Baterija barem na Xr i SE2016 drzi nesto vise. Nije nista znacajno, ali ima poboljsanja.
Sto se widgeta tice, ima tu svasta nesto, sa time tek treba da pocnem ozbiljnije da se igram, ovako na prvi pogled nije lose. Naravno, tek sada treba docekati da developeri u svoje aplikacije ubace i widgete. To je naravno proces.
Apolo: za App library mozes da podesis da ides skoro pa direktno u njega, a to je da iskljucis sve Home Screen stranice To radis tako sto udjes u wiggle mode, povuces nadole i pojavi ti se svaka HS stranica umanjena sa kvacicom ispod. Otkacis kvacice, i HS nestaje.
Meni se jako svidja novi Sleep mode na WatchOS7, kao i integracija istog u iOS14. Naravno, ko zeli vise i bolje, postoje gomile specijalizovanih aplikacija za ovo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od Apolo »

Превише компликују око крајње једноставних ствари. Ето и даље нпр нема једноставнији начин да се пошаље порука, као што је са позивом - само кликнеш на контакт. Док је Самсунг то решио једноставним повлачењем на лево или на десно. Никаква наука али као што рекох, беспотребно компликовање једноставних ствари. Такође и ово што ресетује све default апликације након рестарта... Биће добро ако је то баг који ће исправити са наредним ажурирањем иначе морам признати да су неке ствари боље на Виндовсу радиле😁
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Apple je najavio novi događaj za 13. oktobar gde će biti predatavljen novi iPhone.

Slika
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od Apolo »

Приметио сам данас на Телеграму и Вајберу када пустим аудио поруку и прислоним на ухо, не пребацује звук аутоматски на слушалицу као што би требало већ паузира поруку. Да ли се још неком ово дешава или има неко подешавање на које нисам обратио пажњу? Ово ми се није раније дешавало већ од верзије 14.

EDIT: решено.
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od Apolo »

Нека препорука за 3rd party Pencil za iPad 7th generation (10.2)?
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od Apolo »

Не знам колико је реалан овај 12ѕ Pro, али према гласинама сада Епл избацује и конектор за пуњач, тако да џаба и ако га неко има :) Претпостављам да ће ићи само бежично пуњење како су раније и најављивали. 120 hz refresh rate и отисак прста испод екрана.

https://www.gizchina.com/2021/02/15/a-h ... connector/
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Ja sam negde čuo da testiraju osveženje od 240 herca. Ala će to biti svež ekran! 🤣🤣🤣🤣🤪

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od Apolo »

Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

A u clanku osim prve slike sve slike od iPhone Xr. A kako ja imam isti, i kako ga nosam bez ikakve zastite, i jos imam Product RED mogu da potvrdim da je ovo obican bullshit. Nema veze sa mozgom i istinom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od Apolo »

Пошто су тај рам од алуминијума морали некако да "окрече" није немогуће да се скида боја. Сети се оног случаја са алуминијумским рамом телефона када се људима савио телефон који су успели да седну на њега док им је био у задњем џепу, на крају је тај исти Епл заменио у наредној серији алуминијумски рам са ојачаним алуминијумом. Овакве вести се не пишу зато што један корисник није имао тај случај већ кад већи број пријави да им се исто десило.
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti i dešavanja

Post od miodrage »

Naravno da nije nemoguce. Ja samo kazem moje iskustvo. Imam na par mesta nakon padova da je crvena boja sisla, ali je to kao zarez ustvari...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Novi iPhone modeli će biti predstavljeni 14. septembra 2021. godine.

https://www.benchmark.rs/vesti/apple_je ... nije-89167
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti i dešavanja

Post od znemanja »

Predstavljnei su novi iPhone 13 modeli

https://youtu.be/Sq0iC-vsl2k

Tema za iPhone 13/13 mini: https://www.mobilnisvet.com/forum/viewt ... 27&t=33514

Temaza iPhone 13 Pro/ 13 Pro Max: https://www.mobilnisvet.com/forum/viewt ... 27&t=33515
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti i dešavanja

Post od Evindzer »

Da li mi se čini, ili ove godine vlada vrlo mlako interesovanje za nove Ajfone? 🤔
Čak ni jutjublije ne hajpuju kao obično. 🤤

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Vesti i dešavanja

Post od pero0000 »

Apsolutno si u pravu. Trenutno nemaju više šta "epohalno" da izmisle da bi pokrenuli interesovanje kao pre, osim 120Hz sve ostalo mlako...
Kao što i sam znaš, ni tih 120Hz nije nešto novo u mobilnoj industriji, ali oni kao i uvek do sada sve što prvi put stave na/u svoje telefone...predstavljaju kao nešto ne novo, neviđeno...

Odgovori