iPhone 5S

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

iPhone 5S

Post od Ensiferum »

"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5S

Post od Adams »

Klasican Apple. Minimalan napredak za maksimalan profit i to je to. Da sam vlasnik petice i da imam update na iOS7 sigurno ne bih menjao telefon.
Nokia Lumia 1520

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 5S

Post od Behemoth »

Odvratan je.4S je izmislio dizajn za ovo.
I ne vidim sta je tu napredak u odnosu na peticu
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 5S

Post od miodrage »

iOS7 ima par noviteta u UI-u i to je to... :uhuh: :uhuh: ne radi se to tako Apple.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5S

Post od Adams »

Vidim da su poboljsali kameru, imaju neki mnogo fensi blic. Bas me zanima kako ce da se pokaze protiv Z1, G2 i Note 3.

Jel zna neko kakva moze da bude prednost sto su stavili 64-bitni procesor?
Nokia Lumia 1520

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 5S

Post od lesa0208 »

Adams, pa kapiram da i nema prednosti neke vise mislim da je ono fora imam 64-bitni procesor... Sto se tice ovog dugmeta odvratno je ali bas je odvratno... 4S je izmislio lepotu za ovaj model :/

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: iPhone 5S

Post od iKe »

Moram da priznam da se meni baš sviđa ovaj model. Poboljšanja su očekivana, sve se znalo dosta ranije pre predstavljanja. 64-bitni procesor u praksi ne verujem da će doneti neki stvarni pomak, kamera je verovatno bolja, nešto na foru HTC-a, skener za otisak prsta, ja bih ga odmah isključio ako može. Ali 700€ za osnovni model, stvarno preskupo! A tek ovaj nesrećni 5c za 600€, za te pare možeš da uzmeš i Nexus 4( ili uskoro 5) i Nexus 7 ili 10 i još da ti ostane.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

kako mislis kamera na foru htc-a? :)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: iPhone 5S

Post od iKe »

Mislim da su povećali veličinu samog piksela, a ostavili isti broj megapiksela kamere, mada su pikseli nešto manji 1,85, a kod HTC-a 2 mikrometra. Verovatno iP5s ima i veći senzor, tako da je kamera 8 mpx i pretpostavljam kvalitetnija od HTC-a, ali mislio sam da je to taj princip.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: iPhone 5S

Post od iamivan »

Meni se telefon sviđa dosta. Ovaj okvir oko dugmeta mi je baš gotivan. :smile:
Specifikacije neću komentatisati jer kakve god da su, sistem će super raditi.

Kako funkcioniše i čemu služi detektor otiska prstiju na novom Ajfonu: http://blic.rs/i/404683
Poslednja izmena od iamivan u Sre, 11. Sep 2013. 16:52, izmenjeno 1 put ukupno.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5S

Post od Adams »

iKe, da, velicina piksela je povecana za 15%. Tako su bar rekli u oficijelnom videu. :)
Ono sto mene interesuje je blic. Nisu samo stavili dual LED nego ovaj drugi je blic druge boje pa valjda sa time postizu prirodnije boje pri nocnim snimcima. Bas me zanima ko ce biti bolji u duelu 5S vs Note 3. Procitao sam negde da je Samsung na Note 3 stavio novi LED sa visokim CRI (color rendering index) i da bi onda i on isto trebalo da ima bolje slike u mraku.
Eeee, sve ce uraditi samo da ne stave xenon blic. :D
Nokia Lumia 1520

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: iPhone 5S

Post od Andrijano »

Do sada najbolji iphone..generalno mi se sve svidja..ja sam sa ip5 prezadovjan,nadam se samo da su ispravili ono glupo grebanje po ivicama crnog ip. Mada meni se i nije nesto izgrebao iako ga nosim bez futrole,folija..po neka tackica.. Ne svidja mi se ovaj finger print,pre svega unedjen sam da ce se kvariti kao lud..i bice skupa popravka..i nekako ipak imam taj mali deo sumnje da ce moj otisak zavrsisti preko tog cipa m7 i preko neta negde u afhivi neke cia-e,fbi-ja,bia-e.. To mi se nesvidja,voleo bih kad bi to moglo da se iskljuci i klasicno da se otvara,al to cemo videti. Sve u svemu dobro su uradili upgrade ip5. Trenutno cekam ovaj sony z1 mini da vidim kakav ce biti jer sve do 4.3 inca mogu da podnesem,preko toga volim da vidim na netu,ali uglavnom me no interesira,mozda da imam preko 2m i šaku kao Jordan,ovako..
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: iPhone 5S

Post od skar »

ovo je klasična priča,sećate se kad je izašao 4s svi ga opljuvaše na startu,a tek je kasnije pokazao svoje horse power :-)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

nije u tome stvar nego ljudi tesko prihvataju kod nas ''sitne'' pomake ali u pravom smeru... prosto smo navikli na 4,8,12 jezgara sa 3GB RAM-a, ekrancine od 4,5,6inca itd... ako nije to - onda nije nista :)

ovo jeste pomak i to veliki, menja se struktura masine, samim tim i perfomanse, to je ono sto apple gura - kvalitet a ne kvantitet...
ja razumem i Samsung ali za mene je ovako nesto :) promenis blic - to se ne vidi, ali se itetako oseti na delu :)

i 5-ica je sada ispred nekih modela sa mnogo vise memorije i jezgara a kamoli ovo...

svako ima sta da izabere :)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 5S

Post od fannY »

Videcemo kako ce se kamera ponasati na delu,ali su mogli da stave 13 mpx umesto 8 sa tim poboljsanjem i da bude jedna od najboljih kamera na trzistu.Citac otiska mi je gotivna stvar,ali nesto ne verujem da ne cuvaju otiske. :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

naravno da cuvaju :) zasto bi ga inace stavljali :)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 5S

Post od Behemoth »

Svi otisci ce se slati u CIA bazu podataka skrivenim softverom.Pazite se :lol:
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: iPhone 5S

Post od Ensiferum »

Sve bi to bilo lepo, kada bi Apple spustio cene svojih iPhonova, mogao bi prepoloviti cenu, i da opet profitira, svi znamo koliki su troškovi proizvodnje Foxconn-a u Kini! :uhuh:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

ne secam se tacno o kom je modelu rec ali cena izrade je bila oko 240usd... raniji model neki... mislim 4...

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: iPhone 5S

Post od iamivan »


Odgovori