iPhone 5S

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
stefanomene
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 11:02
:: Huawei Mate 20
:: Xiaomi Mi A2 lite

Re: iPhone 5S

Post od stefanomene »

I ja imam neki problem. Uzeo sam ovih dana polovan 5s i odmah ga updetovao na ios 11.0.2
Problem koji imam je taj da kada ga ostavim malo, kao da se ugasi. Onda moram da ga palim držeći dugo dugme za paljenje i home taster. Zbog čega mi se to dešava i kako to rešiti?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

a sto tako? nece da se upali normalno samo na power?

to ne bih rekao da je do softvera...

stefanomene
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 11:02
:: Huawei Mate 20
:: Xiaomi Mi A2 lite

Re: iPhone 5S

Post od stefanomene »

Ma možda i hoće, ne znam iz kog razloga ga tako palim. Sledeći put ću ga samo na power dugme upaliti. Šta može da bude ako uspem samo sa power?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

to sto si opisao malopre je reset telefona a samo na power je normalno paljenje... ne moras da ga palis sa ta dva...

ako se gasi i ako baterija pokazuje vise od 1,2,3% onda je mozda baterija otisla... sa zamenom je 4000...

stefanomene
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 11:02
:: Huawei Mate 20
:: Xiaomi Mi A2 lite

Re: iPhone 5S

Post od stefanomene »

Juce je ceo dan radio ok i nije mi se to desavalo. Praticu ga jos pa se javljam.
Hvala na trudu svakako.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

Moram da priznam da je baterija sredjena i sada mnogo bolje drzi sa ovim novim update-om... imam po neki bug sto po malo nervira (mada je ovo stvarno star aparat)...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: iPhone 5S

Post od Borko1989 »

Čitao sam ovde ali nisam našao šta me zanima. Možda nisam ni vidio tu temu, možda sam je preskočio, ako postoji ispravite me, preusmjerite. Evo o čemu se radi. Na mom iP5s baterija je stvarno slaba i potrebna joj je zamjena. Pošto ja živim u Republici Srpskoj i ne dolazim često u Bg (da bih išao do Ušća, Macola itd) i ovi naši "stručnjaci-majstori" nisu baš na nekom ekspertnom nivou, postavljam pitanje ovde. Šta mislite o zamjeni baterija koja je kupljena preko ebay-a? I to mislim na one sa malo više mAH, npr. 2880, 3200 itd? Znam da će Luka odmah odbaciti tu ideju i preporučiti original ali gdje u Bosni da nađem original? I koja mi je garancija da baš ta baterija koju naručim iz inostranstva bude original? :) Pozdrav.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

pazi, iskreno, ne znam sta bih ti rekao... vidim da je pitanje delimicno upuceno meni ali ja imam svoje servise u koje idem i u koje imam poverenja kad kazu da je nesto original...

kako prepoznati original? to je pitanje? sigurno ima nekih sema ali ja ne znam trenutno a nemam vremena da se raspitujem sad, ajd pitacu pogleddati pa javljam ovde u toku dana a ti se u medjuvremenu malo ''raspitaj'' po netu kako se prepoznaju originali...

Borko1989
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Sre, 28. Okt 2015. 11:09
:: iPhone XS

Re: iPhone 5S

Post od Borko1989 »

Ne moraš ti da se cimaš zbog mene, snaći ću se već nekako. Više me zanimao taj koncept ugradnje baterije većeg kapaciteta. Slažem se sa tobom što kažeš da je original original, i da sam u Bgd sigurno bih zamijenio gdje ti preporučuješ, ali nisam nažalost.

Bateerija mi je slaba bila, da li je moguće da instalacijom iOS-a 11 ima nekih problem sa kablom? Ne znam da li je originalno kablo, uređaj sam kupio korišten. Sinoć baš sam stavio telefon na punjenje sa oko 40%. Čuo sam zvuk očitanja punjača. Jutros oko 5h kad sam ustao baterija je bila na 1%?! I to nije prvi put tako nešto. Na iOS 10 nije mi se dešavalo. Čak štaviše mi se to dešava samo kad punim preko određene utičnice u sobi, moguće da je problem tu. Sad sam napunio ga do 100% i uključio AirPlane mod, pa ću za nekih 12h pogledati koliko je skinulo % i da li je problem neki u gubljenu struje ili U2 čipu, itd.

Hvala.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 5S

Post od Evindzer »

Tema za Ajfon SE i dalje ne radi...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 5S

Post od Baraba »

Meni forum i deluje napušteno, bez administratora i vlasnika, pa koliko dogura, oni kad se sete... Moderacija je tu, dok im ne dosadi.

Tomifirefox
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 06. Mar 2018. 23:56
:: Iphone
:: Samsung

Garancija za Iphone

Post od Tomifirefox »

Da li imam pravo na zemenu uredjaja (imam 3 panic loga u analytics) iako mi je ekran polomljen na Iphone 5s? U drugoj godini garancije sam u MTS.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: iPhone 5S

Post od niko1a »

https://www.youtube.com/watch?v=ythu4JDb3QA
svaka cast ako srede probleme i puste mu i sledeci update sistema, 6 god podrske :ohmy:

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: iPhone 5S

Post od yocasylver1 »

Tasta ima 5S,poslednjih 7-8 dana telefon se isključuje jednom do dva puta dnevno. Danas se ugasio i neće da se uključi. Na punjači je nekih 30min i ne pokazuje nikakve znakove.
Telefon je star možda malo više od 6 meseci, kao nov je i nikad nije ispadao i sl. Inače dobijen je kad je prvi otkazao tj ostvarena garancija i uzet novi primerak.
Da li je do baterije ili samog uređaja?
Još najgore u svemu je što je izgleda istekla garancija.
Stvarno mi je neverovatno da opet strada isti primerak.
U kom servisu je najbolje nositi u Bg?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 5S

Post od miodrage »

yocasylver1, pre nego ista, drzi na punjacu home i power dugme jedno 20-ak sec, i vidi da li ce da zavribrira. Ako da, pusti ga da podigne sistem ako uspe. Ako ne uspe da ga digne, onda kad ga ukljucis na punjac, drzi home i power, dok ne zavribrira, a onda pustis i drzis samo home, i time bi trebalo da ga ubacis u DFU mode, pa onda na iTunes, i da uradis restore.
Ako uopste ne reaguje, e onda ce bojim se biti hardver.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: iPhone 5S

Post od yocasylver1 »

Izgleda da je hardver. Prosto mi je neverovatno da se ponovi situacija kod istog korisnika tj da se dva puta pokvari 5S.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 5S

Post od miodrage »

Dok ovo sto sam ti napisao ne probas ne mozes da znas, veruj mi. Znam sta pricam, imao sam iskustva i previse, a ne jedan iPhone mi je prosao kroz ruke koji je bio "gecrkt" pa je volsebno oziveo nakon malo petljanja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: iPhone 5S

Post od yocasylver1 »

Probao više puta. Od kada sam napisao prvi post do sada je na punjači, radi mu pozadinsko osvetljenje prigušeno ali ekran je crn.
Kad probam metode koje si mi rekao ništa se ne dešava. Ponavljam ih više puta.
Hvala na savetima, sve se nadam da ce upaliti ali još uvek ništa

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: iPhone 5S

Post od yocasylver1 »

Ne znam kako ali telefon je vaskrso, radi. Danas mi kolega kaže da se njegov 5c gasi od kad je uradio poslednji update. Sumnjam na software.
Zna li neko koji je zvanični servis za MTS Apple telefone?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 5S

Post od miodrage »

Uleteo je u DFU mode sam. Ako je do softvera, samo ga stavi na iTunes i zvekni restore, i onda set as new. Jbg, potrajace dok se sve vrati, ali barem nece biti repova.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori