Iphone preprodaja

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
veljkko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 14. Feb 2014. 17:58
:: Samsung galaxy s 3
:: iphone 4s

Iphone preprodaja

Post od veljkko »

Imam jedno pitanje. Posto poznajem dosta ljudi koji se bave preprodajom novih i polovnih Iphone telefona zanima me kako oni to rade,kolike su im zarade u tom poslu.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iphone preprodaja

Post od El Laki »

Kao i u svakoj drugoj preprodaji. Što jeftinije nađe, više će zaraditi. Suviše ti je globalizovano pitanje

veljkko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 14. Feb 2014. 17:58
:: Samsung galaxy s 3
:: iphone 4s

Re: Iphone preprodaja

Post od veljkko »

E pa zanima me gde ih oni nalaze 'preko',zato sto imam u ponudi dosta iphone telefona zakljucanih na icloud pa me zanima odakle im,da li se to krade tamo ili kako vec.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Iphone preprodaja

Post od El Laki »

Kradeno, kopije, povraćaj pdv, feleri, zaključani... Svega ima

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone preprodaja

Post od Azimuth »

Ako je zaključan iCloud onda znaš da je maznut nekom nesrećniku.
Ako je telefon nov, onda je legalno i kupljen, na izlasku iz zemlje mu je vraćen pdv i to je njegova zarada.
Ako radi sa r/x-sim onda znaš da je kupljen preko nekog paketa i zaključan na tu neku mrežu tj nije simfree.
Ako se ne poklapa imei broj sa onim na kutiji, onda znaš da je u pitanju zamenik uređaj.

Šuma sumarum, sve možeš proveriti preko imei broja. Njega nabavi i na konju si.

veljkko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 14. Feb 2014. 17:58
:: Samsung galaxy s 3
:: iphone 4s

Re: Iphone preprodaja

Post od veljkko »

Azimuth, E hvala ti. Znas neki provereni sajt za proveru IMEI broja?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Iphone preprodaja

Post od Baraba »


monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Iphone preprodaja

Post od monac »

a od skoro moze i icloud da se skine tako da i to nije garnacija al samo ako nije lost and stolen i povezan na net kad je pokrenut erase iphone tako sam cuo al nisam video u praksi jer nemam iphone

veljkko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 14. Feb 2014. 17:58
:: Samsung galaxy s 3
:: iphone 4s

Re: Iphone preprodaja

Post od veljkko »

MOZE DA SE SKINE ICLOUD?
Ajde daj link gde si to video :blinky: :o

molder79bgd
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 17. Okt 2014. 22:02
:: Nokia e7
:: Samsung S3

Re: Iphone preprodaja

Post od molder79bgd »

Ako je zakljucan na icloud moze da se baci,radnik u servisu mi je rekao da ne uzimam ni slucajno zakljucan i5s ali nikako.
Jel ima na kutiji svakog novog iphonea imei broj?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone preprodaja

Post od Azimuth »

Naravno da ima .

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Iphone preprodaja

Post od monac »

http://www.doulci.net
Ovde moze da se skine ICLOUD samo moras propratiti upustvo odavde rade free i posle naplacuju od 50 do 150e
Samo mora da se ceka kada su registracije otvorene

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iphone preprodaja

Post od iLuka »

ne bih se ja petljao sa tim icloud-om, prvenstveno jer za tim aparatom neko place i tudje mi ne treba a drugo, ne verujem vise nikom po pitanju tih servisera... 90% njih nema pojma o cemu pricamo kad ih nesto pitam.

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Iphone preprodaja

Post od monac »

Ovo pretvara iphone u ipod a za full otkljucavanje jos nije otkriveno

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone preprodaja

Post od Azimuth »

E društvo, sad me zvao drug iz mts-a da me pita da uzmem 6/6+.
Sve u svemu, može da se uzme na 24 rate, s tim što se mesečno, kada se gleda zbirno koliko se daje, jeftinije izađe uz manji paket.
Konkretno ovako za 6+. Uz paket od 3500 mesečno, miks xxl ili kako se već zove, doplata za model od 16 GB je oko 2500, pa to izađe 6000 dinara. Ali uz paket od 2000 dinara (miks xl), doplata za telefon je 3000, pa sve zbirno izađe 5000 tj 1000 dinara manje nego uz veći paket.
Za model od 64 GB mesečna rata telefona se diže za 500 dinara.
Eto da znate, pa ko voli nek' izvoli ;)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iphone preprodaja

Post od iLuka »

6+ je veci od note 4 sto je meni ogromno bas bas... kako i da se krivi kad je toliki :blinky: :lol:

ja cu uzeti 99% obicnu 6icu... uz taj paket od 2000 izadje me 500e sto mi je ok... dacu svoj i doplatiti malo i cao.

i ovako koristim paket od 3500 mesecno

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Iphone preprodaja

Post od yocasylver »

Azimuth napisao:E društvo, sad me zvao drug iz mts-a da me pita da uzmem 6/6+.
Sve u svemu, može da se uzme na 24 rate, s tim što se mesečno, kada se gleda zbirno koliko se daje, jeftinije izađe uz manji paket.
Konkretno ovako za 6+. Uz paket od 3500 mesečno, miks xxl ili kako se već zove, doplata za model od 16 GB je oko 2500, pa to izađe 6000 dinara. Ali uz paket od 2000 dinara (miks xl), doplata za telefon je 3000, pa sve zbirno izađe 5000 tj 1000 dinara manje nego uz veći paket.
Za model od 64 GB mesečna rata telefona se diže za 500 dinara.
Eto da znate, pa ko voli nek' izvoli ;)

Ja svaki put kad preracunam cenu svog paketa sa cenom uredjaja dodjem do zakljucka da je bolje uzeti 50% popusta i uredjaj za kes nego izeti ga preko ugovora.Ko ne veruje neka proveri.Treba samo da pomnozi punu pretplatu sa 24 meseca plus cena uredjaja a na drugoj strani pola pretplate puta 24 meseci plus uredjaj kupljen iz oglasa koji je sa garancijom od operatera i videce da je jeftinije.Ja sam gledao za SE 16GB,i jeftinije mi je 16000din da ga kupim za kes i ugovorom od 50% popusta.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Iphone preprodaja

Post od Drakenzen »

yocasylver napisao:
Ja svaki put kad preracunam cenu svog paketa sa cenom uredjaja dodjem do zakljucka da je bolje uzeti 50% popusta i uredjaj za kes nego izeti ga preko ugovora.Ko ne veruje neka proveri.Treba samo da pomnozi punu pretplatu sa 24 meseca plus cena uredjaja a na drugoj strani pola pretplate puta 24 meseci plus uredjaj kupljen iz oglasa koji je sa garancijom od operatera i videce da je jeftinije.Ja sam gledao za SE 16GB,i jeftinije mi je 16000din da ga kupim za kes i ugovorom od 50% popusta.
Ma daj, otkrio si rupu na saksiji........

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone preprodaja

Post od Azimuth »

Opet, zavisi koji je paket u pitanju. Npr na Box nemaš 50% popusta pa se svakako više isplati preko njega uzeti telefon. Zašto se isplati? Zato što je pretplata takva kakva je i zato što imaš telefon na svoje ime koji si platio isto koliko i u oglasima ali na rate. Vidiš, možeš i tako da posmatraš stvari i onda je slika potpuno drugačija. Ako ti se još desi ono što se meni desilo, dođeš na to da posle 18 meseci nemaš više pretplata i da dobiješ novi telefon koji god želiš telefon.

Sent from my SM-G935F

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Iphone preprodaja

Post od yocasylver »

Azimuth,to je vec ok prica.Ja sam hteo a kazem da se sa mojim paketom (mix XL) ne isplati.Da koristim veci paket tj trosim ga ok bi mi bilo uzeti telefon.Nije mi toga sto bih povecao paket da uzmem povoljnije telefon tj cenu koja mi se isplati vec mi je krivo sto nemogu da iskoristim sve minute.Sad trenutno imam 750 min sa ovim paketom.Zato i razmisljam da smanjim paket a telefon kad resim da menjam kupim iz oglasa.
To sa Box-om je ok prica.Imam Total TV i nemam fiksni telefon pa ne bih mogao box paket.Da imam slove sigurno bih se i ja odlucio za Box paket

Odgovori