iPhone 6s

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone 6s

Post od blackwhite »

Kako da na iphoneu vidim vreme rada i recimo datum proizvodnje? 8)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Preko imei, ali je problem što su počeli da naplaćuju sve te provere koje su koliko toliko tačne. Ovo što je ostalo je gubljenje vremena..

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: iPhone 6s

Post od ertz »

@blackwhite imas pm



Послато са GT-I9305 уз помоћ Тапатока

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone 6s

Post od blackwhite »

Jvala vam drugari...
Inace jos jedna glupost koji ne mogu da razumem .. pa valjda je telefon koji sam kupio i platio licno moj i mogu da proverim koliko sam ga koristio ..ne mogu da verujem da treba sve to preko neceg da se desifruje ...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Šta podrazumevaš pod tim "korišćenjem"? Ono koliko si sati razgovarao ili kada si ga aktivirao ili nešto treće?

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: iPhone 6s

Post od siki069 »

Lifetimer nema.
To ima na Nokia i Sony telefonima i ne plaća se ništa.

DS89
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2016. 13:16
:: lg g4
:: iphone 5s

Re: iPhone 6s

Post od DS89 »

Poslao sam im telefon i prihvatili su mi garanciju i poslali drugi telefon. Valjda ovome nece nista faliti :)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od ~Arkan~ »

Kolika bi bila cena polovnog potpuno ispravnog? Cene na kpu baš variraju. Sim free 16gb

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Novi su od 16gb oko 430,450... od stanja zavisi i cena ali mislim da je realno oko 370,80 da se nadje dobar do godinu dana star...


Sent from my iPhone using Tapatalk

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od ~Arkan~ »

Jeste da nije ovde mesto tom pitanju, ali kolika bi onda bila realna cena polovne 6-ice?

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Star dve godine je prodat za 250... sim free, bio na mts-u pa otkljucan posle isteka ugovora... cena zavisi od stanja, starosti, da li je sim free ili sa mreze...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Luna013
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2017. 23:28
:: s3 NEO

Re: iPhone 6s

Post od Luna013 »

Od juce je poceo telefon da mi se restartuje sam od sebe. Baterija drzi normalno, cak mi se desilo da mi se sa 80-90% restartuje.
Za 10 minuta mi se to desilo dva puta, i onda se nije restartovao skoro 12h. I sad je poceo opet.
Baterija?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Ne mora da znači. Koji je iOS u pitanju? Imaš JB?
Ja bih, da sam na tvom mestu, uradio restore ali bez vraćanja bekapa. To u 99% slučajeva rešava problem.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Najcesce neka aplikacija zeza pa bi restore resio problem... preko itunes-a uradi restore (sve ce obrisati, pazi na da sacuvas kontakte i vazne fajlove pre toga)...
mada, cuo sam i da hoce baterija tako da zeza, bas to - da se restartuje ili ugasi iako pokazuje da nije prazna...

ako ti je baterija starija od godinu ili vise - ja bih je svakako zamenio, nove, originalne, sa zamenom su oko 4-5.000din...

Luna013
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2017. 23:28
:: s3 NEO

Re: iPhone 6s

Post od Luna013 »

Hvala ljudi, promenila sam bateriju jer u jednom momentu nije hteo uopste da se upali.
Evo vec par sati sve normalno radi, nijednom se nije ugasio. Nadam se da ce tako i ostati.

cupcake
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 95
Pridružio se: Ned, 09. Feb 2014. 10:23
:: Iphone 6s
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6s

Post od cupcake »

Do sada sam koristila samo android telefone, i resila sam da kupim neki polovan 6s. Malo me buni ovo oko memorije, jer mi dosta njih kaze nikako ne kupuj od 16gb, kazu brzo bih se pokajala. Ja na mom sadasnjem telefonu imam zauzeto nekih 10gb na aplikacije i sistem, jer slike stavljam na cloud. Nesto mi se ne dodaje novac za 64gb, a koliko vidim na oglasima model sa 32gb nema u prodaji. Da li je dovoljno tih 16gb, i koliko je raspolozivo kad se uzme telefon, koliko sistem zauzima? :)

Послато са SM-N7505 уз помоћ Тапатока

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Imala bi, posle prvog paljenja, oko 12gb slobodno... sa danasnjim aplikacijama neces ni primetiti koliko imas memorije telefona... mislim da je ta prica sa fabrickom memorijom aparata odavno prevazidjena...

ja sam dve aplikacije resavam sve plus na telefonu ostaje skoro celih 32GB...


Sent from my iPhone using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: iPhone 6s

Post od 1808 »

cupcake, to sve zavisi od toga kako si navikla da upotrebljavaš telefon. Neće ti faliti prostora za instaliranje aplikacija, ali ukoliko imaš običaj da gomilaš u telefonu snimljene video materijale (koji najviše jedu mem.prostora), fotografije, gomilaš instalirane zahtevne igrice, itd, onda će vrlo brzo nedostajati memorijskog prostora. Dakle, 16GB može biti dovoljno, ali u drugom slučaju i 64GB može biti malo.

cupcake
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 95
Pridružio se: Ned, 09. Feb 2014. 10:23
:: Iphone 6s
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6s

Post od cupcake »

1808 napisao:cupcake, to sve zavisi od toga kako si navikla da upotrebljavaš telefon. Neće ti faliti prostora za instaliranje aplikacija, ali ukoliko imaš običaj da gomilaš u telefonu snimljene video materijale (koji najviše jedu mem.prostora), fotografije, gomilaš instalirane zahtevne igrice, itd, onda će vrlo brzo nedostajati memorijskog prostora. Dakle, 16GB može biti dovoljno, ali u drugom slučaju i 64GB može biti malo.
Pa ja imam 100gb na Capture aplikaciji pa bih na njoj slike i snimke skladistila. Tih 16gb bi mi sluzilo samo za aplikacije. Trenutno imam oko 30-ak aplikacija u telefonu, da li bi mi bilo dovoljno to samo za app?
Igrice ne igram, a i ako odigram nekad to su manje zahtevne [emoji4]

Послато са SM-N7505 уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Za same aplikacije će ti biti dosta, ali je problem što se aplikacije kriminalno uvećavaju kad keširaju tj kad ih koristiš, pa tako FB aplikacija naraste kroz 2-3 nedelje i do 1GB, Instagram zna još više, tapatalk isto blizu 1GB itd. To je navodno sređeno na iOS 11, pa ćeš imati opciju da brišeš keš, ali ja nemam nikoga u okolini pa da proverim sve to...

Odgovori