Povreda privatnosti/Iphone 6

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
ggmu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 19. Okt 2015. 20:55
:: iphone 6

Povreda privatnosti/Iphone 6

Post od ggmu »

Pokusacu da budem sto kraci.
Prosle godine kupio sam u Frankfurtu u Store-u iPhone 6, obican space gray model. Pre mozda 2 meseca cuo sam od prijatelja da ti sivi modeli imaju neku fabricku gresku sa frontalnom kamerom i da imam prava na reklamaciju. Uradili smo fabricki reset, izlogovao sam se sa Cloud-a.
Reklamacija je uvazena u iStyle-u u Uscu i dobio sam novi telefon nakon nekoliko dana.
Pre nekih 10ak dana zove me covek u 23:00h i kaze mi da dobija moju kompletnu prepisku sa vibera, whatsappa i sms poruka. Takodje u mogucnosti je da vidi i podatke ljudi sa kojima kontaktiram. Malo je reci da sam ostao zatecen jer se radilo o vrlo intimnim stvarima. Dogvorili smo se da se sutradan vidimo i resimo to.
Covek je u medjuvremenu otisao u iStyle u Usce i samo mi poslao poruku 'Kako je sve u redu i kako je problem resen'.
Od tada mi se ne javlja na pozive i ne odgovara na poruke. Inace i on poseduje iphone 6.
Iako je proslo puno dana ja sam i dalje u blagom soku jer ne mogu da poverujem sta se desilo.
Pre nego sto odem tamo i naj****m im se majke, voleo bih da cujem vase misljenje o ovome?
Zvao sam Telenor i oni tvrde da nije do njih. Guglao sam i nisam nista pronasao o ovome. Da su u pitanju samo viber i whatsapp pomislio bih da su pobrljavile internet mreze, ali njemu je stizala i moja sms prepiska.
Ono sto se meni namece kao najlogicniji zakljucak jeste da su oni telefon nasminkali i kasnije ga preprodali.
Ja sad ne znam da li su oni imali uopste pravo na tako nesto jer, ako sam dobro razumeo, oni su bili u obavezi da stari telefon spakuju i posalju u Apple na reciklazu ili sta vec...
Sta raditi u ovom slucaju?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Povreda privatnosti/Iphone 6

Post od iLuka »

tvoja je greska jer nisi obrisao ceo telefon restore opcijom i ostao je tvoj apple id u listi apple id-eva koje taj stari telefon koristi...
tek kada je on otisao u istyle oni su ga verovatno skroz stavili na itunes pa restore, set as new itd...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Povreda privatnosti/Iphone 6

Post od Azimuth »

Ne bih da branim nikoga, ali je nemoguce da iStyle ili bilo koji servis preproda telefon koji je reklamiran i zamenjen. Zasto? Zato sto su oni pre same zamene uredjaja morali da kontaktiraju Apple, taj isti Apple im je dao zeleno svetlo i poslali su im drugi telefon iz skladista u Holandiji, a iStyle (ili bilo koji drugi servis) je u obavezi da njima posalje reklamirani (tvoj) telefon. Ako bi uradili bilo sta mimo toga, automatski bi izgubili licencu, a to im, slazices se, nikako ne ide u prilog.
Sa druge strane, zdrava logika mi govori da nemaju ama bas nikakvu racunicu da prodaju polovan telefon, a tebi ovamo da daju nov u fabrickim folijama.

Moj savet ti je, ako sumnjas u ovo sto sam napisao, da odes u iStyle i sam se raspitas, kazes ovo sto si ovde napisao i dobices, verujem, slican ali detaljniji odgovor.

Zasto tj kako je moguce da se ovo desilo sto si napisao? Ne znam, ali jedini moguci nacin je ovo sto je iLuka napisao. Neko je koristio tvoj apple id, a kod tebe je bilo podeseno da bekapuje sms/viber/whatsapp i ko zna sta jos.

Mikrikorisnik
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 238
Pridružio se: Pet, 06. Feb 2015. 10:55
:: Samsung S6
:: Lg G2
Lokacija: Uzice

Re: Povreda privatnosti/Iphone 6

Post od Mikrikorisnik »

Ovde nesto debelo nije ok.viber i wacap i mogu da budu povezani sa apple id ali sms nikako.ako je dobijao tvoje sms poruke to je nesto drugo u pitanju.burazer moj je prodao svoj ip4 liku i kupio 4s.nije ga skroz resetovao i posle par dana pocele da mu se pojavljuju slike u galeriji od ovog lika sto mu je prodao.zvao ga i resio problem.tu je sve jasno ali sms...izvini sto pitam ali moram.jesi li siguran za sms

Odgovori