Iphone memorija.

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Andra97
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2015. 21:10
:: Zte Blade G
:: Samsung galaxy s3

Iphone memorija.

Post od Andra97 »

Pozdrav svima nedavno sam kupio Iphone 5s 16 GB, pa sad zelim da diskutujem malo o memoriji.
Verzija IOS 9.3, slobodno mi je bilo 11.9 GB. Posle toga sam skinuo 5,6 aplikacija i 10 slika i sad imam samo 8.9 GB slobodnog prostora, koju god aplikaciju inslatiram skine mi 0.1 gb, i posle kad izbrisem memorija ostaje ista, tako malo pre imao sam 9 gb skinuo neku malo aplikaciju od par megabajta posle toga sam imao 8.9 izbrisao je ali memorija se nije promenila. :/ Zna li neko u cemu je problem zato sto ovo kako je krenulo bice zeznuto?
P.S Telefon je stvarno ekstra bez zamerki sve radi perfektno kamera ubija vrh, jedino se plasim da za koji mesec necu imati vise prostora :(
Hvala unapred.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone memorija.

Post od Azimuth »

Sto se ios-a tice, normalno je da ti otprilike toliko zauzme. Posle instalacije tih nekoliko aplikacija je sasvim normalno da se smanji kolicina preostale memorije, a to svakako zavisi od velicine aplikacije. Svaka aplikacija koju si skinuo i pokrenuo kesira odredjenu kolicinu podataka dok je koristis. Brisanjem aplikacije se brise, naravno, i kes. Nemoguce je da ti ne obrise kes. U nekim aplikacijama mozes vrisati kes bez brisanja aplikacije, kod drugih prosto reinstalaciju aplikacije odradis i na konju si.

Andra97
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2015. 21:10
:: Zte Blade G
:: Samsung galaxy s3

Re: Iphone memorija.

Post od Andra97 »

Ja iskreno planiram ovaj telefon da korstim najmanje 2, 2 i po godine nadam se da ce mi posluziti toliko, nzm ni sam kako ce biti kad prebacim pesme, u glavnom nemam ni 1 igricu niti planiram da instaliram, imam samo Fb, Instagram, retricu, neki dodatak za insta youtube i messenger, nista mi vise i ne treba, mozda skinem jos par nekih aplikacija ali videcu. Znas li gde da udjem da brisem kes povremeno?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone memorija.

Post od Azimuth »

Settings > storage > menage storage. Ako ti tu ne daje mogucnost onda iz same aplikacije. Ako ni tako ne mozes, onda lepo obrises aplikaciju i ponovo je instaliras. Evo kod mene fb trenutno tezak 560mb, messenger 370mb, igo 1.3gb itd. Doduse, ja imam 64gb pa ne razmisljam o prostoru, sto bih i tebi preporucio ukoliko si u mogucnosti.

Deana*
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2017. 18:23
:: Iphone S6 plus

Re: Iphone memorija.

Post od Deana* »

Koliko je siguran tzv. dragon za proširivanje memorije? Videla sam reklamu na Fejsu.

Gennyswiss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 16. Feb 2019. 08:46
:: motorola G5
:: Moto one power

Re: Iphone memorija.

Post od Gennyswiss »

It was a few days back when I bought my iPhone and installed it properly. But due to the iTunes Error code 590624, it was shown full memory. Shall I fix it or go by some other alternative of formatting my iPhone?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Iphone memorija.

Post od antec »

Pozdrav drugari, treba mi mala pomoć. Hoću da proširim storage na iCloud-u (znam da ide kao pretplata) ali mi ne polazi od ruke.

Koje zemlje da izaberem za Apple ID billing address i region? Da li moram preko kompa?

Generalno ne koristim iPhone previše često ali mi sada za nešto treba - u prevodu zarđao sam :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone memorija.

Post od miodrage »

Izaberi Hrvatsku. Sve radi tako da nemas problema. Mozes i preko telefona sve da uradis, samo pazi sta radis, jer ako pogresis, bez mnogo cavrljanja sa njihovim supportom, neces puno da uradis.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Iphone memorija.

Post od djole1989 »

Moj savet ti je us store bez kreditne kartice + itunes gift card(us) kupis bilo gde online....i posle kupis cloud upgrade sa balansa na accountu....bar ja tako radim.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Odgovori