Apple iPhone SE

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Apple iPhone SE

Post od Triple H »

Ja sam izdržao na iPhonu punih 15 dana. Poštujem svačiji izbor ali ja se nisam mogao naviknuti na neophodnost iTunesa i bateriju. Ono, izađem do grada ponesem telefon, novčanik i punjač. Model 5s je bio u pitanju. Davno je to bilo ali opet ne želim da proživljavam to iskustvo ponovo. Inače veličina je taman [emoji108]

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Poslednja izmena od Triple H u Sre, 05. Sep 2018. 12:59, izmenjeno 1 put ukupno.

Aca91
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2017. 08:35
:: Iphone SE

Re: Apple iPhone SE

Post od Aca91 »

Na SE je baterija dobra, može da izgura ceo dan. Ni meni se sistem ne sviđa ali veličina je idealna


Sent from my iPhone SE

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone SE

Post od Apolo »

Slažem se, iTunes mi je glupost neviđena. Baterija na SE me je zasad prijatno iznenadila. Telefon jeste kompaktan sa dimenzijama ali Ipak mi je 4.7 inča displej idealan. Samo cena tog njihovog modela je preduvana i nisam imao nameru dati toliko para.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Apple iPhone SE

Post od novak »

Pa iTunes nije bas neophodan. Ja se ne sjecam kad sam ga zadnji put upalio.
Kakav ti je utisak o iOSu, jer je to jedna od stvari zbog kojih se korisnici odlucuju za iP?
Koliko si ga platio?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone SE

Post od Apolo »

Podešavanja su mi dosta kompleksnija nego na androidu, fale mi neke aplikacije koje sam tamo koristio, ali generalno sam zadovoljan kako radi. 240e vakuum pakovanje, sim free.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple iPhone SE

Post od miodrage »

Osim za prebacivanje mjuze, koji ce iTunes? Mada i za ovo ima zaobilaznih resenja…
A cisto sumnjam da neko svaki dan menja kompltnu listu pesama i sl. Ja jednom namestim i godinama sam miran :D No to sam ja, nismo svi isti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Apple iPhone SE

Post od ~Arkan~ »

Preko tutu skineš Spotify, na kompu napraviš nalog i to je to, nijednu pesmu nisam ubacio na 6s dok sam ga imao.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone SE

Post od Apolo »

Ja muziku odavno slušam preko Youtube i tunein radija, zaboravio sam i kako se prebacuju pesme na telefon xD Zanima me samo kako da postavim neku melodiju za zvono :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Festina lente.

Aca91
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2017. 08:35
:: Iphone SE

Re: Apple iPhone SE

Post od Aca91 »

~Arkan~ napisao:Preko tutu skineš Spotify, na kompu napraviš nalog i to je to, nijednu pesmu nisam ubacio na 6s dok sam ga imao.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Može detaljnije objašnjenje kako instalirati spotify? Ja se registrovao na kompu ali na telefonu nakon što ukucam email izbacuje grešku


Sent from my iPhone SE

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Apple iPhone SE

Post od ~Arkan~ »

Evo detaljno, važi i za android i za iOS.
Skineš tunnelbear ekstenziju za pretraživač koji koristiš. Povežeš se na američki server, zatim odeš na Spotify sajt, registruješ se, potvrdiš nalog i nakon toga opciono skineš aplikaciju za komp (ovde je bitnije za telefon).
Dalje za IOS. Kucaš u safariju u pretrazi tutu app, skineš prateći uputstvo. Nakon toga preko te aplikacije skineš Spotify i uloguješ se na nalog koji si malopre napravio.
Za android. Nakon što si napravio nalog na kompu, potrebno je da na internetu nađeš JohnEdwardsMS verziju Spotify (s plavom ikonicom). S njom spotify radi odlično već pola godine bez problema. Ako je nekom potrebno mogu i da uploadujem apk.
Važna napomena za obe platforme. Potrebno je da se jednom u 14 dana prijavite s američkog VPN jer će vam inače Spotify zabraniti pristup nalogu (kao zaštita od nas koji živimo u banana zemljama i nemamo Spotify).


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Aca91
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2017. 08:35
:: Iphone SE

Re: Apple iPhone SE

Post od Aca91 »

Znači ja sam napravio grešku jer sam skinuo aplikaciju iz Apple prodavnice. Na Androidu nisam morao da tražim neku drugu verziju aplikacije, radilo normalno sa verzijom iz prodavnice


Sent from my iPhone SE

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone SE

Post od Azimuth »

Nisi napravio grešku. Ako imaš USA App Store, skini aplikaciju i skini recimo TunnelBear (VPN). Upališ VPN, locira te da si u USA i onda se uloguj na Spotify. Nakon toga ugasi VPN (ne moraš, a možeš), vrati se u Spotify i slušaj muziku.

Aca91
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2017. 08:35
:: Iphone SE

Apple iPhone SE

Post od Aca91 »

Uspeo sam. Hvala puno. Nisam znao da treba VPN i na telefonu da se namesti.
Nešto mi zvecka u telefonu kad ga malo jače prodrmam. Šta bi to moglo da bude?


Sent from my iPhone SE

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone SE

Post od Apolo »

Posle nedelju dana koriscenja da napisem i kratak review...

Sam dizajn mi se jako svidja, kompaktan telefon, lepo lezi u ruci, nije glomazan. 4.7 incha bi mi bilo idealno posebno zbog kuckanja poruka, pa su mi slova na SE poprilicno zbijena i cesto pravim greske pri kucanju, cak i sa swype.

Ekran je dobar, na suncu se automaski prilagodjava, sve je citljivo... nakon AMOLED na S7 malo da odmorim oci.

Sistem zasad odlicno radi, sve je fluidno, brzo, stavise malo sam uporedno testirao brzinu sa S7 i SE je bio brzi u nekim situacijama. Ono sto zameram sistemu jestu podesavanja jer su na Androidu postavljena na logicnim mestima, dok su na iOS malo nepristupacna (npr. automatska regulacija osvetljenja ekrana se na Androidu moze pristupiti iz notification centra, dok kod iOS sam morao da odem na internet da nadjem gde se uopste nalazi).

Kamera nista spektakularno, po danu je dobra, u mracnim uslovima srednja zalost i tu je Samsung definitivno 3 koplja ispred.

Baterijom sam zasad zadovoljan, sa mojim prosecnim koriscenjem izgura nekako 1 dan. Ako malo vise przim telefon onda ne izgura ni taj jedan dan, ali isto situacija mi je bila i sa S7 pa nisam nesto puno ni ocekivao.
Festina lente.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Apple iPhone SE

Post od novak »

Realno si napisao, a imao si prilicno negativno misljenje o iP [emoji4]
Samsung je uvijek imao bolje nocne slike od iP.
SE je generalno izuzetno dobar fon. Meni je zao sto nisu krenuli u smjeru da zadrze fizicki iste dimenzije sa ekranom od ivice do ivice. Ne svidja mi se sto je najjeftiniji buduci model dijagonale 6.1


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone SE

Post od Evindzer »

Nije to slučaj samo kod Ajfona, već i kod svih Androida. Ekran sa dijagonalom od 6" i odnosom strana 18,x:9 ima manju površinu od onog koji je 16:9 i time velik ekran u mojim očima gubi svrhu jer je manji od tradicionalnih, a jedino je duži. Zato bi bilo stvarno dobro kad bi se vratili modeli manjih gabarita zarad mogućnosti manipulacije jednom rukom.
Po pitanju Epla, IP SE 2 bi bio odličan izbor, da mu u istom kućištu stave ekran sa 3-4 mm gore i dole, i bez obrve. Mislim da bi time privukli i one koji nikad ranije nisu uzeli Ajfon, kao što sam ja.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone SE

Post od Apolo »

novak, Moje negativno misljenje se odnosi vise na njihovu poslovnu politiku, iako mi je iOS zasad ok i sve radi kako treba, apsurdno mi je bilo prilikom kupovine da dam npr 400 i kusur evra za nov iPhone 7... no dobro, tako je kako je pa se svi prilagodjavamo. Sto se tice ekrana apsolutno se slazem. SE ima velike bezele i kada bih ih smanjili dobila bi se solidna velicina ekrana u istom pakovanju.

Evindzer, Koliko sam ispratio rumours, SE 2 bi trebao biti sa razvucenim ekranom.
Festina lente.

Triple H
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2016. 14:00
:: Lumia 920
:: LG L7

Re: Apple iPhone SE

Post od Triple H »

Ja mislim da su oni taj SE2 otkazali. Ali da recimo u postojeće kućište SE stave ekran od ivice do ivice to bi bilo odlično. Ne patim toliko od veličine ekrana koliko do komfora.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Apple iPhone SE

Post od novak »

@apolo
Pa gledaj, iP7 je opravdano skuplji. Bolji i veci ekran, bolja kamera, bolji fp senzor.
Navodni SE2 nikad nije ni potvrdjen, tako da mislim da od toga nece biti nista. U septembru nece sigurno. Nekad 2019, ko zna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone SE

Post od Apolo »

iP7 nakon iP 6s nije nista spektakularno, u odnosu na SE jeste upgrade zbog veceg ekrana, kamere, sto se fingerprinta tice na SE radi zasad bez zamearke, a za cenu iP 7 bolja kupovina je S8 koji je kompletan uredjaj sa boljom kamerom. Meni je ovaj put odlucujuca bila dimenzija telefona jer sam hteo manji telefon prvenstveno zbog poziva i poruka.
Festina lente.

Odgovori