iPhone XS & XS Max

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Deana*
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2017. 18:23
:: Iphone S6 plus

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Deana* »

Ali i u prodavnicama je vakum pakovanje. I ovaj sadašnji telefon je bio u vakum pakovanju.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XS & XS Max

Post od mb011 »

Mozda je meni ostao bug u glavi od tih profavnica od pre... Kad su bile jedine pa valjali sve i svasta... Mozda gresim ne znam...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Joxy »

mb011 napisao:Na kp mozes naci nov telefon u vakuum pakovanju uzet recimo u madjarskoj. Apple garancija je internacionalna i vazi 12 meseci svuda u svetu. A te "prodavnice" su po meni mnogo gora varijanta jer prodaju ko zna sta. Mnogo mi je sigurniji neko ko na kp na primer ima 500-600 pozitivnih ocena nego oni koji samo imaju lokal zakupljen a telefone nabavljaju ko zna kako...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
+1
Deana* napisao:
Još samo jedno pitanje.
U čemu je razlika između telefona u radnjama i na KP?
Da li na KP daju fiskalni kad je moguca međunarodna garancija?
I kako da ona važi gde god je telefon kupljen?
Hvala unapred.
Lepo je kolega iznad objasnio. Za ostvarivanje te garancije u iStyle ti je bukvalno potreban samo telefon, provera se vrsi preko IMEI broja. Ta garancija krece od momenta aktivacije telefona i vazi godinu dana. Nebitno gde je telefon kupljen i da li ima fiskalni racun, bitno je naravno samo da je original, a to se valjda podrazumeva. [emoji4]

Deana*
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2017. 18:23
:: Iphone S6 plus

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Deana* »

Da sumiram, bitno je da je telefon original (podrazumeva se), mora biti za tržište Evrope, ne mora fiskalni. Naravno, vakum pakovanje. Automatski ima međunarodnu garanciju u IStyle.
Ako to sve dobijem u prodavnici, zašto onda da kupujem na KP?
Moj sadašnji telefon je bio u vakumu, proizveden u VB, u julu će mu biti 3 godine i besprekoran je (mala memorija samo), nema fiskalni.
Momci, izvinite, ali ne razumem. :smutny:

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XS & XS Max

Post od mb011 »

U prodavnici mora biti skuplji od kp, ako je jeftiniji ja bih se zapitao zasto je to tako. Nema logike...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Joxy »

Upravo tako. I meni deluje malo verovatno da je u radnji jeftinije nego na KP.
Koju verziju gledas, sa koliko memorije?
Evo na brzinu pogledah cene na KP, ima primeraka od 64GB koji su ispod 700€, cak ima i primeraka sa garancijom operatera, naravno novi.
Ali ako imas vec pozitivna iskustva sa tom radnjom i odgovara ti cena, onda ne vidim razlog da ne kupis kod njih. Znaci najbitnije da je vakuum pakovanje, originalost se u radnjama tog tipa nadam se podrazumeva. [emoji4]

Deana*
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2017. 18:23
:: Iphone S6 plus

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Deana* »

Ja sam na KP gledala one sa najviše pozitivnih komentara, tu su 750-760 &, a u Top Zoni Plus 710 €.
Dovoljno mi je 64 gb.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Joxy »

Razlika je par desetina € u korist KP. Naravno uleti nekada i po neki jeftiniji primerak, cak i od operatera sa validnom dvogodisnjom garancijom, ali to budu uglavnom primerci koji su zakljucani na mrezu. Simfree su po pravilu nesto skuplji.
Pazari onda tu gde si odlucila, sta drugo da ti kazemo. [emoji4]

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone XS & XS Max

Post od novak »

Imaj samo na umu da ne postoji zvanicno Apple saopstenje da li garancija na uredjaj vazi od datuma kupovine ili od datuma aktivacije. Na bespucima interneta su razlicita misljenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Deana*
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2017. 18:23
:: Iphone S6 plus

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Deana* »

Da li će telefon imati jednogodišnju internacionalnu garanciju ili ne možete proveriti na sledećem linku,

ali tek nakon aktivacije telefona.

https://checkcoverage.apple.com/

S poštovanjem

iStyle Service
Apple Authorised Service Provider

Tel: +381 11 269 09 83
mailto:service@istyle.rs
servis.istyle.rs

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XS & XS Max

Post od miodrage »

Deana*, ajde da probam da ti razjasnim neke dileme:

Apple internacionalna garancija vazi od datuma AKTIVACIJE uredjaja, traje 12 meseci i ostvaruje se u svim Apple servisima u svetu. Kod nas autorizovani Apple servisi i reselleri su iStyle, i Macola.
Po pravilu, telefoni na KP oglasima su jeftiniji od svih prodavnica jer:
ne placa se PDV,
ne placa se carina na uvezene uredjaje,
ne placas samu radnju (troskove koje vasnik iste ima)

Jedino bitno kod kupovine je ono sto ti je vec navedeneo: vakuum pakovanje (mada ovo moze da se zaobidje (licno video) i Serial number kao i IMEI. Sa proverom ovih brojeva odmah vidis da li je uredjaj aktiviran ii ne.
Ako imas bojazan, uvek se dobro da nekog poznavaoca povedes sa sobom. Naravno, insistiras da otvoris robu pred prodavcem. Ako prodaje pravu robu, nece praviti problem, ako vrda salji ga gde mu je mesto.
Naravno, i ovo moze da bude problem, jer neko posteno prodaje vakuum uredjaje, i ako mu se otvori uredjaj, on vise nije vakuum. Zato su i preporuke prodavca, odnosno pozitivne ocene na KP od izuzetnog znacaja, jer neko ko vec ima izgradjeno "ime i reputaciju" istu nece rizikovati za jedan telefon.
Eto, nadam se da sam malo pomogao, a ti sa svojim parama radi sta zelis, tvoje su i nicije vise.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deana*
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2017. 18:23
:: Iphone S6 plus

Re: iPhone XS & XS Max

Post od Deana* »

Našla sam prodavca na KP pod imenom Govornica NS-BG. Na vrhu je i ima 1700+ pozitivnih ocena. Da li je neko imao iskustva? Dogovorili smo se da lično preuzmem u NS. Cena je 719 €.
Hvala svima na pomoći.

StojSha
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Ned, 13. Maj 2012. 17:29
:: Xiaomi Mi 9 Lite

Re: iPhone XS & XS Max

Post od StojSha »

Deana* napisao:
Uto, 12. Maj 2020. 20:29
Našla sam prodavca na KP pod imenom Govornica NS-BG. Na vrhu je i ima 1700+ pozitivnih ocena. Da li je neko imao iskustva? Dogovorili smo se da lično preuzmem u NS. Cena je 719 €.
Hvala svima na pomoći.
Узе ли га на крају, задовољна?
ПАРТИЗАН + ПАОК

Odgovori