iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Sale_M »

Evindzer napisao: Dva kina za gospodina. [emoji1303][emoji16]

https://rutube.ru/video/b0ec5e647f100ee ... c9266ff11/

Evo, sveže sa Rutuba. [emoji1787]
Hvala lepo kolega, bolje da jedemo kajsije i sljive, ti Americki proizvodi nisu zdravi.

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Joxy »

novak napisao:Baterija, ekran, kamera, sve razbija, al sta to vrijedi kad strucnjaci na ovom forumu znaju bolje. Vrhunske komponente se ugradjuju i onda dodje neko i kaze jebo to, smijesni su, daj senzorcinu od 250mpx, nema veze sto ne treba i nema logike. Udjes na temu S9, kuknjava na sve strane kakva je baterija i savjeti pogasi sve zivo da bude iole normalna, al opet na iP ne valja.
Covjece navodi se argument inscreen senzora kao da je to neka svemirska tehnologija, a za godinu dvije ce se masovno ugradjivati u proizvodjace tipa hisense i slicni. I sad Apple koji vrijedi milijardu toliko zaostao da ne moze implementirati to y svoje modele. Ne zele, osim ako trziste ne napravi pritisak.
I sad najednom nisu mjerodavni testovi s interneta, al za huawei su bili. Evo ja kuci imam p20pro. Odlicna kamera, ali ta kamera zna toliko da usere stvar da se dobije ispodprosjecna slika. Takve stvari se na iP ne desavaju. Automatika daje konstantne rezultate. XS na automatici nema losije slike od P20pro izuzev nocnih. O videu je suvisno govoriti. Meni da znaci zoom kupio bih huawei.
Flagshipi top proizvodjaca su egal. Svaki ima nesto bolje sto nudi od konkurencije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ljudi, malo objektivnosti nije na odmet. [emoji4]
Poredi se S9 koji ima Exynos cipset i 3k mAh bateriju sa novim iP modelima ili XS, svejedno.
Hajde da poredimo S10 Plus/Note 10 Plus SD verzije sa novim iP 11 Max Pro turbo giga mega, izvinjavam se ako sam neki pridev zaboravio, zaista nije namerno, blage veze nemam kako im se zove vodeci model ali ocigledno ni oni sami nisu znali sta rade kada su ga krstili. [emoji3]

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od djole1989 »

S10+ keramički je dobar mob cak sam razmisljao i da ha uzmem u jednom momentu...samo da ne vozi bagoviti android....a opste poznato je da samsung bez plusa ima očajnu bateriju ako ne pogasis pola app i smanjis osvetljenje ne mozes 3 sata izvuc iz njega....sto kod malih ip nije problem bar ne od ip7 pa naovamo....a sto novak kaze ni kedan telefon ne daje slike kao ip na automatici izvadis i slikas, konkretno na note 9 zadnjem androidu koji sam imao moras da umiris ruku namestis se pa da slikas ili je slika mutna.....sto mi se kod ip nikad nije desilo


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od djole1989 »

Nove verzije, iPhone 11, iPhone 11 Pro, and iPhone 11 Pro Max, ce prikazivati poruku "Unable to verify this iPhone has a genuine Apple display", u okviru General-About delu, ako je displej na telefonu zamenjen neoriginalnim delom.




[img]https://cdn.macrumors.com/article-new/2 ... arning.jpg[/img]




Ovo su napisali na zvanicnoj Apple stranici

About genuine iPhone displays




Zamenjeni displej nece uticati na mogucnost da normalno koristite telefon. Ova notifikacija ce se prva cetiri dana prikazivati na Lockscreen-u, zatim 15 dana kad otvorite Settings a nakon toga samo u okviru Settins-About.





Ista poruka ce se pojavljivati i kad je koriscena neoriginalna baterija .


"Unable to verify this iPhone has a genuine Apple battery. Health information not available for this battery. Apple has updated the device information for this iPhone. Learn more…"


[img]https://cdn.macrumors.com/article-new/2 ... arning.jpg[/img]



Jedina razlika je sto ce ova poruka moci da se vidi u okviru iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, and iPhone XR modela.

About genuine iPhone batteries





Macrumors
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od novak »

Odlicna stvar kod kupovine polovnih uredjaja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od dachakragujevac80 »

Ima šanse da bude i ranije nego prošlih godina...[emoji6][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201909 ... bf4522.jpg[/img]

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od djole1989 »

novak napisao:Odlicna stvar kod kupovine polovnih uredjaja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da da nema vise uvaljivanja krcanih i budzenih uredjaja :)


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Joxy »

djole1989 napisao:S10+ keramički je dobar mob cak sam razmisljao i da ha uzmem u jednom momentu...samo da ne vozi bagoviti android....a opste poznato je da samsung bez plusa ima očajnu bateriju ako ne pogasis pola app i smanjis osvetljenje ne mozes 3 sata izvuc iz njega....sto kod malih ip nije problem bar ne od ip7 pa naovamo....a sto novak kaze ni kedan telefon ne daje slike kao ip na automatici izvadis i slikas, konkretno na note 9 zadnjem androidu koji sam imao moras da umiris ruku namestis se pa da slikas ili je slika mutna.....sto mi se kod ip nikad nije desilo


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
Pa nije bas tako ali dobro. [emoji4]
Huawei ima odlicnu automatiku, posebno night mode, Pixeli takodje, Samsung je oduvek imao dobru automatiku.
A sto se baterije tice, Exynos nije merilo. Uzmi S10 Plus/Note 10 Plus za China i USA trziste sa SD cipsetom pa onda poredi rezultate. [emoji4]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od гари »

Ako ti telefoni na našem tržištu, niti u EU, nisu dostupni sa Snapdragonom, jedino i ima smisla govoriti o Exynosu. Šta nama vredi što vidimo kroz male ekrane da tamo preko bare imaju Snapdragon.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od sugarcoated_ass »

https://youtu.be/dVZKn6NSmNg

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od novak »

A da ne pricam sta bi bilo da Apple prodaje modele sa losijim procesorima za neka trzista : D
Za Samsung ne znam kakva je automatika. Huawei je dobra, al kazem, cesto se desavalo da totalno podbaci. Night mode je super, podesavanja pretpostavljam da su dobra. Al meni treba automatika koja nece izdati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Joxy »

Ma nema sumnje da su novi iP modeli vrhunski i definitivno najkompletnini do sada. Ali su u danasnje vreme razlike izmedju flagship modela vodecih kompanija toliko male da je malo i neozbiljno voditi polemiku na tu temu. [emoji4]
Na kraju krajeva svako koristi ono sto mu najvise odgovara. Ko voli iOS logicno je da je njemu iPhone neprikosnoven, kome pak Android vise lezi normalno je da voli Samsung, Huawei, Xiaomi, Pixele itd itd.
Ljudi, uzivajte u zivotu i telefonima, a poneka zdrava diskusija je uvek dobro dosla. U svemu treba biti umeren. [emoji4]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od miodrage »

Ja bih se samo nadovezao na ovo oko procesora... Mislim ako neko treba da juri aparat koji ne da nije namenjen za ovo trziste nego za tamo neko na drugom kraju sveta, kakva je poenta? Ako je za Evropljane Exynos, onda se poredi sa time, jer mi zivimo u Evropi. Ameri i Kinezi neka porede SD. A onda i nema realne slike ako je takva razlika izmedju uredjaja. Ni to nije normalno...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Joxy »

To sto smo mi osudjeni na Exynos ne znaci da moramo iskljucivo njega da poredimo sa ostalim modelima. Ne mozes realno slabiju verziju nekog modela porediti sa jedinom dostupnom verzijom modela drugog proizvodjaca, prosto nije fer. [emoji4]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od miodrage »

Joxy, nije fer ni da je jedan region, (najrazvijeniji region sveta) ogranicen na slabiju varijantu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od dachakragujevac80 »

Ala odosmo u off...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Joxy »

^ Nije bas totalni off. A i u odnosu na neke druge forume, ovde moderatori znaju svoj posao, pa nekad i puste mali off zarad zivosti same teme. Nisu dezurni policajci. [emoji4]
^^ Slazem se, ali tako je kako je. [emoji4]
Razumeo bih da je cena Samsung modela niza u EU zbog cinjenice da je Exynos zastupljen ovde, ali mi cak te mobove placamo vise nego Kinezi i Ameri, na cijim trzistima su modeli sa SD cipsetom. Van svake pameti. [emoji3]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od ~Arkan~ »

Gledam recenzije, najviše one koji su vezani za kameru iPhone 11 Pro modela i iskreno ne znam šta da mislim. Okej, u nekim aspektima se definitivno vidi napredak, skapirali su da je XS imao previše "flat" slike i napravili dosta bolju kombinaciju prirodno a oštro. I pored toga nisam impresioniran i deluje mi da po prvi put i ako imaju sve opcije kao konkurenti zaostaju i dalje u nekim aspektima. Ultra wide kamera je definitivno bolja i kod Huawei-ja i kod Samsunga, o zumu da ne pričamo, tu ni 2x nije kvaliteta kao kod konkurenata. I dalje mislim da su za običnu (wide) kameru napravili odličan spoj softvera i hardvera, u rangu sa Pixel-om (ali tek treba da izađe Pixel 4), samo ne mislim da je ovo najbolja kamera trenutno. Slažem se da to deluje prirodno i da oni forsiraju tu priču da sami korisnici mogu da srede fotografije, ali neki detalji i pored toga ne mogu da se nadoknade. Mislim da će Pixel 4 biti kralj fotografija izuzev ultra wide (koji nažalost ne dolazi ove godine na Pixel seriju). Deluje kao da je Google slušao tačno šta su bile zamerke kod softvera kamere prošle godine i da će to ispeglati do detalja (koristiće isti senzor kao Pixel 3), plus će druga kamera dosta pomoći oko depth mapping-a i određivanja šta je šta na slici.
Zanimljiva godina i zanimljiva bitka, konkurencija samo pomaže nama korisnicima.[emoji4][emoji108]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Green »

Ma "dere" iPhone sve zivo, sta ti je... :roll:
Napredak se vidi, slike su fantasticne, kao i video, ali se na nekim primerima vidi da kamera bas brljavi. Losa stabilizacija i prednje i zadnje kamere, nocni mod negde daje previse svetla i slicno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 11 Pro / 11 Pro Max

Post od Evindzer »

https://youtu.be/CusxWlCsTfQ

Evo, braćo. [emoji4]
Ko je ljubitelj Androida i Samsunga, neka ne gleda. [emoji39]
A ja odoh da pristavim kokice. [emoji16]

Odgovori