Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

A da ga vratis na oficijalni? Koji je uopste telefon u pitanju? :?

igoreko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 17. Mar 2012. 11:57

Post od igoreko »

Hvala na odgovoru. Tel je HTC Incredible 2 dekodiran sa americke mreze verizone, tako da od naseg provajdera mts,telekom,vip ne mogu dobiti oficijalni update jer kodnas ima htc incredible s (isti su modeli upitanju su u pitanju ali postoji neka minimalna razliku valjda bas u tom signalu tj RADIO je drugaciji)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa i ne trebas da dobijes od provajdera nego sa sa htc-ovog sajta, pa pogledaj i tamo.
Evo ti i na xda nekoliko radio-a pa isprobaj ako nisi do sada, zajebati ne mozes vise nego sto jesi ;)
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1134451

igoreko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 17. Mar 2012. 11:57

Post od igoreko »

Hvla Azimuth jos jednom na odgovoru. Uspeo sam juce nekako da ga namestim bez ubacivanja radio-a. Kako ne znam! :D
Ali na ovom romu ne radi gps, wifi i jos neke gluposti tako da cu morati jos malo da se mucim...

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

nesto sam ocigledno zeznula kod GO sms aplikacije i private box-a, trazi mi sifru za ulazak u njega, a ne secam se da sam je postavila uopste (tj ne secam se da je bila numericka, a samo tu opciju mi nudi) i sad ne znam, ako stvarno jesam, gde da je promenim, tj resetujem, sve sam pretrazila u settingsima i ne vidim takvu opciju?

EDIT:
ok, evo odgovora, cuvati sve mailove u kojima je to sve dato :D
ali i dalje ni na netu nisam nasla odgovor sta uraditi ako je neko slucajno obrisao i mailove u kojima je taj pass dostavljen

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni. Obavezno pročitaj pravila Foruma.

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Ta vrsta software-a je i zamišljena da ako nemaš lozinku ne možeš ništa da uradiš. Jedino ako je neko našao neki backdoor. A šifra se postavlja da bi private box stvarno bio privatan, tako da ako se ne secaš, znači da nisi ti ni postavila, već hoceš nekog da špijuniraš :D

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

ma ja sam, napisah gore da sam otisla na svoj mail i nasla sifru koje sam se posle setila
inace, moguce je to koristiti i bez sifre, ali to za ovaj slucaj nije toliko bitno
inace, net je pun likova koji su zaboravili svoje sifre, ionako ti na androidu trebaju za sve i svasta i skroz je realan problem kako je resetovati

Eborg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Sub, 08. Maj 2010. 20:50

Post od Eborg »

Da li je iz samog Androida moguće podesiti da kada slušam muziku preko slušalica da mi sam OS onim svojim elektronskim glasom pročita ko me zove? Ovako svaki put moram da vadim telefon iz džepa i vidim ko je. Isto tako, da li je moguće nekom kombinacijom tipki na slušalicama (volume i pause) regulirati i pozivanje glasom, ono da me pita "Who would you like to call?" a da ne moram vaditi telefon?

Dakle, volio bih to uraditi iz samog OS-a ako je moguće, bez dodatnih aplikacija mada ni to nije isključeno.

Telefon je Samsung Galaxy Note sa 2.3.6 OS-om sa standardnim Samsung slušalicama.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Tebi treba Siri.. iPhonea.

Eborg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Sub, 08. Maj 2010. 20:50

Post od Eborg »

Pa ima li išta za Android? Neki ugrađeni handsfree sistem koji se automatski pali kada se utaknu slušalice a da mi je promakao?

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Probaj Iris ili Omega aplikaciju.
To su zamene za Siri.

de.marko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2007. 10:58

Post od de.marko »

Ja koristim Android Revolution HD 7.0.2 na mom DHD sa HTC Sense 3.5 vec 4 meseca ali mi se ne svidja mnogo se baguje i koci... Da li ima neki novi rom koji je dobar za DHD ili da probam opet da ubacim ovaj rom. Ako moze neko lepo na srpskom da objasni postupak korak po korak za ubacivanje bilo kog roma pa i ovog... Hvala.

Mefisto
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 18. Jan 2005. 19:33

Re: Android OS

Post od Mefisto »

Jel moze na WinMo 6.5 da se instalira Android i kako, postoji li neko uputstvo za to?

U praksi moze, to je pokazao HTC HD2 - ja bi nesto slicno da uradim na B7330 Omnia Pro telefonu.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Android OS

Post od lesa0208 »

Mefisto, pa ne moze na WinMo 6.5 nego moze na uredjaj.... Pogledaj na XDA-developers da li ima nesto za tvoj model telefona.

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Re: Android OS

Post od d27 »

Mefisto, na b7330 ne moze nikako da se ubaci android, jer taj fon nema ekran osetljiv na dodir.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS

Post od Azimuth »

d27, koliko je meni poznato, a poznato mi je, Android platforma nema veze sa TS i moze se koristiti bez istog. Jeste drugacije, sporije i "komplikovanije", nema onog ugodjaja ali ipak moze. Tako da TS definitivno nije razlog.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Android OS

Post od hirurg »

d27, kako ovo onda objasnjavas??? http://www.gsmarena.com/htc_chacha-3787.php

nema puno ljudi tu omniu i zato niko ne pravi nista ....al baterija 7 dana ladno drzi steta....
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Android OS

Post od telep »

Ne znam kakve veze ima ChaCha sa ovom Omnia-om, kada HTC ima touchscreen a Omnia nema, prvobitno je Android i bio zamišljen da radi na ovakvim BB like telefonima, ali ne znam ni za jedan ne TS android telefon.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Chaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 25. Apr 2012. 01:10
Lokacija: BGD

Re: Android OS

Post od Chaki »

Da li neko zna kako da se otarasim banera predizbornih kampanja u igricama i programima koje skidam sa marketa? :angry:
Samsung Galaxy S Plus
Nokia 6303

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Android OS

Post od telep »

AdAway, ali moraš da root-uješ telefon.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori