[Mod]Beats Audio + xLoud

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

[Mod]Beats Audio + xLoud

Post od Green »

Da li je neko probao instalirati Beats Audio i xLoud na svoj Android telefon? Citao pre neki dan na xda forumu da je veoma moguce na dosta modela ubaciti ovaj mod i kazu ljudi da radi ekstra. Poboljsanje zvuka je vise nego ocigledno...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

xLoud sam probao i radi OK, a Beats Audio ti ne znaci mnogo bez Beats slusalica... Kad sam flesovao LeeDrOiD 3D sa njim je isao i Beats Audio. Zvuk na obicnim slusalicama je bio ocajan.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Na CM7 sam ubacio bio Beats Audio,lepo podesio sve preko DSP Managera i Voodoo sounda i dozivljavao eargasmove slusajuci dubstep i house.psyhound, Na obicnim samsung slusalicama zvuk je bio i vise nego dobar,kad ti samo kazem da mi je posle pola sata slusanja ,kada sam izvadio sluske,narednih 15 min zujalo u usima kao da sma stajao u klubu celu noc :) A x-loud nisam probao tako da ne znam sta da kazem za to...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

psyhound, za Beats Audio ljudi na xda kazu da radi ekstra i sa slusalicama koje nisu Dr. Dre-ove. Ne znam, valjda treba isprobati pa dati neki sud... :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Dunno... meni je radio katastrofalno. Visoki tonovi su uzasno probijali, a nisam imao ni b od basa. Doduse, nije mi mnogo ni bitno jer i onako nisam ljubitelj ekvilajzera i sminkanja zvuka. :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Ako može link na PP da skinem i probam, koji god zabodem na xda mrtvi linkovi od megaupa Slika

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ako sam ja dobro razumeo to nije baš samo softver neg' ima i malo hardvera :roll:
Anyway treba bolji DA konvertor (mada to može da bude i marketing), softverski deo o kome pričate, pojačalo koje to podržava (da se ne guši i ne distorzira), i naravno slušalice sposobne za to. Kontinutiranim slušanjem efekat izlovanja spoljnih zvukova će biti sve bolji, odnosno kasnije i bez slušalica ćete sve menja čuti spoljen zvukove kako lagano budete gubili sluh :D

Šalu na stranu uopšte mi nije jasno zašto je u doba relativno jeftinih a solidnih inear slušalica, i poprilično usavršenih overear modela, potreban softver koji pojačava bas (ko da smo svi crnci iz spotova iz 80tih sa kasetofonom na ramenu). Toliko neprirodno potenciranje samo basa (koje je u expanziji) kvari muziku. Po meni recept je: dobar rip (npr. FLAC), dobar izvor (telefoni su odavno izjednačeni sa sredjnom klasom plejera), dobre slušalice (preferiram Sennheiser, ali stvar izbora), i isključivo flat EQ.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

[quote="gargamel4"] i iskljuÄ

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Danas sam se malo igrao sa Beats Audio (rekoh, bas da vidim cemu toliki hype)... Nakacio sam Behringer DJ slusalice (koje i same imaju neverovatan zvuk) i moje misljenje je da SRS Enhancement napravi mnogo bolji zvuk od bilo kog podesavanja na Beats Equalizer-u. Sa SRS-om su tonovi izjednaceni i stvarno je odlican zvuk dok mi je Beats ili probijao visoke ili je toliko nabijao bas da su se ostali tonovi jedva culi... :uhuh:

Anyway, testirao sam sa ovom trakom (mp3, 320kbps) - The Qemists - Stompbox (Spor Remix), pored koje se i bez beats-a moze ogluveti! :lol:

Odgovori