Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Green »

Kažu da je sve stvar navike, ali kao što se na nešto navikne, isto tako može i da se odvikne. Pogotovo ako postoji nešto još bolje.
Kod mene na telefonu i tabletu Skype ne postoji, jer video poziv ne koristim. Ima ga na računaru, jer se tako čujem s mojima kući, pošto nemaju smartphone.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Green napisao:Nije to problem, već izrazito dug period lenjosti i nezainteresovanosti Skype tima.
A što gospođa majka koristi baš Skype za dopisivanje? Predloži joj i neke druge aplikacije.
Da, to sam i ja mislio, ili ih mrzi, ili iz svog nekog glupog razloga misle da to tako treba. Razumeo bih ako možda hoće da svi korisnici Skypa imaju jedan prepoznatljiv ton za poruku, ali ako i hoće to, onda bi trebali da naprave nekoliko tonova na taj isti fazon, ali da se neki tonovi bolje čuju.

Za drugo pitanje - odgovor na dnu, a i u odgovoru Azimuthu.
Azimuth napisao:Baš vala. Kod mene je npr Skype izgubio na značaju onog momenta kad su se pojavile druge aplikacije koje nude više, a od pojavljivanja aplikacija ili opcija koje nude poziv ili video poziv Skype gotovo da ne koristim.

Evo u poslednjem apdejtu whatsapp-a su uvedeni i video pozivi, nisam ih još uvek isprobao. Viber ima tu opciju već neko vreme. Duo je odlična aplikacija za tu namenu. Ima toliko boljih aplikacija za ovu namenu koje su mnogo više/bolje prihvaćene nego Skype, barem kada je moj imenik u pitanju.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Meni je Skype bolji od Vibera i od WhatsAppa. S jedne strane, da bu se s nekim čuo preko Skypa ne moraš da mu daješ svoj broj nego samo Skype nalog, posle možeš tu osobu da blokiraš, i generalno - manje je verovatno da imaš onda problem sa spamom. Sa druge strane, ljudima je draža jednostavnost, tj. da se lako povežu pomoću telefonskog broja kao što ti čini i Viber, pa ko kako voli. I za kraj, Skype može da se koristi sa gomile uređaja, pa i preko browsera. Na web.skype.com, mada možda sam pogrešio adresu, možda je malo drugačiji url. I na Skypu uvek možeš kako da vidiš sve svoje stare konverzacije sa bilo kog uređaja, a kod Vibera nema nikakve sinhronizacije sa serverom.

Čak i za stikere kažu "ako si ga kupio za Android, nisi ni za Windows ni za iOS" pod izgovorom "to je vezano za trgovine ove tri platforme", ali ne žele oko toga da se potrude. A i ne isplati im se da se potrude valjda. :P

Dodatno, na Skypu kad imaš nalog ne moraš da ga menjaš prilikom menjanja tekst broja...
sugarcoated_ass napisao:Ima još uvek onih koji ne koriste smart telefone pa koriste skajp preko računara. Mahom stariji ljudi, ali znam i neke koji su u 20im i tako funkcionišu. Zato mi je potpuno jasno da neko još uvek koristi skajp na telefonu za komunikaciju.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
Upravo zbog ovoga i ona koristi Skype. Većina ljudi s kojima bi se čula su na Skypu.

Mada je Skype na Windowsu dobar, na Windowsu možemo da menjamo tom bilo kog obaveštenja. Baš me čudi da makar noviji Android to nema...

I generalno, dobar je sad Skype, ali ovo sa tonom moraju da isprave... Mami sa druge strane ovo generalno nije problem jer ako neko hoće da dobije odmah odgovor na poruku, on će i nazvati barem da zazvoni.

DODATAK:
Green napisao:Kažu da je sve stvar navike, ali kao što se na nešto navikne, isto tako može i da se odvikne. Pogotovo ako postoji nešto još bolje.
Kod mene na telefonu i tabletu Skype ne postoji, jer video poziv ne koristim. Ima ga na računaru, jer se tako čujem s mojima kući, pošto nemaju smartphone.
Ne mislim ja ipak da je Skype za zamenu. Jedino što ga manje ljudi koristi danas, ali ja ga svakako neću brisati. Sa bratom se čujem i preko Vibera i preko Skypa. Ako jedan zataji, tu je drugi. Držim ih oba na telefonu, 'leba ne jedu.

DRUGI DODATAK:
E, da, nisam rekao da gospođa mama već koristi i Viber, nije ni ona ograničena na samo jedan taj servis. :D Ima i Skype i Viber na telefonu, tako da ako želim mogu i da joj šaljem stikere sa narandžastom mačkom. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dachakragujevac80 »

Stigao update za Nova launcher beta

Sent from my SM-N910T using Tapatalk

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od NakaR »

Ljudi jel vama ovaj novi Facebook Messenger trosi nenormalno bateriju? Kod mene pise da je samo on na preko 50%, i prekratio mi je ekran sa 4/5 sati na 2/3 sata. Plus cesto zastopa.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Azimuth »

Kod mene sve normalno, mada ga nisam koristio toliko poslednjih dana...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od NakaR »

Reinstalirao je. I videcu kako ce se sada ponasati. Novi update je zaista crpeo bateriju.

ThunderBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2007. 01:42
:: Galaxy S8
Lokacija: Република Српска - Confederation Helvetica

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od ThunderBird »

Једини разлог зашто имам скајп на телефону је тај што из иностранства зовнем некада баку која нема никаквих модерних система комуникације па ме тај позив кошта нешто око 7 пута јефтиније него да зовем директно са телефона на телефон...

Скајп на компу користим да се видим са породицом и пријатељима и користим га скоро па редовно и нисам ни близу незадовољан. Има својих мана али док год је бесплатан, не интересује ме...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Jedino kad bi sredili to sa obaveštenjima za poruke, da može da se stavi neki glasniji ton. To za Android kažem, a inače je i na Windows telefonima odličan. (Znam da je ovo za Android tema, ali kažem samo.)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Apolo »

Uputicu pitanje na ovu temu, nadam se da ne krsim pravila... Naime na Mi5 imam jedan bug sa One Drive aplikacijom. Podeseno mi je da se slike upload-uju na One Drive, medjutim nakon koriscenja kamere na laptopu ne vidim da je ista upload-ovano. Udjem u One Drive i vidim da mi pise "Camera upload - 4 left" ili koliko je vec slika preostalo da se uploaduje. I vidi cuda, kada udjem u aplikaciju onda se uploaduju. Net mi je sve vreme upaljen ali ocigledno slike nece biti na one drive dok ne udjem u aplikaciju. Znate li sta je moguce resenje?
Festina lente.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od staff »

Zakljucaj one drive u ram. Verovatno je Miui ugasi da ne radi u pozadini.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Apolo »

Uradio sam pa Cu videti kako se ponaša. Jos nesto... Kada mi stigne e-mail na Gmail Samo pise 1 new email, nema preview od koga sam dobio. Kako to da podesim?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Baraba »

Da ti nije na One podešeno slanje samo preko wifi? Možda mora da se odobri i slanje preko mobilne mreže kao i na Google disku?

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od napalm death »

Instaliram neku noć 5.1.1 na GRAND 2: https://forum.xda-developers.com/galaxy ... m-t2949693

..i ne mog nikako da nadjem podesavanja za preklopne futrole koje aktiviraju ekran. Kada otklopim futrolu ekran se upali ali bdue zakljucan, ili nekada brljavi pa se upali i samo ugasi ..ili se desi nesto trece.

Zna li neko gdje bi te funkcije trebale biti ako ih uopste ima na ovom romu ?

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od bonanza »

E ljudi posto sam pisao na temi telefona ali niko ne odgovara aj da pitam ovde mozda imam vise srece ..
Dakle imam Samsung J5 i nudi mi softver apdejt .. cirka 320mb , dal da DA il da NE?
Sta se dobija stim apdejtima , pitam jer do sada nikada nisam radio apdejt barem ne ove velicine, jel dobijam Grace UI ili samo bzvz popravka bagova i slicno ,jel ne zelim da izgubim 320mb za nista..
Naravno kontam da nije u pitanju Nugat.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od znemanja »

@Bonaza, pa pročitaj u opisu update na šta se taj update odnosi. Tu piše lepo šta je obuhvaćeno.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od bonanza »

znemanja , ono sto pise kao poruka mi deluje kao automatizovana sto ja zovem politicka .. kaze ti nesto a ustvari ti nista nije rekla ..

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od znemanja »

Nije automatizovana, to je poruka koja ukratko opisuje na šta se odnosi update. Verovatno je to update za poboljšanje stabilnosti nekih elemenata sistema i možda dodavanje nekih novih mogućnosti i to je to.


Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dachakragujevac80 »

https://www.sammobile.com/2017/01/27/01 ... -and-more/
To ti je verovatno ovaj update.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od bonanza »

Ok, hvala u svakom slucaju ,ne deluje mi preterano potrebno 8)

Dacha ovo stos ti poslao je za Note ja imam J.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od znemanja »

Nije samo za Note ova lista obuhvata masu modela, između ostalog i J5.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori