Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od bonanza »

Hvala za prethodne odgovore ,zanima me jos nesto .. posto mi se npr skupi kolicina DATA , i kad hocu da je obrisem ispise mi da ce sva DATA odredjene app biti obrisana ukljucujuci fajlove setingse naloge .. Jel smem ja u sutini da brisem DATA ili ne?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od artifex »

Smes da brises ali te to vraca na pocetno stanje aplikacije bez svih tvojih podataka. Na tebi je da razmislis koliko je to pametno :)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od bonanza »

Pa pazi imam tu OneNote koji nzm ni za sta sluzi a ubedljivo vodi na listi app koje zauzimaju najvise mesta..
Pa Google App je na drugom mestu onako iz nicega se stvorio tu , verovatno jer sam poceo da "koristim" gugl asistenta ,meni je samo da znam da ne mogu u sustini nista zeznuti/ostetiti sa tim na telefonu.
U prevodu ce biti kao da sam izbrisao app pa je ponovo skinuo ako sam dobro razumeo?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

OneNote je za beleške. Ja ga koristim na svom telefonu, na kompjuterima kao program...

Ali ako tebi tako nešto nije korisno, a pošto ne znaš šta će ti, pretpostavljam da je to slučaj - onda ništa nećeš izgubiti.

Za Google ne znam. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od bonanza »

Hvala gari :D
Pa ne koristim ga naravno ,zato mi je ironicno da app koju ne koristim ,zauzima najvise mesta na fonu 8)

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Pinocio »

Samsungov tablet od 7 inca SM-T210...i kada hoce da pritisnem home taster umesto da mi pokazuje sve ktivne aplikacije izbaci mi poruku: Unfortunately,the process com.android.systemui has stopped i zatim restartuje tablet. Sta je resenje? I sta je uopste problem? Kako da pokrenem taj proces ponovo? Radio sam restart i nece

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Jedno pitanje. Od koje verzije Androida mogu bez nekih dovijanja da se aplikacije (pre svega igre) instaliraju na memorijsku karticu? Ili jel ovo zavisi i od proizvođača do proizvođača?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Azimuth »

Od brenda do brenda i od verzije androida do verzije androida, ali uvek možeš da mu rokneš neki custom rom ili samo da ga rutuješ i omogućiš to što tražiš.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Važi, hvala!

Kako je kod Samsunga recimo? Konkretno J3 2016 ako znaš?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

gmanrapp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 19. Sep 2010. 14:25
:: samsung J7

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od gmanrapp »

Zdravo ljudi, imam jedan nazovi problem sa samsungom J7. u stvari to je glupost sa svim Samsunzima. Kad mi stigne sms cuje se naravno melodija. Ali kad ja posaljem sms i dobijem raport opet se cuje ta ista melodija uz raport. Raport mi je apsolutno neophodan ali da li moze da stize bez zvuka?
:)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od vla-do »

Da li nakon nekog većeg apdejta (primer sa 6.0 na 7.0) radite samo "wipe cash", ili još nešto? Da li on briše i nešto od podataka? Ako da, šta?

Preko čega radite bekap telefona (podataka, podešavanja, istorije koječega, poziva, sms,...)? Ako koristite bekap na Google nalog, kako se vraća podešavanje nakon reseta? Upalio sam ga da probam, ali mi nije dao nikakvo obaveštenje da li trenutno radi, da li je odradio, ništa.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dachakragujevac80 »

@gmanrapp,Moze ako promenis aplikaciju za sms ili jednostavno iskljucis delivery report. Tako je oduvek i meni licno smeta,ali vremenom se naviknes. Jos je sad i dobro,pre je izvestaj stizao kao sms poruka,pa si morao da udjes u njega da bi skinuo ikonicu na vrhu ekrana i da je brises,ako nisi zeleo da ti stoji u aplikaciji.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Azimuth »

@gmanrapp, ne moze.
@vla-do, wipe cache briše samo keš, wipe data / factory reset briše sve. Obe stavke radimo svi jer samo tako uklanjaš repove aplikacija i sistema od ranije i samo tako znaš da će sve raditi bez problema.
Za bekap imaš gomilu aplikacija. Ako je rutovan telefon onda Titanium Backup, ako nije onda npr App Backup & Restore Pro, Super Backup Pro ili nešto slično. U tim aplikacijama biraš šta hoćeš da ti čuva. Za Google Backup ideš na njega tj na naloge i tu na njega pa vidiš šta je bekapovao i dokle je stigao. Pališ i gasiš šta hoćeš ili nećeš.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od vla-do »

Taj Guglov mi se ne svidja, nema sve što hoću bekapovano. Koji preporučuješ od ovih za ne rutovan telefon? Ali da može sve da sačuva.
Pošto vidim da su sve neki PRO, to znači da moram da kupim program da bi mi odradio ovo što hoću? [emoji16]

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Azimuth »

Ova dva koje sam ti naveo će ti sačuvati sms, listu poziva, imenik i aplikacije (samo instalacije aplikacija tj apk fajlove) i oba rade na telefonima koji nisu rutovani.
Što se kupovine tiče, možeš da ih kupiš ili da ih "kupiš". Ja jesam uvek za ovu prvu opciju gde će se developeri podržati, ali ako ćeš ih samo tada jednom koristiti onda... na tebi je šta ćeš uraditi ;)
Evo kako to izgleda
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201702 ... e0dcfe.jpg[/img]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Azimuth, a ako kupim telefon, pa on sa 5.1.1 i odmah ga nadogradim na 6.0, bez bih i onda trebao hard reset, ili onda ipak ne - pošto u tom slučaju ništa nisam na njemu radio osim ulaska u podešavanja i provere da li postoji nadogradnja? Ili ne ipak preporučeno da se resetuje telefon?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Azimuth »

Tada ti je još lakše jer nemaš šta ponovi da podesavaš, zar ne? ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Tako je. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od m@c|-|oR »

Upravo to se meni desilo kad sam pre dve godine (imal' tol'ko?) kupio XZ2 - o'ma' po uključenju stigao apdejt, nisam stigao ni nalog da podesim, a kamoli bilo šta drugo. Isto je bilo i sa Nexus 7...

Nije ti to WM, гари
:wink: :wink: 8) 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Evindzer »

Braćo, po vašem pisanju ispade da se hard reset radi češće na Androidu nego na W. [emoji14] :D :D

Odgovori