Mane Androida?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Iskreno ja sam se jako razočarao u htc i uopšteno u android zbog ovih updateova, tako da kada budem kupovao sledeći telefon ću dobro razmisliti šta ću da kupim. Inače hero je izašao pre tattoo-a.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

araphel, to je jasno, ali HTC nije "zvanično" u Srbiji osim preko VIPa, ili grešim? Na ovako nešto mislim,
http://www.htc.com/cz/SupportViewNews.a ... ews_id=542
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Pa koliko ja znam nije, ali opet, ne radi HTC update na osnovu potraznje operatera, nego kad se nakane da naprave update za neki model, onda valjda konsultuju operatere oko update-a za brendirane verzije....a posto ovde niti su brendirani uredjaji niti imaju neke specificne dodatke tipa srpski jezik itd, onda mislim da ne treba n da se radi neki region specific update, vec samo da se regularno pojavi zvanicna verzija. To sto HTC ne izbacuje tako nesto, meni govori samo jednu stvar: sprema se novi low end model. A opet, mozda i gresim.....to je samo moja logika.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

araphel, upravu si za WM ali microsoft izbaci 6.0 ili 6.1 ili 6.5 pa onnda izbacuju zakrpe i ostala poboljsanja isamo dodaju build xxx kao npr. WM 6.5.3 build 23504 i sve nove build-ove mozes lako da updatujes i rade kao/ili bolje od oficialnog roma dok koliko vidim to nije slucaj sa Andrpidom.

HTC koliko vidim na njihovom sajtu imaju 3 uvoznika za srbiju CT (Com Trade) ,VIP i Telenor. Dileri HTC proizvoda za Srbiju
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Apdejti izlaze "po regionima", recimo, prvi za Magic je bio "Hong-Kong" još ihaha. Ako su ga napravili šta je problem to podeliti i "ostatku sveta" (posebno nebrendiranim modelima), to me zanima, "who's in charge?" Al'nebitno, jeste mana.
(btw, kada je Nokia izbacila Firmware updater svako ko nije hteo/mogao (zbog sporog neta u ono vreme, itd) da sam odradi - imao je pravo da "legalan" mob odnese u ovlašćeni servis za to.)
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

telep napisao:Iskreno ja sam se jako razočarao u htc i uopšteno u android zbog ovih updateova, tako da kada budem kupovao sledeći telefon ću dobro razmisliti šta ću da kupim. Inače hero je izašao pre tattoo-a.
Potpuno se slazem sa tobom i rekao sam nikad vise HTC!!! Inace posedujem HTC Tattoo

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Htc je u Srbiji zvanicno preko VIP-a, telenora i comtrade-a

http://www.htc.com/www/where_to_buy.asp ... 359&page=0

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Moj slučaj nije toliko "tragičan" i sigurno ostajem na HTC&Android. Davno bih ubacio neki custom rom da mi ovaj stari fabrički ne radi perfektno, jednostavno trenutno ne smem sebi da dopustim foru "koliko je nešto stable", jer mi je to sad "primaran" mob. Telefoniranje (bez ikakvog baga) i gprs (wifi) su mi neophodni, posle sve ostalo. A i "sređen" je widgetima i app, "ko lutka" :)
Ako i ne bude apdejta ionako ću kupiti neki sa 2.1, 2.2.... Kao i svuda, ima "mešetarenja", 2.2 će verovatno "fabrički" instalirati app na memorijsku.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Vlada Zem, ja se slazem sa tobom ostajem pri HTC+Android ako ne bude update za Tattoo uzimam neki novi telefon pa kud puklo da puklo :dry:
Iphone 4s white clear install

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Pa nije poenta uzeti drugi telefon zato sto su obecali update i slagali nas...Jednom sam prevaren,vise nikad!!!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Ivan Cirkovic, ne mozes da kazes da su te slagali jer koliko mi je poznato HTC radi na 2.1 update-u za Tatto.Pogledaj lepo na xda forumu mislim da su oni najpouzdaniji sto se tice tih obavestenja.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Ivan Cirkovic napisao:... su obecali update i slagali nas...Jednom sam prevaren,vise nikad!!!
Ih kad bi se tako olako "dizale ruke" od brendova zbog "prevara",nedostataka,niko ne bi nista koristio.Zamisli fanove Nokije ili Apple-a,oni bi se do sad poubijali onako kolektivno.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

ma ljudi sta ste se uspanicili nije to nista novo u ovoj zemlji Srbiji :) kod nas su sve moguce prevare dozvoljene :lol:
Iphone 4s white clear install

drgrabez
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Dec 2006. 16:06

Post od drgrabez »

Ne mogu da verujem da su ljudi kivni na HTC. Pa niste ni znali za HTC do pre godinu dana?! mislili ste da je to neki kinez sa tv-om?!
HTC je proizvodjac smartfona, a to je kategorija uredjaja namenjenih ljudima koji hoce vise i znaju vise.pod tim sam uvek podrazumevao upgrade na kuvani rom. otuda preko milion clanova na xda-developers.ko to ne voli a zna da kuka,nek uzme neki SE W serije ili kakvu nokijicu.Sa uredjajem poput Tattoo-a je uspeo ljudima koji nisu u mogucnosti da kupe bolji ili se pribojavaju smartfona da priblizi tu filozofiju i dobije korisnike za neke buduce uredjaje.tattoo je da probate malo,nije za najaska...prave stavari tek dolaze,a za njih skupljajte pare.
live long and prosper

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

drgrabez, Ja sam mislio da htc pravi veš mašine :smutny: ali ti si me prosvetlio. Ti da si probao koji kuvani rom za android znao bi da su oni dosta dobri ali nikako istog kvaliteta i stabilnosti u radu kao stock rom.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

drgrabez, to vazi za WM mobile (licno sam koristio neke cooked romove koji su stabilniji od fabrickih) ali za android koliko sam citao nije bas tako i zato svi cekaju zvanicni update.Izmedju ostalo ima ljudi koji zele da updatuju na 2.1 ali ne zele ni po koju cenu da izgube garanciju.Izmedju ostalog sve je objasnjeno ovim postom iznad mog.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Rutovanje i kuvani rom ako nekome treba zbog garancije se lako sklanjaju, samo flešujte originalni rom i sve je kao kada ste ga kupili.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ja sam rutovao telefon i probao kuvani rom koji se mnogo lose pokazao...Baguje dosta i sporo dari.Kao sto -telep- kaze skinuo smzvnicni update 1.6 i flesovao telefon pri cemu sam vratio fabricka podesavanja kao kada je kupljen u VIP-u!!!Sto se tice software-a i hardware tu sam profesionalac,jer radim sa tehnikom od malih nogu...Jednino se ne razumem u televizore :D
Smesno je da su izbacili update za Hero,a nisu za Tattoo :( Sto je taj telefon vazniji?Mozd zato sto ima vecu rezoluciju ili je nesto drugo u pitanju?Ja mislim da je nesto drugo, to je da smo prevareni!!!Bolje da sam uzeo Nokia telefon koji je proveren i ubedljivo najbolji u svetu sto se kvaliteta tice!!!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ivan Cirkovic, Nokia proverena i ubedljivo najbolja sto se kvaliteta tice? Izgleda da pricamo o nekom paralelnom svetu. Nokia sve vise budzi jeftinu plastiku, losu boju, osim u e seriju.....a o kvalitetu Symbiana i njegovoj savremenosti da ne pricam. Imam E72 vec par meseci, i tek sad, posle trceg apdejta, radi sasvim kako treba. Sa stock firmverom je bio gotovo neupotrebljiv.

Cinjenica je da HTC za Androide ne izbacuje update nista bolje niti gore od drugih operativnih sistema, ako se imaju u vidu originalne verzije.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Nokia i kvalitet u istoj rečenici već jedno 3-4 godine ne idu zajedno, evo hero i posle 5 meseci kao prvi dan kada sam ga kupio, a za to vreme N82 je počeo da krcka kao lud ( igrao sam se sa drugovim E72 iz telenora i njemu poklopac za bateriju landara, svetlo probija ispod dugmića baš dosta). Za Hero nije izašao još update ali sada kada izađe jedan rom koji čekam ni ne mora htc da izbacuje. Mene jedino nervira ta selekcija pri updateu jer je laž da za hero još nije gotovo zato što sigurno update imaju gotov već par meseci nego ga namerno nepuštaju. Mada ipak oni nisu u obavezi da update-uju na 2.1 zato što bi to bilo isto kao kada bi N82 dobio FP2 a naravno da se to nikada nije desilo.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori