sinhronizacija kontakata sa google

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

sinhronizacija kontakata sa google

Post od Mirko BGD »

pozdrav
imam iritirajuc problem.. pre nekog vremena sam sredio svoje kontakte, ono ime prezime, slika mail itd, medjutim google uvede onaj njegove krugove i onda mi se u mom imeniku na telefonu pokazuju i te osobe iz krugova a ja to apsolutno ne zelim...
postoji li mogucnost da kazem googlu koje sve foldere ocu tacno da mi sinhronizuje sa telefonom, a koje necu?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

people (contacts) - > menu -> view -> only with phone number

Tako sam ja resio i pokazuje mi samo kontakte sa brojem telefona... Ostali su mi vidljivi ako nesto serujem preko gmail-a ili G+. :)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od zoreli »

Meni uopšte ne sinhronizuje slike kontakata , na gmailu ih uopšte nemam :?
16 godina na forumu MOBILNISVET

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od Azimuth »

Sta nemas na gmail-u? Pa potrebno je da neko za pocetak stavi slicicu/avatar na gmail-u i onda ce telefon sam da povuce. Druga opcija su ti slicice sa fb-a, ukoliko dozvolis to u samoj aplikaciji.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od cale »

zoreli,po defaultu bi trebao da ih sinhronizuje,ali za svaki slučaj klikni "Merge with Google".
:wink:

acimks1983
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2012. 22:28
:: htc hd2
:: c905

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od acimks1983 »

Da li neko moze da mi blize pojasni oko cuvanja kontakata iz imenika? Ne razumem nesto, kada unosim nova imena u android tel da li automatski cuvam sve te brojeve na gmail nalog? Sihronizovao sam imenik i sa fb i pojavili mi se kontakti i mailovi sa fb. Pun mi je tel nekih imena i brojeva..... da li mogu na kompu na mom gmail nalogu da vidim moje kontakte...ako moze blize pojasnjenje? Hvala

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od Behemoth »

Ja nikad ne sinhronizujem jer mi ubaci gomilu drugih gluposti koje me bas i ne interesuju.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: sinhronizacija kontakata sa google

Post od Baraba »

Meni S3 automatski sinhronizuje kontakte samo, tako imenik imam uvek up poslednju kopiju sačuvanu. Jednom davno sam ostao bez imenika i nikad više :)
@acimks, kada otvoriš google mail na pc imašwgore mape itd. e imaš i kontakte :)

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od JoLoLo »

Da li moze nekako da se regulise odakle ce vuci sliku nekog kontakta? ...iz nekog razloga meni sve slike vuce prvo sa linkedIn, pa onda sa google, pa tek onda sa fejsa :dry:

Moze li se to nekako izmeniti, a da nije manuelno uploadovanje svake slike?
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

83stojan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 26. Jan 2013. 13:24
:: Samsung Galaxy Tab 3
:: Sony Xperia E4

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od 83stojan »

Ljudi moze li pomoc ,hteo bih da sacuvam kontakte iz telefonskog imenika na gmail nalog znaci da imam rezervnu kopiju.Kad udjem u telefonski imenik i idem na Izvoz kontakata dostupne su mi samo dve opcije:

1.SIM kartica
2.Unutrasnje skladiste

Nigde nema opcije za prebacivanje na google nalog :unsure: moze li Pomoc?

Sony Xperia E4

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od bata bogdan »

Lepo ovako uradi, zajebi Google
Skini aplikaciju Super Backup Pro, nadji Apk,jer na playstore imas običnu super Backup aplikaciju.
Kad otvoriš app, sve će ti se samo reci, odradio sve, sacuvas, spoji fon i komm i čitav folder prebaci na komp i resen problem, em sigurnije em bolje, za svaki slučaj da Google nesto ne pobrljavi sa kontaktima, bilo je slučajeva ovde od članova gde im se to desilo.
Huawei

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od Azimuth »

@83stojan, ides na settings, pa na naloge tj accounts i onda na google pa tu nadji i cekiraj sinhronizaciju kontakata.
Druga varijanta je ovo sto @bata bogran kaze, ali onda imas kontakte na racunaru i vracas ih isto kao sto si ih bekapovao, samo obrnut redosled.

83stojan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 26. Jan 2013. 13:24
:: Samsung Galaxy Tab 3
:: Sony Xperia E4

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od 83stojan »

Hvala ipak bih isao na ovaj nacin sinhronizacija u podesavanjima ,znaci cekirao sam sve one opcije i pise da je sinhronizacija kontakata upravo odradjena.
Gde sada mogu da pronadjem te kontakte na google da vidim da li su sinhronizovani ?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od znemanja »

83stojan, Kada se uloguješ na tvoj gmail, sa desne strane imaš meni i odatle izabereš kontakte:

Slika
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

83stojan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 26. Jan 2013. 13:24
:: Samsung Galaxy Tab 3
:: Sony Xperia E4

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od 83stojan »

Uspelo je Hvala svima ! [emoji2]

Kulijana
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 15. Dec 2013. 13:47
:: Samsung Galaxy S4

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od Kulijana »

Ljudi, da se ja nadovezem....kad sinhronizujem kontakte, sta mi on zapravo radi, npr u gmail kad udjem i kontakti, vidim da imam neke stare koje na telefonu nemam i ne trebaju mi, a opet na telefonu imam neke nove koje nemam u gmail, a opet u podesavanjima sada vidim da mi lista za prikazivanje email tj google nalog, ali verv sam ja obrisao te kontakte posle u telefonu ali nisam sihr...samo vas pitam konkteno sta mi radi, tj necu da izgubim ove nove a isto tako mrzi me nesto da brisem ove nepotrebne, kad ih sihr da li ce mi ovi sa googla isto obrisati se ako nisu u telefonu ili nece, malo komplikovano ali ako moze neko da mi odg ili ukratko samo objasni sta tacno znaci to i kako funkcionise...hvala

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od yocasylver »

Meni je sve sinhronizovano sa gmailom i opet kad obrisem telefon ostanem bez dela imenika.Parr puta mi se to desava.Sad najnoviji primer imam broj u imeniku ali bez imena a znam da ni jedan nisam memorisao bez imenika.

odorene
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 01. Jun 2017. 10:54
:: Honor 7 Lite

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od odorene »

E, to se i menii desilo poslednji put :wacko: Ranije toga nije bilo i svi brojevi su mi bili tu ...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od гари »

Moguće da je to neko ko te je piše puta zvao, ili s kim si razmenio par poruka, hoće gmail tako i preko browsera da ti doda sam nekog u kontakte. Ne mora biti da je nalog "zaboravio nečije ime". Mada ko zna šta je.

Inače, ako je "sinhronizacija" trebao bi da briše i dodaje dve u zavisnosti od toga šta radiš na telefonu. Ali kako je u praksi sa google nalogom - nisam siguran.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: sinhronizacija kontakata sa google

Post od Ivan Cirkovic »

Ja sam usao na google, izbrisao sve kontakte i lepo uneo sve rucno nakon cega mi je telefon lepo sve sinhronizovao. Ranije sam drzao kontakte u memoriji telefona, ali sada samo gmail opcija i kako koji izbrisem, tako se sam azurira na gmail.

Odgovori