Nokia 6120

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
albumag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 119
Pridružio se: Ned, 08. Okt 2006. 23:13
Kontakt:

Post od albumag »

Nije 3.5 mm vec 2.5 mm stereo jack...mozes da kupis taj adapter sa 2.5 na 3.5 kosta oko 100 din. Tako da eto uvek postoji resenje :D

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

par pitanja

1. hteo bih da pozivam kontakte preko BT handsfree headset-a. ali kako da dodelim snimak kontaktu, i kako da "izazovem" onu aplikaciju za prepoznavanje izgovora ??? nigde ne vidim te opcije

2. kako da privremeno sprečim funkciju "crvene slušalice" odnosno, trenutni izlazak iz aplikacije na "desktop"? užasno me iritira kad dok igram SkyForce, skučajno pritisnem taj taster, i izletim iz igre posle pola sata igranja.

3. treba mi neki program za hvatanje screenshot-ova, ali sam našao samo 1 koji na žalost, za hot-key zahteva pencil + nešto dugmence, a 6120 NEMA pencil dugmence.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

antegra, sto se tice tvog drugog pitanja, nazalost to nemozes da namestis.
na svakom screenshot programu imas podesavanja tako da mozes da podesis na koje dugme ce da se slika. najbolji screenshot program je ScreenShot v2.80.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

kljun napisao:antegra to nemozes da namestis.
sigurno moze nekako cackanjem po registry-ju
kljun napisao:ScreenShot v2.80.
imam ga, i to podesavanje ne radi. pored 3 kombinacije za pencil dugme, postoji i camera dugme i jos jedno ne secam se. e ta 2 dugmica u programu ne rade, tj. kada ih izaberem, i pritisnem, program ne uhvati screenshot.

probaj i sam pa mi reci da li mozda tebi radi kada izaberes neku kombinaciju koja NIJE pencil dugme.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

antegra, imam ScreenShot v2.80 i u opcijama sam podesio da slika na backspace(c) dugme i radi bez problema.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

stvarno radi C. plasio sam se da ga probam da ne bih obrisao nesto :)
sva sreca, program je dovoljno inteligentan da onemoguci brisanje dok je aktivan.

hvala na informaciji!

sstanimi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 06. Feb 2006. 00:14

Post od sstanimi »

I sta je na kraju s tim preteranim grijanjem ovog telefona kojeg spominju uglavnom u komentarima na nekim sajtovima. Da se to shvati kao ozbiljnija mana ili ne?

Neko je gore pitao za prevelik index zracenja za ovaj telefon. Pa do 2.0 W/kg valjda dozvoljeno, a njegov je 1,18 W/kg.

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

ne znam kakva zagrevanja mobilnog ???

jedino zagrevanje koje se oseti je kada igram pola sata SkyForce Reloaded :) a isto je bilo i sa E70 koji ima čak i mnogo slabiji procesor (200 Mhz naspram 369 Mhz).

sstanimi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 06. Feb 2006. 00:14

Post od sstanimi »

Neki korisnici navode da se preterano grije prilikom malo duzih razgovora i kod punjenja. Jel imas takvih problema?

Kazi mi jos kako se ponasa tastatura, jel se rasklimala, neka "cvrcanja", pucketanja ili slicno?

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

koliko dužih??? pričam do 10 minuta, nema problema.
pri punjenju takođe nema nikakvog zagrevanja.

ja ne znam koji sajt je izjavio tu glupost o zagrevanju, nikakvo zagrevanje sem posle pola sata SkyForce :)


tastatura je jako dobra, sa jednim ali. crvena slušalica (kao i zelena ali kod zelene ne postoji taj problem zato što sam dešnjak) je odmah pored kursora. samo kad igram duže SkyForce ume da mi se desi da li palac slučajno sleti na crveni, i da izletim na desktop posle dužeg igranja što me neviđeno iznervira.
ali sam kvalitet je dobar, jako dobar. voleo bih da su tasteri malo veći, jer imam velike prste (191 cm/ 110 kg), ali bi onda i telefon bio veći, i samim tim ga ne bih kupio :) ne može sve biti savršeno :)

sstanimi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 06. Feb 2006. 00:14

Post od sstanimi »

Ja sretoh na www.gsmarena.com i na forums.whirlpool.net.au, ali drago mi je ako nije tacno. :lol:

Verovatno ce da padne izbor na njega! :)

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

pazi, nešto mi je palo na pamet.

u inostranstvu su verovatno svi na UMTS-u, a ne na GSM. MOŽDA se on greje na UMTS-u.

ali na punjenje se sigurno ne greje, bar nam je struja ista :)

ralf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2007. 11:11

Post od ralf »

Ja telefon imam dva meseca i evo nekih novih komentara. Prilikom malo duzih razgovora (pet-sest minuta) ekran telefona postaje topliji. Prvo sam mislio da se to desava zato sto mi je prislonjen uz uvo, ali se greje i kada koristim neki handsfree:(
Tastatura je i dalje kao prvog dana, ali su mi se pojavile tacke (oljustila se boja) na kursoru. To mi se prvi put desava na Nokia telefonu i zakljucujem da su na kvalitetu ipak stedeli. Napominjem da telefon nosim u futroli i ophodim se prema njemu sa dosta paznje, te me je zato iznenadilo. Eh, stari 5110:)
Sve ostalo je za pohvalu, kao i u ranijim komentarima. Stabilan i brz softver, nijednom se nije zakucao ili cudno ponasao. Mozda je razlog za to sto je kupljen kod Nokijinog distributera.

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

moj definitivno nema to grejanje ekrana. ja sam moj uzeo pre 14 dana, znači 6 nedelja mlađi, onda je taj problem rešen baš u tom periodu. sasvim je normalno da nokia u hodu rešava probleme.

misa007
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 12. Sep 2007. 14:06

Post od misa007 »

Ljdi slomio sam masku...jel zna neko gde moze da se kupi nova maska?
Ili bar naruci??

Mnogo mi je hitno !!
Unapred HVALA!!! :smutny:

violoncelo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 13. Sep 2007. 19:00

Post od violoncelo »

Imam utisak da na kameri preovladjuje zelena boja,kad je slabija svetlost,ili kad se slikaju tamnije stvari!Da li je to normlano za ovaj telefon?

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

misa007, za masku probaj da se informises u mobisu ili alpha copy-ju.
Oni bi trebalo da imaju
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Ljudi ajte vi koji IMATE ovaj telefon da se lepo dogovorite oko nekih stvari koje nama (buducim ja se nadam ) kupcima znace u izboru. Prevashodno mislim na tu SAR ocenu,procitao sam na nokijinom sajtu tu ocenu ali ona ne predstavlja problem jer u protivnom ne bi mogla da se prodaje (logicno jer bi ih(Nokiju) svetska zdrastvena organizacija zatvorila u roku od par sati). Jesam li u pravu? Druga stvar predstavlja to grejanje... ANTEGRA kaze da se ne oseca nikakvu grejanje ali isto tako kaze da je skoro uzeo telefon. Jel moguce da je taj problem resen novijim softverom? Interesuje me jos jedna stvar odnosno video telefoniranje(koje inace stalno koristim)...da li se tada mnogo greje tel i kakav je razgovor (da li se dobro cuje , vidi ,signal za 3g)-inace meni se 6233 greje na 3g i JEDE BATERIJU. E da i kada smo kod baterije,sta mislilte o njoj?
:wacko:
Ja sam pokusao da objedinim sve potencijalne probleme sa ovim telefonom na konkretno tako da molim administratore da ne brisu ovaj post :wink: a isto tako molim da se ljudi ozbiljnije ukljuce u ovaj thread jer ovaj telefon planira da postane jedan od best buy modela.

ralf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2007. 11:11

Post od ralf »

Znaci, moj 6120 se greje kada razgovaram, bilo da koristim handsfree, bilo da ga drzim na uvetu. Grejanje NIJE dramaticno, ali se oseca da je ekran topliji. Moguce je da grejanje dolazi od antene, a da je u novijim modelima uradjena bolja termicka izolacija ka ekranu, pa da zato nema grejanja.
Video razgovori su dobri ukoliko je signal dobar i to mnogo vise zavisi od mreze, tj jacine signala nego od samog telefona. Znaci odlican zvuk i slika kada je signal dobar.
Grejanje nije jace kada koristim 3G, a o ZDRANJU baterije nemam informaciju obzirom da video pozive ne koristim cesto. Generalno mi baterija traje bar dva dana. E sada, ako ne silazis sa telefona i non stop obavljas 3G pozive, punices je mozda i dva puta dnevno.
Baterija je definitivno najslabija strana svih novih telefona. Kolega ima N95 i trajanje mu je jos krace nego u mom slucaju, a kolicina razgovora je priblizna:)

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

evo, dok je ovih par dana telenor imao probleme sa GSM, prebacio sam se na UMTS. ekran postaje mlak posle 5 min razgovora. mada se ja ne bih usudio upotrebiti izraz grejanje. ne bih ni obratio pažnju na to da niste toliko pričali o tome, nego sam namerno "opipavao". ako je to taj "problem" o čemu pričate onda je jednostavno cela priča preduvana. ili to, ili je kasnije urađena nekakva modifikacija telefona.
baterija 2 dana na GSM-u, ali 2 cela dana, nije problem za drugi dan. na UMTS-u 1 ceo dan, drugo do uveče. a prosek razgovora mi je oko 45 minuta dnevno. sve to uz dosta BT konekcije (handsfree + komp). nije loše uz GSM, ali definitivno loše za UMTS + video call.

e sad, da li neko zna gde može da se kupi punjač za kola (upaljač)?

Odgovori