Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

imam par problemcica sa N 73 :oops: e vako:
1.nestane mi mreze i ne moze nikako naci mrezu ni nakon 15 min trazenja,i onda se sam ugasi i upali
2.sam se gasi i pali ponekad
3.ponekad izbrise sve pozive
4.nekada iz imenika ne mogu nikog nazvat jednostavno nece da zove ne reaguje na zelenu tipku,i onda moram ugasit tel i upalit onda se popravi stanje

Sta da radim?????
mislila sam da ce update pomoc al mi kaze da imam najnviji softver

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

jaca_85 slusaj ovako:
1. ubaci novi firmware,
2. uradi ono pod broj jedan i nebi trebalo da se to desava opet,
3. opet uradi ono pod broj jedan,
4. opet uradi ono pod broj jedan.
ako imas najnoviji update onda ga reinstaliraj.
koji update imas(koju verziju)?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

ma i ja sam mislila da ce mi update pomoc al kad sam vidila da imam novi softver zbunila sam se :shock:
a verzija je: 3.0638.0.0.2
i..sta da radim,dali da izvrsim reinstalaciju update?

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

jaca_85, ta verzija softvera sto ti imas je dosta stara,najnovija je v 4.0736.3.2.1,ne bi bilo lose da instaliras najnoviju verziju a to sto ti javlja da imas najnoviju verziju je ili zato sto ti je telefon sa mreze ili ti je star NSU.Evo ti link kako ces da de brendiras telefon i da instaliras najnoviji softver
viewtopic.php?p=72714#72714
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

jeste tel je skinut s mreze ev sad cu da pokusat promjenit product code nadam se da cu uspjet :shock:

jaca_85
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 15:21

Post od jaca_85 »

imam jos jedan problem,svoj tel sam brendirala bez ikakvih problema pa sam uzela da brendiram jos jedan n73 koji ima isti sofver kao ja,ali sve ok idem sve po uputama,pise ono writing data..done i sve ok al mi u tel ostaje isti kod,u cemu je problem???

evo uspjela sam bas sam se bila zabrinula da necu moc ovaj promjenit kod al uspjela sam,izgleda da je tel bio zilav nije se dao tako lako 8)

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

glupavo pitanje na koje verovatno znam odgovor: da li bi radila 4gb kartica sa ovim fonom, koshta oko 50e shto uopshte nije strashno. znam da treba prvo da je probam.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

darkado, verovatno bi radila,ali koliko ja znam kartice od 4gb jos nisu testirane na n73,a gde si nasao da ima da se kupi i jesi li proverio da li je to bas MINI SD?
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

2GB radi bez problema, za 4 nisam siguran. Trebalo bi da bude ok.

PozZ

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

proverio sam sve, pishe secure digital mini. ima ih u par radnji i koshtaju oko 50 evropskih novchanih jedinica.

neko ko ima n73
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Pet, 24. Avg 2007. 17:54

Post od neko ko ima n73 »

Cao, pisao sam ranije ovde o problemu koji imam (telefon restartujem i kad se upali opet mi trazi podesavanje vremena, datuma...SMOR), rece neko da je u pitanju baterijica cija je uloga da prati vreme kad je telefon ugasen i da je ona riknula od (najverovatnije) software update-a. e sad, odem ja do servisa nekog i pitam lika jel to to, kaze on ma da, desava se da to rikne al sad nemam n73-ojke na lageru pa ne mogu da ti zamenim. Dobro, sve ok...odem ja do drugog servisa i tamo mi baja kaze da je stvar u software-u. Tj posto sam ja SAM updateovo soft preko svog kompa i USB-a to se nesto sje***o i moze se popraviti samo ako u servisu re-installiram isti; kaze nije do baterijice. Kako da ustanovim sta je zaista posredi a da ne puknem pare za jedno i tek onda ustanovim da je ono drugo!?!

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

neko ko ima n73, i ja imam isti problem sto se tice trazenja datuma nakon restartovanja i to od kako sam prvi put updateovao softwer,tako da je moguce da se taj problemcic javlja zbog toga.Iskreno meni to ne smeta mnogo,a nesto nisam siguran da bi ti ovi iz servisa resinstaliranjem softwera resili problem,mada nisam 100% siguran.Mozes da odes da ti to odrade i to ce te kostati minimum 10 e,ili da sacekas novu verziju softvera sa kojom ce mozda to biti ispravljeno,izbor je tvoj :wink:
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

Lolipop
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 03. Okt 2007. 02:20

Post od Lolipop »

Cao,imam problem tj. nemogu 1 temu deinstalirati,nije vidljiva u men. aplikacija,ima li neko resenje?Hvala.
*samsung galaxy s plus*

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

Lolipop, prikaci fon preko usb kao mass storage, i onda ides na karticu ili memoriju fona (gde ti je tema instalirana), ides u folder !private, i onda folder 10207114 i onda import, i tu su sve teme u telefonu. Neke ce se prijaviti kao neki bezveze brojevi, ali postoji fora da onaj .mbm file pogledas u total commanderu sa view, i tu treba da pishe ime teme. E kad nadjes zeljenu, brises je vrlo lako.
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Lolipop mnogo je lakse da to radis preko telefona, udjes u file manager i ides u opciju search i tu ukucas PRIVATE i tu su ti teme, koje brises.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

dejas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 16. Okt 2007. 15:19
Lokacija: Beograd

Post od dejas »

Treba mi pomoc. Postoji li neki tekst editor ili neko podesavanje nokie N73 koji bi mi omogucio da povecam brojve telefona u kontaktima? Ranije sam imao telefon gde sam mogao da biram manja veca slova lako. :blinky:

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

dejas, probaj na netu da nadjes program psiloc font magnifier,sa njim mozes da promenis font slova u telefonu
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

Lolipop
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 03. Okt 2007. 02:20

Post od Lolipop »

nseries; prikacio sam i sve nadjem ustvari nemogu mem. telefona kad sam na mass storage,al kad sa Total Commander-om idem na view tamo svega ima napisano al nema ime teme,skroz nejasno...
kljun; nece ni preko tel. ustvari file manager ne moze naci private folder al nadje X-plore i pokazuje da je prazan...

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

Lolipop, probaj da instaliras Y-browser on je najbolji Fajl Explorer i sa njim probaj da nadjes teme i da ih izbrises
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

Lolipop
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 03. Okt 2007. 02:20

Post od Lolipop »

imam i Y-browser nemoze ni on,cak ni ne vidi PRIVATE folder,mada je po meni bolji X-plore,ok,nema veze,hvala na odgovorima.

Odgovori