6500 classic problem

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

6500 classic problem

Post od Kopte3 Again »

evo ukratko.. kupio sam prosle nedelje gore pomenuti telefon. sve radi kako treba i zaista sam zadovoljan telefonom, ali, imam jedan problem. nije nista kriticno, ne postoji nikakav kvar i sl, jednostavno, posto je telefon sa Hong Kong trzista u odabiru "writing language"-a ponudjeni su mi neki azijatski jezici i engleski. kada izaberem engleski imam ponudjen "ABC" i "abc" nacin pisanja, ali nigde onaj standardni "Abc" koji podize prvo slovo posle tacke itd. to me uzasno nervira jer ili ja to moram da radim ili da saljem poruke velikim slovima sto mi je glupo... da li neko zna kako bih mogao to da sredim? kapiram da mi je taj writing language neko zeznut, pa me zanima da li je moguce da ubacim sam neki writing language ili sta god vec samo da resim tu malu i iritantu stvar. :|
hvala unapred
pozzz[/b]
I'd explain it to you, but your brain would explode.

NoBodyAsAleksa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Ned, 12. Nov 2006. 14:43
Lokacija: New Belgrade

Post od NoBodyAsAleksa »

Stvarno ne znam probaj da uradis software update! Ako to ne pomogne onda ubaci Balkan Software!

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Post od Kopte3 Again »

hvala, ali na nokia sajtu nema jos ni support za ovaj telefon.. stvarno neprofesionalno od njih :uhuh:
da li jos neko ima ikakvu ideju sta da radim? :)
I'd explain it to you, but your brain would explode.

NoBodyAsAleksa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Ned, 12. Nov 2006. 14:43
Lokacija: New Belgrade

Post od NoBodyAsAleksa »

Potrudio sam se malo i nasao uzivaj: http://www.nokia.com.hk/nokia/0,,103963,00.html ;) ;)
Nokia N8 + 4gb Sandisk + Sennheiser CX300-II

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Post od Kopte3 Again »

hvala brate.. ali opet ne mogu to da nadjem.. tamo postoji support samo za neke standardne probleme..
I'd explain it to you, but your brain would explode.

NoBodyAsAleksa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Ned, 12. Nov 2006. 14:43
Lokacija: New Belgrade

Post od NoBodyAsAleksa »

Prvo skini PC suite naci ces ga tamo na onom linku iz mog prethodnog posta zatim skini PC suite, instaliraj, pokreni i videces ikonicu kao na ovoj slici koja se zove Update Phone Software i kada tu ikonicu kliknes ona ce te odvesti do linka sa kojeg skidas istoimeni program i onda ga instaliraj i uradi software update!!!!!

Slika
Nokia N8 + 4gb Sandisk + Sennheiser CX300-II

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Probaj posle tacke da ukucas razmak(space), pa vidi da li ce ti onda sljakati automatko veliko slovo.
Na nekim nokiama odma posle tacke kuca veliko slovo, na nekima posle tacke moras da kucas i razmak, jer je to kao neki opste prihvaceni svetski pravopis, sto se kucanih dokumenata tice.

Ilija
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sre, 03. Nov 2004. 15:31
Lokacija: Beograd

Post od Ilija »

Tacno tako kako rece cebzab. Imam Nk 6230 i 6230i. Na starijoj 6230 veliko slovo ide odmah posle tacke , dok na "i" verziji moras posle tacke da udaris razmak. Probaj

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ne pomaze razmak! :uhuh: Imam apsolutno isti problem sa mojom 7500 Prizmom koja je takodje iz Hong Konga,samo ja ne bih nista menjao, jednostavno ces se vremenom naviknuti i to je to. Osim ako si bas nestrpljiv pri kucanju poruka :roll: I kod 6300 je slican problemcic,jer ne prebacuje automatski sa velikih na mala slova...
Ni ja ne razumem zasto je Nokia to tako namestila...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kupio sam caletu 6300, i kao i na mom 3300 i na E61 nakon tacke ide malo, a nakon tacke i razmaka veliko slovo. Ako te jako nervira, vidi sta ces, ako ti ne smeta bas toliko, zaboravi :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Post od Kopte3 Again »

hvala svima, jos uvek nema novi softver to sam vec pogledao...
mene to uzasno nervira, a nema veze sa odvajanjem od tacke i sl, probao sam, verujte mi dovoljno se razumem u mobilne..
mislim da je stvar u tom engleskom writing language-u, ne znam da li postoji neki nacin da instaliram nove jezike?
I'd explain it to you, but your brain would explode.

NoBodyAsAleksa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Ned, 12. Nov 2006. 14:43
Lokacija: New Belgrade

Post od NoBodyAsAleksa »

Pa pokusaj da nadjes negde product code za Balkan! I onda samo preko nemesisa promenis code i uradis software update!!!!
Mada ne verujem da ces naci product code za Balkan!!
Nokia N8 + 4gb Sandisk + Sennheiser CX300-II

RockyMM
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 05:27
Kontakt:

Post od RockyMM »

Ja sam našao gomilu kodova ovde: XXXX

Ali koji je od ovih za Balkan?

Link uklonio:gameforce:Zabranjeno postovanje linkova koji sadrže warez!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

RockyMM, imaš kodove ovde:
viewtopic.php?p=72714#72714 :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

RockyMM
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 05:27
Kontakt:

Post od RockyMM »

Nije mi jasno kako sam propustio ovu osmu stranicu, a pregledao sam celu temu. Hvala puno!

Sa druge strane, nisam znao da link koji sam postovao sadrži "warez"? U svakom slučaju interesantno je videti da je kod koji je trenutno u telefonu za tržište Singapura :)


EDIT:
Tek sam sad primetio, kodovi navadeni na datoj stranici važe za "slajd" telefon - RM-240, a moj je telefon RM-256 "classic".

Ne bih se usudio da ukucavam ove kodove ako se oznaka ne slaže.

Tomislav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 15. Dec 2007. 20:28

Post od Tomislav »

to ubacivanje jezika u ovlascenom servisu kosta 1800 din (dranje), pitao sam za moju 6500c koja inace nema taj problem?! ili bar nisam primetio nista za ovih mesec dana...mada za sam za bozic dobijao poruke pisane cirilicom koje sam prosledivao...e sad nekom su na nokiju stigle ok a neki nisu mogli da procitaju (u pitanju su nokije koje nemaju srpski)

Odgovori