Nokia E61

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Goxxyy to se desava kad je pokrenuta neka aplikacija u pozadini na telefonu, koja je snimljena na mem. karticu, meni se to desavalo na n71 kad mi je bio pokrenut "task man", pa sam morao njega da zatvorim i onda se konektovao sa kompom, prvo pozatvaraj sve aktivne aplikacije, pa probaj onda, a ako ni to ne pomogne, onda uradi ovo sto je rekao miodrage.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

RLX
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 25. Mar 2008. 03:02
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od RLX »

Jel zna neko gde mogu da kupim punjac za ovaj telefon i koliko odprilike kosta, posto sam ovaj sj....

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Bilo koji punjac sa tankim krajem ce da ti odgovara, ali ipak gledaj da mu je amperaza 800-850 mAh. Ako ne nadjes tanki, mozes i debeli punjac, uz adapter.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

RLX
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 25. Mar 2008. 03:02
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od RLX »

Hvala, hvala :) Inace, fon sam uze pre nekih mesec dana, i stvarno sam prezadovoljan, vrhunska stvarcica...

Goxxyy
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 04. Avg 2007. 12:46

Post od Goxxyy »

Hvala na odgovorima, i sory sto nisam odgovorio odmah u nekoj sam guzvi ali veceras cu probati.

Pokusavao sam sa restartom i tel. i kompa ali ne vredi, a nije u pitanju ni "task man", ali pogledacu da me ne zeza neka druga aplikacija. :uhuh:
Hvala u svakom slucaju.

spaja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 28. Feb 2008. 16:16

Post od spaja »

punjac za ovaj fon sam uzeo pre 4 dana i platio sam ga 400din - onaj sa tankim krajem.

inace toliko sam korisnih stvari instalirao na njega da mi se telefon vec isplatio.

moze li mi neko na pm poslati link ka mestu gde mogu jeftino kupiti 2g karticu za e61? hvalaa

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

koja je razlika kada telefon ima ovaj wifi protokol-Wi-Fi 802.11b ili kada je to isto na kraju oznaceno sa g, tj. Wi-Fi 802.11g
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ljudi planiram da uzmem polovnjak dati model zbog wifia i interneta znači akanje samo za to.e sada na šta treba da obratim pažnju i šta da gledam da vidim da li je to ok stanje
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

kefalo, koliko ja znam Wifi protokol sa samo b oznakom(mada je malo takvih modela koji ga poseduju) je bolji uopste u radu,sinhronizovanju i uredjaji koji ga poseduju imaju jaci signal u odnosu na g standard.Mada vecina uredjaja radi ina b i g standardu(neka me neko ispravi ako gresim).
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Miloske83
Banned
Postovi: 272
Pridružio se: Pet, 17. Avg 2007. 18:44

Post od Miloske83 »

Cao zamolio bih nekog vlasnika e61 da malo opise fon!!interseuje me brzina fona,kakav je zvuk tj dali je glasniji od 6630,kakva je vidljivost ekrana na suncu!!i kakav mu je ekran u opste!!stvarno mi trebaju te informacije jer hocu da kupim ovaj fon!!hvala najlepse!!Ps nadam se da ce neko nesto napisati do kraja dana!! :)

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

E61 je prilicno brz,obzirom na stariji procesor.Iste je brzine ako ne i brzi od 6630.Ako pod zvukom podrazumevas mp3,na tom polju je malo slabiji,tj sa istim slusalicama neces imati istu jacinu,ali uz adapter i bilo koje in-ear slusalice dobijas bolji zvuk.
Vidljivost ekrana na suncu je impresivna,sa tim sigurno neces imati problema.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

B i g standard kod WiFi-a znache protokol pri kacenju. Naime kod b standarda kacenje je na frekvenciji 2.4 GHz, a kod g standarda i na 5.4 GHz. Sa druge strane g AP-ova ima da se mogu nabrojati na prste jedne ruke jer je i oprema daleko skuplja. Ali preko g standarda brzina prenosa je i do 108 Mbps, dok je na b do 54 Mbps. Postoji jos i i n standard koliko sam ja upoznat.
Sto se samog telefona tiche, ekran je odlican, dobro vidljiv na sunascetu, zvuk malo slabiji po jachini, ali se to nadomesti pojacavanjem mjuze preko soundforge-a, telefon nije najbrzi, ali nije ni spor.
Internet preko WiFi-a barem meni radi ko satic. Namestio sam kuci WLAN i nema frke. Pricao sam sa Australijom preko TruPhone-a i to fercera besprekorno. Cak nema ni kasnjenja zvuka.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

miodrage,
to pitam jer sam gledao ove windows mobile aparate, i mogu da primjetim , da su u ovom segmetnu bolji od recimo w960 koji ima samo B standard.
Ali ovo za AP si upravu, a to kazem zato sto kad sam bio u internet kafeu, tj. kafeu sa wifi-jem, dolje u status baru mi je prikazivan upravo to 54Mbps, a u Bana luci je brzina bila 11 Mbps, pa pretpostavljam da je to A standard, a i razlika u brzini se primjeti.
Znaci i Cafe biblioteka, i grand pleasure imaju samo AP sa B standardom.
I na kraju pitanje, jel moze E61 da otvori neki video preko wifija npr youtoube, i ako ne da li je razlog malo RAM-a, starija verzija procesora.
Poslednja izmena od kefalo u Pet, 28. Mar 2008. 21:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

miodrage
1. SE p990 ima samo "b" standard za wi-fi, jel to znaci da se on ne moze nakaciti na AP sa "g" standardom?
2. dok nokia n80 ima samo "g" standard, i jel to znaci da se ni on ne moze nakaciti na AP sa "b" standardom?
3. vidim da e61 ima "i","e","g" standarde za AP, sta mu znaci ovo "i", "e", kakvi su to standardi za AP, jel su oni bolji od ovih?
4. i jos jedno pitanje, sta znaci:
UPnP technology?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

kljun,
UPnP -Universal Plug and Play tehnologija omogucava da preko Wifi-ja povezes vise uredjaja odjednom.Npr. u kucnoj varijanti povezes komp,Tv,Muzicku liniju i njima upravljas preko telefona.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Da se nadovezem na Sale_M, UPnP znachi bas to, i sve stoji, ali znachi i da se povezuje bez komplikovane procedure instalacije raznih drivera i sl.
Ako je WiFi standarda "g" na njega moze da se poveze i "a" i "b" bez problema, ali nece ici punom brzinom koja je predvidjena za "g". Vrlo prosto. E to je upravo ono 54 i 11 Mbps.
Moze da se otvori i skine file sa youtube-a, bez problema preko WiFi-a, ja sam uspevao. Ponegde jednostavno nece, verovatno zbog malo RAM-a, ali reset (iskljucis/ukljucis) telefona u vecini slucajeva reshi problem.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ljudi, što se toga tiče, ja sam na N91 otvarao YouTube i učitavao klip Boro Kawasaki (preporučujem!!!) od 2mb, pa poneki i veći, a ako neki telefon ima low memory problem sa internetom to je N91 (and it drives me crazy, but I love the bastard :) !!!), tako da mislim da na E61, koji je maltene savršen za Wi-Fi, ne bi trebalo da ima ikakvih problema.

A što se tiče povezivanja preko UPnP-a, može li mi neko podrobnije objasniti kako to da obavim, tj. kako da povežem sve uređaje, da li su potrebni noviji modeli TV-a, muzičke linije i sl? Mislim da i N91 podržava taj standard, ali sam bio lenština da provaljujem o čemu se radi, a i nisam baš najvičniji na svijetu tehnologiji, pa bi mi step-by-step pomoć bila od koristi. :) Hvala!

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa eto, ja nisam uspeo da otvorim sa YouTube-a file od 24 MB. Ok, mozda i preterujem sa svojim zeljama, ali zelim da znam krajnji domet ovog fona.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

seizmos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 08. Nov 2006. 23:55

Post od seizmos »

Da se i ja prikljucim ovoj temi.Naime kupio sam ovaj telefon pre nekih sedam dana i oduševljenju nikad kraja. Telefon je kako su već mnogi rekli pravi genijalac. Wi-fi sam probao na kućnom asus ruter-u i radi veza sa netom savršeno. Sve naj naj što se tiče tastature,baterije,ekrana , prilagodljivosti,dizajna, brzine ,glasnoće i kvaliteta zvuka............, prava šteta što ga je teško sada pronaći.




pozdrav

Davidoff
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 27. Mar 2008. 13:10

Post od Davidoff »

Kad smo vec kod toga i ja bih se prikljucio diskusiji! Gde ga kupiti ili odakle ga naruciti ja pokusavam da ga nadjem vec neko vreme ali bez uspeha! Ako neko ima neku informaciju ili zna gde se moze naci neka pomaze!SEIZMOS-e gde si ti kupio fon??

Odgovori