Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
DusanV
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 22. Nov 2007. 06:50

Post od DusanV »

Sale_M, preko zvucnika sam poredio.3d tones kolko znam samo pri pozivima menja zvuk,a ne u mp3 plaeru,al sad mi je iskljucena ta opcija i dalje je slabije.tel je 100% ispravan,znaci nemam nikakve zalbe!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

@darkado,praksa je bitna,a nije u pitanju samo n73.i budjavi mc60 je takav bio jer sam ga ja davno kupio.ne mozes da gledas samo ispred sebe vec moras da se i okrenes i da spustis glavu da se ne bi sapleo.operateri su se pokazali najnesigurniji kada je u pitanju kupovina novih tel.mnogi su imali bolje ocene na faxu od mene,ali ne mogu bolje,slikovitije, smisaonije,kreativnije,razumljivije da prenesu svoje znanje na decu.nije znanje znanje znati,vec je znanje znanje dati.e ti sada dobro razmisli sta prodaju operateri xexe To je znj klasa,kao sto postoje nokie pravljene za zapadnoevropsko trziste,azijsko,tako postoje i za nase operatere,tj one jadne ljude koji se predju i kupe te nazovi ih tel.koliko para,toliko i mjuze,suvisno je pisati vise o ovome
Note IV N9100 dual

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Al dobro,kod nas su tek poceli sa tim... Pa ne mislis valjda da i vodafone kad je poceo nije imao takve probleme? verujem da ce vremenom biti bolje... posebno sad kad je Vodafone dosao... Nece hteti da gube musterije zbog losih telefona...
Nokia E71... Elegant, but deadly

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Iz tvojih usta u Bozjd usi!mada,mi zivimo u zemlji Srbiji,a to kod nas tesko ide.ipak smo mi puno vremena proveli pod turcima...uelike promene su nama potrebne pocevsi od promene mentaliteta,a to nije lak i kratak proces.nisam persimista,ali nece to ici tako lako
Note IV N9100 dual

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

ode moja lepotica, Nka!! :cry: :( ..

al doro, imam da kazem o ovom telefonu sve najbolje!! godinu dana sam ga imao i nije me smorio!!
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

izashla 4.0812.4.2.1 za apac regione, me verzija .

neko ko ima n73
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Pet, 24. Avg 2007. 17:54

Post od neko ko ima n73 »

Kako da manualno backup-ujem poruke sa tel. memorije na memorijsku karticu (ono uputstvo sa >Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"< mi ne pomaze za N73) ???

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

neko ko ima n73, mozes preko pc suite-a da backup-ujes memoriju telefona na komp,ili u telefonu udjes na karticu-options-backup phone memory,a posebno da backup-ujes samo poruke mislim da ne moze.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

neko ko ima n73
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Pet, 24. Avg 2007. 17:54

Post od neko ko ima n73 »

pa pokusavam da uradim delimicni backup, samo imenik (to znam kako) i poruke...ako neko zna neka kaze!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Gallee,samo mi nemoj reci da si uzeo 6300 posle N73??? :| ako jesi... c c c :D i srecan joj put :p
Nokia E71... Elegant, but deadly

neko ko ima n73
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Pet, 24. Avg 2007. 17:54

Post od neko ko ima n73 »

Ko zna kako da prebacim poruke na memorijsku?? Prvi put kad se prebacuje da poruke prima na MMC umesto na tel. mem. pita da li sve da prebaci al to samo tad, taj prvi put! Kako da nateram telefon da me o5 to pita??

nikolam
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 04:28

Post od nikolam »

Ljudi trebam jedan savet.hocu da kupim memorisku za n73 od 2GB pa me interesuje kakva su vasa iskustva ako neko ima tu karticu.da li usporava telefon puno,kako radi itd. ili je bolje resenje 1GB?
hvala unapred

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Evo ovako,moj drugar je pre petnestak dana ubacio 2 gb(posle 1gb koji je imao) i ima oko 1,8 gb puno,i tel radi SAVRSENO,meni se cak cini da radi bolje sa njom nego sa 1 gb :D:D:D
Nokia E71... Elegant, but deadly

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

neko ko ima n73, probaj da vratis memoriju za poruke na memoriju telefona pa onda ponovo na memorijsku.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

kapoerista90, razlika u karticama,.. neke su brze i kvalitetnije a neke sporije i dosta losije.. onda zavisi koliko ima instaliranih aplikacija, koliko ima fajlova.. nije isto imati puno 1GB sa 1000 fajlova i ubaciti nekea dva fajla sa po 500 MB

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ma ok,to znam... :) Njemu uglavnom sluzi za pesme... ima preko 300 pesama,malo boljeg kvaliteta pa mu zauzimaju bas dosta... Inace mislim da je san disk-ova kartica... I nesto sitno je cak i platio...
Nokia E71... Elegant, but deadly

neko ko ima n73
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Pet, 24. Avg 2007. 17:54

Post od neko ko ima n73 »

Miškoni napisao:Cegevara, a i ostali kojima ovo treba, evo kako uraditi "ručni" backup podataka.

...

Poruke prebaciti na MMC karticu (ako poruke već idu na memorijsku karticu preskočiti ovaj deo).
Messaging>Options>Settings>Other>Memory in use>MMC
Na pitanje Copy all messages to the new message memory? odgovoriti sa YES. Sledeće pitanje je Save original messages? i ako je odgovor YES - poruke će biti sačuvane u internoj memoriji (disk C) i iskopirane na memorijsku karticu (disk E). Ako je odgovor NO, poruke NEĆE biti sačuvane u internoj memoriji već će samo biti prekopirane na memorijsku karticu. Bitna stvar je da će vas telefon pitati ova pitanja samo ako se na memorijskoj kartici već ne nalaze neke prethodne poruke, u suprotnom će se samo prebaciti na memorijsku karticu i to je to.
Dakle, ako vam poruke idu na C, pomoću FExplorer-a (ili nekog drugog explorer-a, nebitno) proveriti da li na E:\System\ postoji Mail folder, ako postoji - treba ga izbrisati.
Prilikom vraćanja poruka u memoriju telefona, potrebno je prebaciti se na MMC, pomoću FExplorer-a izbrisati C:\System\Mail i zatim promeniti da poruke idu na Phone memory. Još nešto, kopiranje poruka sa C na E može potrajati nekoliko minuta, u zavisnosti od toga koliko poruka imate. Nemojte nipošto prekidati taj proces jer možete ostati bez svih poruka.
...
E:\System\Mail folder ne postoji kao ni C:\System\Mail, nema sta da se obrise tako da mogu do sutra da menjam na koju memoriju da cuva poruke. Nece mi dati opciju da prekopiram poruke sa telefona na memoriju! Mora da ima drugi nacin..

o;enr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 12. Okt 2007. 00:56

Post od o;enr »

kad hocu da ubacim neku pesmu ili sliku pojavljuje mi se da mi je memorija puna,a nekad i odjednom se pojavi nesto sto pise memorija skoro puna,obrisite nesto.medjutim,memorija mi nije puna,ukupna memorija je 1937mb,ja sam upotrebio samo 513 mb,znaci imam praznu jos 1424 mb.Jel zna mozda neko o cemu se radi i zasto mi se to pojavluje i ne mogu da stavim nove stvari na telefonu?

evo sad sam cak obrisao nekoliko pesama i slika i smanjio memoriju na 300mb i opet mi pise da mi je memorija puna.nesto nije u redu.uzasno me nervira.pomagajte ljudi.Hvala unapred

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

o;enr 1937 MB ti je memorija na mem. kartici, ti sigurno prebacujes na memoriju telefona, gde nemas mesta, napravi mesta na mem. telefona i probaj onda da prebacis.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

kapoerista90, nism brate!! zar mislis da bi presao sa konja na magarca? salim se, uzeo sam mamicin fon.. :lol: :lol: :D :D
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Odgovori