Nokia E71

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
thepace
Banned
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 01:31
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od thepace »

da li je neko uspeo da nadje teme gde su promenjene sve ikonice adekvatno?
PS znam da postoji hack da se menjaju ikonice za svaki folder posebno ali stvarno mi ne pada da se njakam sa time :D
Nokia E71 + 8GB microSD
LG KE970 - Shine + 1GB microSD

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Probaj ovu temu http://www.speedyshare.com/691182206.html
Na koji hack si mislio, možeš li mi poslati na pp link gde je to objašnjeno? Ja znam za onaj postupak da se otvori appshelldata.xml kako bi se videlo koji Major ID i Minor ID koristi određeni folder, te da se on ubaci u carbideUI kao 3rd party i tako napravi tema sa tvojim ikonama-ali to nema nikakve veze sa hakovanjem :unsure:

thepace
Banned
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 01:31
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od thepace »

imas menu editor, mada se koliko se secam to i bazira na editovanju apppshelldata.xml :D , i upisivanju putanje do ikonice za svaki folder posebno ili tako nesto.

taieb nema icon packove za e71 to znam provereno jer sam sve njegove teme skidao redovno :D
Nokia E71 + 8GB microSD
LG KE970 - Shine + 1GB microSD

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

E pa onda zasuči rukave, zagrej stolicu i napravi tvoju temu. E71 je sasvim nov model i verovatno se još niko nije setio da pogleda u kakvom mu je stanju appshelldata :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Za sada sam nasao samo jednu temu koja ima sve ikonice promenjene u odnosu na ostale gde folderi "GPS" i "Office" stoje kao i u default-u. U mojoj verziji su ikonice "Download!", "Communic." i "Help" takodje nepromenjene kao i jos neke ne toliko bitne u drugim menijima.
Evo linka ka temi, prva je od ponudjenih 6:
http://www.e71blog.com/2008/08/feature- ... s-for-e71/

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Ova tema je odlična,stvarno mi nisu jasne one odvratno idiotske ikonice kao i na s40 s6. :disgust:
Ako nekada budem imao ovu nokiu (a ona ulazi u uži izbor) prvo što ću uraditi jeste instalirati ovu temu
Nokia C6

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ma da ja imam ovaj fon ne bih se nesto posebno nervirao oko ikonica! :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Uopste nema potrebe za nerviranjem, moze da ostane njih nekoliko i po default-u, meni bas ne smetaju...i ne primecujem ih pored tih custom made...

Nelexije
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 09. Mar 2007. 15:47

Post od Nelexije »

Hvala na linku. ima par sasvim solidnih tema (u svakom slucaju, mnogo boljih od onih koje su fabricki u njemu).

thepace
Banned
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 01:31
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od thepace »

http://www.e71fanatics.com/2008/09/i-fo ... meant.html
evo par tema koje imaju sve ikonice , same teme mi se ne svidjaju ali i ovo nije lose za pocetak

eh da sto se tice baterije da sumiram :
traje 2-3 dana , uz 20-30 minuta poziva dnevno , slusanje muzike minimum 20 minuta dnevno, igranje igrica u trenucima dosade , pull mail namesten na 1h ( slanje i primanje maila se dakle podrazumeva ;) )
Nokia E71 + 8GB microSD
LG KE970 - Shine + 1GB microSD

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Osvetljenje izgleda dosta trosi bateriju,cisto radi probe smanjio sam na polovinu tj default i baterija je izgurala 4.5 dana sto je za mene sjajno,a inace 2.5-3 dana kada je osvetljenje jedan stepen ispod maximuma.Uglavnom koristim wifi,gps i organiser,znaci da je ekran stalno upaljen...a taman sam pomislio da su mi uvalili bateriju :-D

thepace, vidim u potpisu da imas 8gb karticu,kazi mi kog je proizvodjaca i kako se ponasa telefon sa njom,ima li usporenja?
Raspitivao sam se za microsd kartice veceg kapaciteta i izgleda da jedini proizvodjac na kog se niko ne zali je Sandisk,ali on je duplo skuplji od konkurenata.Najvise prituzbi ima na Kingston i na moje iznenadjenje Transcend....

thepace
Banned
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 01:31
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od thepace »

@phantom lord uzeo sam apacer-ovu class 4 , usporenja ne bi smela da postoje ni sa jednom karticom. samo sam igrice instalirao na memorijsku i ucitavaju se istom brzinom kao i sa telefona ( neko rece ucitavaju se maltene trenutno? :D :P ) . znacu problema za sada nema , iskreno ni ne ocekujem da ce ih biti.
@ibrahim gueye instaliraj najnoviju verziju pc suite softvera kao prvo, kao drugo uradi hard reset telefona ( telefon se vraca u stanje kao kad si ga kupio znaci ostajes bez imenika , poruka i sl ) . ako i dalje budes imao problema , nadam se da ti je telefon pod garancijom na koju i treba da se pozoves . ovo oko mass storage moda mirise na problem sa memorijskom karticom , sad da li je ona problem ili deo hardvera koje je zaduzen sa komunikaciju sa njom ne treba da bude tvoj problem nego prodavca od kojeg si pazario uredjaj. E DA PROMASIO SI TEMU , imas posebnu temu za tvoj telefon a imas i deo foruma sa nazivom servis gde mozes da dobijes savet od ljudi kojima je to i struka pa ti sigurno mogu mnogo bolje pomoci ;)
Nokia E71 + 8GB microSD
LG KE970 - Shine + 1GB microSD

nohope
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 23. Sep 2008. 20:26

Post od nohope »

Čuo sam da postoji novi Monopoly: Here and Now u verziji 320x240 ( e71 )pa me interesuje da li neko od vas zna za neki gotivni link gde mogu da nadjem taj monopoly sa Beogradom :).

Inače i ja da dodam nešto o e71: baterija bar 4 dana sa pola sata dnevno razgovora, mnogo wirelessa i malo gpsa ( dok ne skinem garmina ). Super mi je što može da se skine besplatni dictionary za srpski, italijanski engleski itd ... doduše, verovatno to postoji dugo i na starijim nokiama.
Wireless radi bolesno dobro.
Takođe naišao sam na netu na program mobitubia http://www.mobitubia.com, program prilagođen gledanju youtube-a i skidanju filmića sa istog... ali pri instalaciji mi kaže da je licence expired. koji licence je u pitanju, nemam pojma :) .

ima li neko rešenje za taj problem?

Hvala unapred

e da, još jedno pitanje
da li neko zna da li google maps funkcionišu uopšte na teritoriji Srbije

tnx

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Nohope,pogledaj temu za hackovanje sto se tice licence,tj sertifikata,a google maps radi na teritoriji Srbije .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

nohope, za mobitubiu samo vrati datum u telefonu par meseci unazad, mozda cak moras i godinu dana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

thepace
Banned
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 01:31
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od thepace »

mobitubia je nepotrebna ;)
nokijin browser podrzava gledanje youtube i slicnog sadrzaja a http://vixy.net/ omogucava konvertovanje i cuvanje klipova ;)
Nokia E71 + 8GB microSD
LG KE970 - Shine + 1GB microSD

Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Post od Butters »

Ja se nesto opasno razmisljam da menjam N82 za ovaj ili E66, pa me zanima kakv je zvuk u slusalicama? Znam da nije muzicki tel i da ima 2.5mm ulaz, ali muzika mi je vazna. Imam fantasticne slusalice, doduse 3.5mm ali to i nije problem.

thepace
Banned
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 01:31
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od thepace »

ako ti je muzika vazna ovo nije telefon za tebe ;) . ostani na n82 za sada do izlaska najavljenih novih modela ( n85? )
Nokia E71 + 8GB microSD
LG KE970 - Shine + 1GB microSD

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Phantom Lord napisao:...imas 8gb karticu,kazi mi kog je proizvodjaca i kako se ponasa telefon sa njom,ima li usporenja?
Raspitivao sam se za microsd...Najvise prituzbi ima na Kingston i na moje iznenadjenje Transcend....
Transcend micro sdhc 8gb radi odlicno!Ko se zali ?!
Слобода или смрт

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ja koristim vec pola godine Transcend microSDHC 4gb i stvarno radi savrseno, isto kao i ona od 1gb.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Odgovori