replika telefona (zna li neko vise o ovakvim telefonima)

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
neca_zmaj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 15. Okt 2008. 18:16

replika telefona (zna li neko vise o ovakvim telefonima)

Post od neca_zmaj »

sve vise u nasim oglasima nalazim nokie (uglavnom skuplje),ali nema daljih objasnjenja,u cemu je razlika,kakvi su telefoni i slicno...
ako neko ima neka iskustva,slike ili kritike...slobodno,verujem da ce se naci zahvalni ljudi da to pozdrave...
pozz

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

neca_zmaj, Kojih tacno modela,koji oglasi,daj malo vise informacija.Inace ne veruj svemu sto pise u oglasima.Verujem da kada govoris o replikama mislis na kineske replike,ali one nisu skuplje.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

neca_zmaj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 15. Okt 2008. 18:16

Post od neca_zmaj »

ma potpuno isto izgledaju kao originali,nisu dual sim...cak i m je i meni slican...nasao sam ovde nesto takvo,ali ne znam kakvi su ovi sa naseg trzista...
http://www.watchvv.com/nsort.asp?sort_i ... ort_id=477
pojavljuju se kod nas za modele (n95,n95 8gb,8800 atre i luna i sl)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ništa od toga kao n95 i tome slično,ne valja.Prvo nema symbian,već te samo zavara izgledom,da pomisliš da ga ima.Za ove obične,ne-symbian nokije nemam pojma,ali iskreno me ni ne zanima.Da hoću da budem fensi,skupljao bih pare i kupio pravu stvar,umesto da lažem sebe i druge.To mi je kao Calvin Klein farmerke,ali sa buvljaka :shock:

neca_zmaj
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 15. Okt 2008. 18:16

Post od neca_zmaj »

tu si potpuno u pravu,ja imam original n82,i posle jedne kupovine u ovlascenoj radnji nikad nista vise ne bih uzimao na "divljaka",ali ovo me nesto kopka,ne znam ni sam zasto...:-)))

bobili90
Banned
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 19. Okt 2008. 06:02

Post od bobili90 »

Pa ja mislim da za te n95 i n95 8gb ne treba davati pare jer nisu nista sto ovi jesu,dok za 8800,8600 itd vredi ako je jako dobra replika ali do 150e... jer te tel kupuju ljudi koji oce da ih pokazuju,a nemaju nista od funkcija...pa onda nema neke razlike...a n95 i n95 8gb kupuju ljudi kojima su funkcije bitne,a tu ima velike razlike!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

bobili90, veruj mi da tek tu ima razlika,nikada kopija Arte-a nece biti 50% verna originalu (nije moguce napraviti repliku,po toj ceni ,takvog kvaliteta materijala i izrade)
A ljudi koji kupuju replike,kupuju predstavu o sebi i nista vise (tj nisi ispao veca faca zato sto si potrosio 500-600e manje na telefon od nekog koje dao punu cenu)
D500&E71

nadhaker
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 06:22
Lokacija: srbija

Post od nadhaker »

hm, replike. vidjao sam ljude sa originalnim n95 nokijama koji neznaju poruku da posalju. ja ih nebi nazvao facama. da li je simbian ili ne to bar meni nije bitno, i s40 ima svojih aduta i u odredjenim stvarima je i bolja od simbiana. ali ono sto je bitno je da onaj ko koristi neki fon je da je svestan njegovih mogucnosti. moc je u glavi a ne u fonu tako da je malo bitno da li se radi o replici ili originalu ili s40 ili s60...... ironija naprednosti fona je kad se koristi kao ukras npr: dolazi narkoman u kafic i vadi n95 na stol da bi kao svi gledali kako ga on ima :D . ja licno volim nokije koje pocinju sa 6xxx, 8xxx i E seriju. nevidim u n seriji nista sto bi me privlacilo

nesa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Čet, 01. Sep 2005. 00:40

Post od nesa »

ok procitao sam teme i jos uvek me zanima sledece: da li postoji potpuna kopija n95tice posto mi tip tvrdi da stvarno ima 8 giga i sve sta ima i original...

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Evo ti uporedni test originala i kopije obične 95-ce :

http://www.youtube.com/watch?v=1x2E1ZL_7O0

Kopija 8GB :

http://www.youtube.com/watch?v=I9m2Rp8Yn6M
http://www.youtube.com/watch?v=rdubPBWh ... re=related

Razlika je u tome što kamera nije ni prinešena ( totalni fuš ), nema 8GB, symbian i GPS. Softver je tamo neki bezveze, al šta znam, ja ne volim kineske fuševe pa izbor prepuštam tebi
Nokia Lumia 630

nesa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Čet, 01. Sep 2005. 00:40

Post od nesa »

nema osam giga? pa kako mi onda covek tvrdi da ima? kako da proverim
bas lepo sto na ovom uporedjivanju prica neki arap pa ga nista ne razumem a i ne ume da koristi kameru covek

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

Evo da se ponovim 1000 put - bolje uzeti neki jeftiniji Symbian telefon, nego neku kinesku kopiju... :shock:
Bilo je price o tome, potrazi po forumu... 8)

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

nesa, ako nisi video klip upoređivanja obične 95-ce gde bi ti prvo sve bilo jasno.
Znači nema 70% stvari koje original Nokia. A što se tiče memorije, tu tek, jer kinezi nisu ludi da za male pare prodaju neku xtra kopiju i još da ima 8GB. Ajde pogledaj na 2simbg.com na primer, kolika je interna memorija nekih telefona ( valjda je ludo ugrađivati internu od 64 do 197 KB ) :shock: . Čim su tolike škrtice na ovim Anycool, sigurno i drugi proizvođači nisu ništa bolji.
Šta na ovom svetu ima....... :o
Nokia Lumia 630

Odgovori