Nokia E71

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

miodrage, hvala.

Phantom Lord, brate, koristis hack za sve pare :lol
ja nemam ni trecinu sa ovog spiska.
ali dobro, duze imas ovaj telefon.

mali update review-a:

baterija mi sa osrednjim koriscenjem (10tak sms, 10tak minuta razgovora, dosta WiFi, dosta igranja sa fonom, slusanje radia i malo GPS-a izdrzi 3, eventualno 4 dana. nisam nesto mnogo zadovoljan istom.

ekran je slabije vidljiv na jacem suncu.

sve ostalo je cista 10tka!
tastatura je cista perverzija i sada shavtam zasto qwerty ima veliku prednost u odnosu na numericke tastaure.
na pokretanje app. se caka manje od sek. uglavnom imam slobodno izmedju 60 i 70Mb Ram-a i fon je brz kao munja.

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Evo upravo sam update-ovao telefon preko phoenixa i mogu reci da je sve isto.Kamera je isto sranje,sve radi istom brzinom,jedino hacka nema niti moze da se povrati preko backupa.Dakle ko nije 'entuzijasta' neka se zadrzi na prethodnom firmwareu jer ociglednih poboljsanja nema.
Jedino sto mi koristi je mikrofon bug,tj kada se javim sagovornik me ne cuje prvih 2-3 sec,sada toga nema..
:dry:

Despotq
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 04. Nov 2006. 05:06

Post od Despotq »

Pozdrav svima,

+1 sa ovim fantasticnim telefonom. Imam problem
Radnica mi je u AlphaCopy-u prilikom paljenja telefona prekinula instalaciju i on sad prilikom svakog paljenja pokusava nesto da instalira i ne uspe. Napominjem da sam instalirao sve sto je bilo za instalirati u aplikacijama pokusavajuci da resim ovaj problem. Instalirao sam na karticu. Postoji li resenje ovog problema bez gubljenja programa?

Unapred zahvalan...

Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

Despotq, pri svakom paljenju telefona aparat "proverava" da li su neki novi fajlovi ubaceni na karticu... Uvek to radi, samo se opusti i klikni crvenu slusalicu ako te mrzi da cekas. :wink:
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

maja85maja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 29. Sep 2008. 03:45

Post od maja85maja »

Da li treba lampica ispod srednjeg dugmeta da blinka na svakih desetak sekundi? Iskljucena mi je opcija notification light, ali cim se displej ugasi skroz ona blinka i to zasvetli neke 2 sekunde? Da li tako treba?

Hvala u napred!

Resila sam problem!!! Tj. nije bio problem nego mali nesporazum!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Pa podijeli sa nama šta je bio nesporazum... Živo me zanima :)

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

maja85maja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 29. Sep 2008. 03:45

Post od maja85maja »

Ma u pitanju je bila opcija Breathing light koja se gasi/pali u podesavanju profila, a ja sam sve vreme podesavala notification light i naravno nista se nije menjalo.

Poz!

Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

Ljudi, jedno pitanje: posto je zvuk u ovim Nokia "slusalicama" ocajan, da li kupovinom nekih kvalitetnih slusalica dobijam bolji, jaci zvuk, ili je ipak to maksimum telefona E klase?
I sa kojim slusalicama imate lepa iskustva?
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

Ibrahim Gueye, iz licnog iskustva kazem da su orig sluske djubre ja sam za 6220c kupio nove jedno 70x glasniji i bolji zvuk!

Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

Igor88bg, e to mi reci, sad mi se vratila nada da cu ipak moci da slusam mjuzu, jer ovo je sa ovim sluskama katastrofa... a koji je model u pitanju? Ajde forumasi, znam da imate kvalitetne slusalice, hvalite nesto... :D
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

THomson za kucu imas i jeftinije sonyjeve itd itd imas dobar izbor sluski! !

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Ibrahim Gueye, imas citavu temu o slusalicama u podforumu kafic,pa cex tamo naci sta ti odgovara (imas utiske od modela za 20e,pa sve do 200e)
D500&E71

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

malo sam se igrao sa fonom i uspeo da instaliram dosta novih stvari!
brzina instaliranja i pokretanja instalacija je , barem za mene , fascinantna! :o

primetio sam nesto:
kada mi je telefon u mass storage modu i kada ga skinem sa kabla, ne prepoznaje mi memory card!
pise: card memory in use!
cim ga restartujem preko x-plorera, stvari se normalizuju...
jel normalna ova pojava?

Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

mrkixxx, meni se to ne desava. Jedino je ne prepoznaje dok je na kablu, cim se skine odmah je na raspolaganju.
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

nindzabg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 27. Okt 2008. 20:16
Lokacija: Beograd

Post od nindzabg »

Pozdrav svima 8)
Uzeo sam ovaj mob pre par danaprvi putkoristim neki mob sa Symbian os, pa ako neko moze da mi pomogne oko podesavanja maila i gps-a(mapa) i da mi da par korisnih saveta. :unsure: kako da mi mailovi automatski stizu na mob bez wlan konekcije??
Inace telefon me za sad dobro sluzi bez problema,mozda mu je baterija malo slabija ,ne verujem da ce pregurati vise od dva dana ali uz dosta koriscenja,istrazivanja Wi,muzika itd..
Mozda je glupo pitanje al jel se i na ovim telefonima formira baterija kao nekad ili ne? :oops:
Poslednja izmena od nindzabg u Uto, 28. Okt 2008. 16:20, izmenjeno 1 put ukupno.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ne formiras je, imas i celokupno uputsvo u nekoj od tema.... Samo ga stavi na punjac kad se skroz isprazni, i cim ti pokaze da je pun, spreman je za upotrebu :) Za mail, to ostavljam nekome ko ima taj tel :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

nindzabg, dobrodosao u klub! :D

ja za mail koristim programcic Gmail, nezavisno od wlana, i cim pokrenem app. pritisnem refresh i odmah mi se pojavi nova posta i moguce je aktivirati vise e mail naloga! imas i Windows Live Messenger/Mail koji funkcionise na slicnom principu!

procitaj celu temu> viewtopic.php?t=8377&postdays=0&postorder=asc&start=660 , pa ces videti sta ti najvise odgovara od app. za personalizaciju svog aparata!

za GPS podesavanja ce morati neko da ti posalje detaljna uputstva. ja ih trenutno nemam na HDD.

pozdrav

nindzabg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 27. Okt 2008. 20:16
Lokacija: Beograd

Post od nindzabg »

Ipak sam odlucio da ostanem na Nokia mail i Gmail klasican preko Wlana :dry:
Hvala za link mrkixx, jos se borim da skinem mape za Scg pa cu kad sve podesim da vam javim iskustva sa Gps i mapama ( vozac po vokaciji,cesto vozim Bih,Hrvatska,Makedonija,Grcka)
Sto se tice telefona evo i ja da napisem svoja iskustva do sad sto sam zapazio:
Kamera preko dana sasvim zadovoljavajuca( subjektivno za mene je odlicna jer mi bolja nije potrebna)
Kad je slabo osvetljenje ili noc veoma su lose slike( dosta sumova,slab blic)
Baterija mi jos uvek nije izgurala vise od 2 dana( i preko noci mi je upaljen)ali uz bas dosta akanja svega i svacega non stop i dosta Wlana gde god uhvatim signal( da li automatsko povlacenje email preko wlana dosta trosi bateriju?)i uz sat ipo razgovora
Wlan je brutalan,bukvalno ga hvata svuda i veoma je brz,cista 10.
Ostale standardne funkcije su ok,ako nesto jos zapazim,pisacu.

Od programa sam instalirao WorldMate,Hotelzon.yahooGo,Reuter vesti :wacko: i skinuo sam jezike za recnike( puno putujem i stvarno mislim da ce mi znaciti,planiram da ih iscedim pa ako neko ima neke predloge za slicne programe nek pusti PP)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Meni samo nije jasno kakva cuda ocekujete od baterije i koliko biste zeleli da vam drzi kad vidim da je nekima malo 2-3 dana?!Nje ovo tel tipa siemensa a50 ili tog tipa sa minijaturnim displayem pa da baterija drzi po nedelju dana
Note IV N9100 dual

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

nindzabg, mislim da je instalacija Gmail (java) nesto najbolje za pravi mail.
svakodnevno je koristim!
juce sam maltene ceo da koristio Windows Live Messenger i definitivno ostaje na mom fonu!

@all:
skinuo sam brdo igrica, ali cu zadrzati samo mali broj.
dajte neke predloge sta je dobro da se igra na E71 (320x240)!!!
koje su vase omiljene?

toda81, meni baterija drzi 3-4 dana, a telefon max. koristim (dnevno imam 1-1,5h razgovora, 20-30sms, igrice, net i WiFi, slusanje radija maltene non stop). i ne ocekujem nista specijalno, ipak razgovaramo o telefonu :dry:

Odgovori