Nokia N78

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zzvz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 15. Mar 2009. 03:05

Post od zzvz »

Gde si kupio telefon, moguce da nije "original", tj mozda je skinut s neke mreze, tzv brendiran telefon.
Za te telefone sporije izlaze update-ovi, koliko znam.
U tom slucaju je najbolje da promenis product code, pa da onda probas.

permanentan
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 14:01

Post od permanentan »

Mobitel je sa TIM mreze, nakon sto sam ga dobio regularno mi je uradio update na ovaj 12.046 a sad nece pa ne znam do cega je... a sto se tice product coda moze li kratka uputa kako to da izvedem

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

viewtopic.php?p=72714#72714
Evo ti ga uputstvo kako najlakse to da uradis! :wink:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

pbz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 17. Dec 2008. 03:55

Post od pbz »

Pukla mi je maska iznad ekrana, ali ne i ekran. Da li postoji mogucnost zamene i koje su cene.

Pozdrav

Stefan9
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 11. Mar 2009. 05:50

Post od Stefan9 »

I mene zanima ima li originalnih maski u prodaji u Beogradu, gde i koje su cene. Znam da su one uvek bile vise nego skupe. Takodje me zanima zna li neko da li ima negde futrole za N78, video sam na nokia sajtu da se proizvodi futrola bas za ovaj telefon..

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Stefan9, cp292,ima je u Mobisu,ja sam je kupio za oko 1500 dinara,i zaista je odlicna.Sto se maski tice,to ce ici malo teze,posto N78 bas i nema klasicnu masku sa prednje strane.Probaj da kucas na YouTube ili tako negde Nokia N78 disassembly/assembly,pa ces videti kako to ide,nije jednostavno i definitivno ne moze samostalno da se uradi.

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

Da nije jednostavno, nije... http://www.youtube.com/watch?v=rUXQwLHK1Dk
Ja sam hteo sam da otvori moju N78 kako bi zamenio d-pad(jer se izgulio), ali kada sam pogledao gornji video odmah sam odustao :uhuh:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Araphel, vidim da si se switchovao na N78, cestitam i nek te sluzi sa srecom!...izgleda da nas dvojica imamo dosta slican ukus, i ja razmisljam da zamenim/prodam ove moje stare Nokie, i jedan od mogucih izbora je i N78. Pa, kakvi su ti utisci do sada, jel stvarno tolko los poklopac, da li baguje novi softver, kakva je kamerica/flash, mjuza preko sluski itd. :D :blinky: Uh, bas ga preterah s pitanjima, ali posto verujem u tvoju objektivnost, ajde daj bar neki odg./pozz
Motorola Moto G

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

nick6, kao što sam već napisao,ja sa telefonom imam jako pozitivno iskustvo i veoma sam zadovoljan.Prvi firmware koji je bio u njemu je bio prilično bagovit,ali već sa 20.149 je sve bilo fantastično,mada sam stavio i ovaj novi 21,onako radi fore.Telefon imam od čini mi se kraja novembra,i jako se lepo ponaša.Poklopac nije tako loš,malčice šeta,ali ništa strašno.Otkako mi stoji fon stalno u CP 292 futroli,nemam ni dodira sa poklopcem,tako da me tek sada to ne uzbuđuje uopšte.Zvuk na sluškama je jako čist i dobar,mada svakako tiši u odnosu na N91.Slušam muziku dosta na njemu i kupio sam BH503 bluetooth sluške,sa kojima yvuk bukvalno odvaljuje.kamerica je sasvim solidna,fleš bi mogao biti malo jači,to mi je zamerka.Ne slikam mnogo,ali ono što uhvatim,sasvim dobro ispadne.Telefon je baš dobro rešenje za "sve u jednom" i mislim da zaista vredi sve pare koje sam dao za njega.

Pozdrav

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

OK, hvala ti to su dobre vesti :) . Negde sam procitao da se to sa setanjem i "krckanjem" poklopca moze ublaziti ubacivanjem papirica. Vidim po fotkama na netu da je i kamera na N78 dosta dobra 8)
Motorola Moto G

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ajde da ovde pitam.. mada to vazi za sve nokije jednake platforme i jednakog procesora.

Koliko utice na setanje menijem onaj efekat.. ono kao na visti onaj "air" ..znaci konkretno setanje po panelima, rad sa slikama, videom i generalno po meniju.. dal puno usporava posto se ljudi recimo zale na n79 da je spora po tom pitanju.. ima lag ali gledam neke testove radjeni su sa ukljucenim "tim" efektom.

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

nick6, ja sam se zamlacivao sa papiricem, ali veruj mi, to uopste nije potrebno! :uhuh: :) A kamera stvarno nije losa, pravio sam i po 2Mb fotke napolju. 8)
napalm death, pa ja i ne primecujem da ima lag... Mozda ima, ali ti evekti su veoma dobri i neces ni da primetis da ima laga :lol: Ali to samo na njegovim temama, kad stavis drugu temu i ukljucis efekte to vec nije to....
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

wasssup, to je zato što na poskidanim temama efekti uglavnom ni ne rade,već samo piči onaj kao fade in/fade out standardni efekat....meni to i nije od bilo kakvog značaja...stoji non stop uključeno,i ne primećujem da telefon sporije radi bilo šta.

ekardelj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2009. 17:41

Post od ekardelj »

Da li postoji program za snimanje rezgovora za ovaj telefon a da se prilikom snimanja ne cuje beep i da pri tome snima u nekom od upotrbljivih formata ( wav ili MP3 ). AMR ne smatram upotrebljivim.

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

araphel, pa da, znam :P Ali mislim da nema niikakvog laga. Ni kod njegovi tema, a ni kod naknadno instaliranih :wink:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

mcdjura
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 07:34
Lokacija: Paracin
Kontakt:

Post od mcdjura »

znaci, instalirao sam zadnji firmware verzija je 21.002 preko Nokia Software Updater, i nakon toga vise ni jednu aplikaciju ne mogu da instaliram...svaka pomoc je dobrodosla, Hvala!!!

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

Pa potrebno je da se mob hackuje, ali nisam bas siguran da li je to moguce sa zadnjom verzijijom firmware-a :unsure:
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ok. hvala momci oko ovog "lag" dela ;)

jocozr93
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 09. Apr 2009. 02:22
Lokacija: Zrenjanin

Post od jocozr93 »

Meni je danas izgleda crkao jedan od zvučnika :smutny: Pogledao sam balans,i sve je OK.Ali iz zvučnika se desne strane(gore) se ne čuje ništa,izgleda da nema spasa,sem servisa :ohmy:
Da li sam u pravu?
Inače do sad mi se dešavalo da mi se fon restartuje kad mi stigne najobičniji SMS,da mi se pomuti slika,da nekad ne skonta da sam klinuo na back,ili prekinuo razgovor. . . :unsure: Tih problema sada nema,ili su mnogo retki,ali evo crkao je zvučnik. . .
Ima li nekog rešenja da se ovaj fon vrati u normalu?Inače imam baš staru verziju OS,frameworka. . .nije ništa update-ovano od kako je fon kupljen u servisu.
Stvarno sam razočaran. . . :wacko:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

jocozr93, svi ti problemi sa resetovanjem i slicno,simptomi su starog firmvera,verovatno imas jos onu 11 verziju.Sto se tice zvucnika ne znam sta da ti kazem,taj problem nisam iskusio,ali sto se svega ostalog tice,treba da uradis update i neces imati vise nijedan od tih problema.Ja sam stabilnoscu telefona jako zadovoljan,a zaista imam svasta na njemu,i za sve zivo ga koristim.Ne pamtim kad sam zadnji put morao da ga resetujem ili nesto.Jedini problem,uslovno receno,je sto kad obrisem neku instaliranu aplikaciju,a ne restartujem fon posle toga, desava se da nece da mi se pojavi na stendbaj ekranu linija sa nazivom pesme koja se trenutno pusta.

Odgovori