Nokia 5800 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

dupli klik je jako zanimljiva stvar, jako laka za naviknuti se i stedi zivce kao sto je araphel rekao .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Igor88bg, svi s60 v5 uređaju će raditi na dupli klik. Koliko sam ja puta stisnuo pogrešnu opciju i dupli klik me spasao. Ja sam jako zadovoljan telefonom, i nadam se da će se iphone scrolovanje pojaviti u novijim verzijama fw :)
Nokia C6

bjela
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 12. Jun 2008. 22:45

Post od bjela »

tehno maniac napisao:Koliko sam ja puta stisnuo pogrešnu opciju i dupli klik me spasao. Ja sam jako zadovoljan telefonom, i nadam se da će se iphone scrolovanje pojaviti u novijim verzijama fw :)
Ovo je u potpunosti i moje misljenje.

igor88bg, mislim da nisi napisao ni jedan pozitivan komentar o ovom telefonu. Samo ako mozes da mi kazes da li imas telefon, ili ove komentare ostavljas na osnovu telepatije? Posto mislim da jos uvek nisam cuo nikoga ko poseduje telefon da je rekao bilo sta lose o njemu.

edit: typo
NOKIA 5800

Igor84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 18:15

Post od Igor84 »

Tako je u pravu si samo ko nema ovaj telefon može da daje neki kvazi kritike telefon je savršen!!!
Moze li mi neko objasniti kako u handy shell da podesim onu vremensku prognizu da stalno bude na desktopu ekrana kao što je prikazano na slici nikako to da nadjem? :x

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

katarina67bg, pa kako nisi dobila futrolu, kada se preko mts-a dobija full oprema .. Nemoguce, pa reklamiraj pakovanje, mozda ti daju futrolu.

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

po oglasima je nov u full kutiji 240e.ponovo mu pada cena.Ovaj telefon je usao u uzi izbor,pored Omnije,kod mene :wink:

String Of Life
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 24. Feb 2008. 22:56

Post od String Of Life »

Postadoh i ja ponosni vlasnik ovog telefona :) Elem,poslednji symbian koji sam imao jeste 6600,ovo je dosta naprednija generacija,pa bih zamolio nekog,da mi koliko toliko objasni sta se promenilo i da me uputi u neke stvari koje smatra bitnim.Takodje,vidim da se sada prica puno o sertifikatima,meni je to totalna nepoznanica(osim onog sto sam procitao).Imam par pitanja oko svega ovoga..
Kako se instaliraju aplikacije na ovu Nokiu?Da li je to isti postupak kao i sa starim symbian telefonima,tj posaljem preko kabla .sis fajl na mob,pa ga startujem,ili kako vec?Takodje,kako cu znati da li trebam ili ne trebam da sertifikujem odredjenu aplikaciju?
Sto se tice sertifikata,interesuje me kako da dodjem do njega?Procitao sam temu ovde na forumu,jasno mi je da to ide preko opda.net uglavnom,ali koliko vidim svi su se u poslednje vreme obracali odredjenom useru,koga nema vec nekog vremena da tamo odgovara na pitanjai na molbe za sertifikat.Da li ja mogu da se prijavim na vise sajtova za sertifikat,ili moram da odaberem samo jedno mesto?Da li uvek mogu da koristim xsign2(valjda sam dobro naveo ime programa) nezavisno od toga gde sam dobio sertifikat?Takodje,na dotsis-u sam video da se spominje i hakovanje telefona cak iako posedujemo sertifikat?!To me malo zbunjuje,zasto se to radi u tom slucaju?(lepo sam sigurno procitao,lik je naveo da je hack za one koji imaju OPDA sertifikat.)
Nadam se da nije mnogo pitanja odjednom,svaki odgovor,svaka uputa i savet je dobrodosao:)
Hvala!

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

e ljudi jer moze neko molim vas da mi pomgne,znaci pola aplikacija mi ne rade kao pise contact aplication suplier...a ja se bas ne razumem mnogo...ovo mi je prvi simbijan 8) ako mi date josh koji link za neke extra programcice posaljite mi na PP...bicu najsrecniji :D molim vas.... hvala u napred

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

bjela, koristio sam ga i apsolutno stojim do svega sto kazem inace da je savrsen nije i daleko je od toga ima puuuuno gresaka od ekrana do mikrofona itd ! A sto se tice sw koji sam ja koristio u njemu bio je UZASAVAJUC da sam radio test za mobil mega casopis mislim da bi ovo bio najjnapljuvaniji nokijin telefon! Ovo je sramota bila koliko je imala slab odziv itd sada ne znam jer nisam imao prilike da se opzabavim novim SW!

Edit: Pazi tebra kada ja koji sam mrzeo iphone kazem da je tel superiorniji! Oba telefona imaju kameru koja je neupotrebljiva za neke umetnicke slike,a sto se tice skrolovanja da iphone ima fenomenalno uradjeno sve zivo! NIje da kudim nokiu ali postali su ocajni u zadje vereme geldam ove telefone jedino se tesim da su to enku test modeli ovo je 1000% neki test modela pred izlazak n97 koji se pojavio u prodaji napolju! 8)
Poslednja izmena od Igor88bg u Uto, 21. Apr 2009. 21:53, izmenjeno 1 put ukupno.

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

pa onda lepo naglasish da si koristio stari i pokushash da sastavish rechenicu koju je mogutje razumeti .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

String Of Life
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 24. Feb 2008. 22:56

Post od String Of Life »

Ajd ovako...za instaliranje aplikacija sam se snasao i sam..
Da li bi neko mogao da me malo samo uputi u hack&cert celinu?Zasto hakovati telefon ako imamo sertifikat??Sta se time dodatno dobija?Da li se za dobijanje sertifikata smem obratiti na vise mesta u isto vreme??
Hvala!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

String Of Life, ako imas sertifikat,a ne zelis da se nesto specijalno petljas sa menjanjem nekih sistemskih fajlova,onda ti i ne treba hack.Plus hoce da se desi da najnovije verzije firmvera nece da se hackuju.Imas temu o sertifikatima ovde,pa mozda tamo uspes da sredis sebi preko milancheta,i onda lepo potpisujes aplikacije i instaliras,i nema da brines. :D

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

sto ste me iskulirali :smutny: vi ste experti,pomozite mi nekako molim vas,ja se ne snalazim bas najbolje

String Of Life
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 24. Feb 2008. 22:56

Post od String Of Life »

Araphel,hvala ti na odgovoru.Nemam nameru da se majem sa sistemskim fajlovima,samo bih neke aplikacije da ubacim:)Mada,mozda nekad u buducnosti pozelim i da cacnem te fajlove :D -sta cu kad volim sve da pipnem kad tad :D
Poslao sam vec nekom liku sa dotsis.com za sertifikat,a onda sam video da on nece biti na sajtu jos neko vreme :dough: Da li smem,tj da li necu nesto da zeznem ukoliko postavim i ovde molbu Milanchetu?
Hvala!
P.S.Cisto da pitam..Danas sam snimao neki klip,pa nesto cackao po telefonu i kada sam pokusao da pustim taj video zapis ili bilo koji drugi klip koji je dosao uz telefon,desavalo mi se da se samo cuje zvuk,da ekran bude crn i na kraju je pisalo nesto da nedostaje neke sistemske memorije?!Sta mu to znaci?Posle gasenja i paljenja sve je proradilo normalno!
Poslednja izmena od String Of Life u Sre, 22. Apr 2009. 01:59, izmenjeno 1 put ukupno.

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

String Of Life, smeš, naravno ;)
P.S. Za sertifikovanje preporučujem XSign v2.0 :roll:
Nokia 5800XM

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

serbian-boss, ako ti se to desava kada instaliras,to je zato sto nisu sertifikovane aplikacije,tojest unsigned su.Baci oko malo na temu o hackovanju telefona i sertifikovanju programa,kako bi shvatio sustinu,a onda mislim da ces vrlo brzo pohvatati sta i kako ide. :wink:

Ako bude potrebna pomoc i posle,samo se javi ovde,ali polako,dok ljudi stignu bas svakom da odgovore....Veruj mi,ja kad sam se uclanio na forum,ponekad bi prosli dani dok se neko seti da mi odgovori.

Mislim da ces temu o sertifikatima naci korisnom,jer cenim da ce ti kao pocetniku biti lakse da sa odradjenim sertifikatom potpises programe onda samo instaliras,nego da se bakces sa hackom.Naravno,to sve pod predpostavkom da ti se problem desava pri instalaciji. :D Ako je nesto drugo u pitanju,zaista ne znam.

katarina67bg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 28. Dec 2008. 17:46
Lokacija: Ludnica

Post od katarina67bg »

Motoman,reklamirala sam ja i rekli su da se dobija samo uz plavi,a ja uzela crveni.
To neko vadi i preprodaje
NOKIA 5800 XpressMusic Red

String Of Life
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 24. Feb 2008. 22:56

Post od String Of Life »

O hvala hvala:)Postovacemo jednu molbu Milancetu :)
Zna li neko nesto u vezi ovog sto mi se desilo sa crnim ekranom i nedovoljno memorije porukom?
Ima li nacina da se opera mini natera da pusta youtube klipove?
E da,cisto da kazem,nisam nestrpljiv ili sta ja znam vec,nego sam na netu,okapavam pa pitam dok ne zaboravim sta me sve interesuje ;)

n3mke@
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 10:42

Post od n3mke@ »

Citam sta pisete o ekranu i ne place mi se :lol:
To cudo sto se pojavljuje tj. te mrljice imas na 90% nokijinih telefona. Radi se o masci tj. providnom delu kroz koji se gleda ekran. Dakle ne bojte se svima je mrlj na ekranu i to je opste poznato za nokijine telefone.
Sto se tice futrole dobija se uz telefon nevezano za masku. Znam iz prve ruke jer sam posle reklamacije crvenog dobio plavi, i oba puta futrolu.
5800 XM

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

String Of Life, verovatno si pootvarao dosta aplikacija,a nisi ih zatvorio kako treba pa kad si pokrenuo klip,obavestio te da nema dovoljno slobodne memorije za reprodukciju.Restart je to resio jer su se tom prilikom pobile sve aktivne aplikacije.Drzis meni taster par sekundi i izadje ti task managr koji ti pokazuje sta ti je sve aktivno,pa pogasis preko njega sta ti ne treba,da stedis slobodnu memoriju.

Ya Youtube bolje skini Mobitubia program,pa preko njega pretrazuj i gledaj klipove,a sa njim imas opciju i da ih sacuvas na memorijskoj kartici,sto je zgodno ako naletis na neki wifi hotspot.Poskidas gomilu toga za dzabe,pa kasnije gledas offline :wink:

Odgovori