Nokia 5800 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ljudi, sad sam bio kod drugarice... tel joj je prsao skroz... TS baguje, ne radi dugme za otkljucavanje... katastrofa... Mislio sam da nije softver, al nije... sad ce vidimo sta ce u servisu reci...
Nokia E71... Elegant, but deadly

morbius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Čet, 01. Nov 2007. 07:25

Post od morbius »

krstin napisao:Jel moguce da mi baterija drzi jedan dan, uz dosta koriscenja... Posto vidim morbiusu traje 3-5 dana :? Mislim nisam je formatirao, ali ni ne treba da se formatira??
Da ti ne ostaje usključen GPS, to srče bateriju kao ludo. Da nije podešen da stalno bude zakačen na Wi-Fi mrežu umesto po potrebi?

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Ni jedno ni drugo :unsure: A uz telefon sam dobio punjac od 350mah valjda, treba mu 4h da ga napuni :x Mozda sam trebao da formatiram bateriju?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

krstin,baterije se ne Formatiraju vec se FORMIRAJU.
Baterije novije gen. Li-jon i Li-pol se ne formiraju. Preporucuje se(bar tako neki kazu) da se posle prvog praznjenja baterije ista stavi na punjac i da se puni sve dok indikator ne pokaze da je puna. Najbitnije od svega je da tel kod tog prvog punjenja bude iskljucen i to je to. :)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Da to, formiraju :lol: Ali mi telefon nije bio iskljucen kod prvog punjenja, cak sam ga i koristio malo, prebacivao neke aplikacije i tako :uhuh:

morbius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Čet, 01. Nov 2007. 07:25

Post od morbius »

krstin napisao:A uz telefon sam dobio punjac od 350mah valjda, treba mu 4h da ga napuni :x Mozda sam trebao da formatiram bateriju?
Ja mislim da su tebi naprosto dali punjač od drugog telefona, kakva četiri sata, meni se puni za manje od pola sata, kako je i običaj za novu novcijatu bateriju. Sigurno ima muljanja po Srbiji sa tim dekodiranim telefonima, jeste da platite manje, ali džaba to sve. Možda ti je baterija neispravna, pa zato imaš problem.

Inače, to potpuno punjenje pa pražnjenje Li-jonske baterije kada se prvi put koristi služi samo za to da se pravilno izbaždari indikator preostalog elektriciteta u bateriji i nema uticaja na život baterije.

I da ne zaboravim da pitam, šta na vašim telefonima piše za zemlju porekla? Kod mene piše da je telefon izrađen u Mađarskoj.

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

i moj isto iz hu

btw nema sheme da ti s napuni za pola sata .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

morbius, kojihh crnih pola sata o cemu ti? zapalio bi telefon tako minimum 1h 30 min kao 6220! MINIMUM!

maxo28
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Uto, 10. Mar 2009. 01:11

Post od maxo28 »

krstin, ne znam sta da ti kazem, da li ti je mozda osvetljenje na maksimumu, i da li gasis programe u pozadini? i evo pogledaj ovaj link mozda tu nadjes resenje
viewtopic.php?t=17668

morbius, sta ti pricas za manje od pola sata to nije moguce :wacko: ;)
HTC Legend

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Nije na max, gasim... To za koliko se napuni zavis od punjaca, recimo ja sam dobio punjac od 350mA, a baterija je 1320mAh, sto znaci da mu treba 3,7h da je napuni :x Moracu da nabavim onaj drugi punjac, od 870mA ako se ne varam... Njemu treba 1,5h

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

krstin, tebra aj slikaj punjac i postavi ps svi punjaci novi su isti! samo stari tzv (FRIZIDERI) pune jako dugo,slikaj i postavi pa da vidimo dal je sve ok! :wink:

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

uslikao sam ga, kaze mi lik kao to je pravi, a onaj sto brze puni, to je travel punjac :uhuh:
http://img527.imageshack.us/img527/6371/25042009025.jpg

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

krstin, heh ovaj ide uz nokie 6101, i te nize klase a 6233,n82,6220 itd imaju one male pinjace ili one uske! mada ko zna mozda sada ide i uz ove :-) http://europe.nokia.com/MEDIA_BANK_100/ ... 12x312.jpg ovaj je najbrzi nokijin punjac! npr on mi 6220 napuni za 1h,25 min a imas i one malene punjace ali sam ga pokidao :-)

Tj ovaj: http://upload.ecvv.com/upload/Product/2 ... 530126.jpg ali je krs!

morbius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Čet, 01. Nov 2007. 07:25

Post od morbius »

Igor88bg napisao:morbius, kojihh crnih pola sata o cemu ti? zapalio bi telefon tako minimum 1h 30 min kao 6220! MINIMUM!
Prvo punjenje svake Li-jonske baterije je izuzetno brzo, neka caka sa matricama membrana u njima, čitao sam jednom o tome, ali se ne sećam više. Svako sledeće dodaje sve više vremena dok se ne postigne "puna mera" koja se polako povećava sa starenjem baterije. Sećam se jednog mog starog Samsunga koji je pri prvom potpunom punjenju bio spreman za 20 minuta, gledao sam ga i mislio da nešto nije u redu sa njim. Već posle par punjenja se vreme ustalilo na nekih sat i po. Stvar je u tome što je za poslednjih 10% kapaciteta baterije potrebno i do 70% vremena, ali to za ganc nove baterije ne važi.

Inače, sporije punjenje produžava vek baterije, tako da sve ima svoje.

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

morbius, sto se ovoga prvoga tice pticas gluspoti i stojim do toga bateija se NIKAKO NEMOZE U TEOEFONU napuniti za 20 minuta to pricaj drugarima tvojim od 13 godina ja sam mnogo vise telefona promenio i znam kakostavri stoje i do sada mi se NAJBRZE punila bas 6220 za 1h.25 min i dan danas se punu toliko + 5 min zavisi kako je izpraznjena! A sa tim ISTIM punjacem NOVU bateiju kupljenenu u MOBIS ELETRONIC placena 2700 dinara puni 2 h NOVA UPAMTNI TO NOVA!!!! dok tel ne kaze PUNA BETERIJA ona nije puna a to sto indikator pokazuje to je sasvim druga stvar pitaj bilo kog servisera ili iskusnog prodavca reecice ti decko ajde ne mlati praznu slamu nisam ja od juce! Mislim da nije korektno lagati na ovom forumu! NO ok nisam mod da te opominjem za to! 8) Ovo nemoj shvatati kao uvredu ovo shavti da samo lupas glusposti i ne lozi ljude koji imaju jos manje iskustva da ti se napuni za 30 min sto je NEMOGUCE! Znaci ako si ti ubedjen u to znaj da lazes sebe ali mene i iole iskusnije ljude neces Pozdrav! 8)

Edit da sporoje punjenje cuva bateriju i sama baterija ima duzi vek trajanja to se slazem sa tobom i to je APSOLUTNO TACNO! Ali meni nije frka da izdvojim kes na svakih 1.5 god za bat kao sto sam izdvojio za 6233 ali ona i ima 500h razgovora :-) Pozdrav! 8)

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

e gde se ubacuje sertifikat...dobio sam ga posle 24h sa nekog kineskog sajta i to sam dobio s60SignSis+SmartSign...ne razumem se,ae braco pomazite :unsure:

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

uspeo sam :P e da vas pitam...malo smaram ali :roll: zasto mi na vecini aplikacija pise da ih telefon ne podrzava?

bjela
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 12. Jun 2008. 22:45

Post od bjela »

Video sam da je novi firmware izasao za pojedine 5800-ice, pa me zanima kada ce izaci za ostale? Da li se zna to uopste?
NOKIA 5800

maxo28
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Uto, 10. Mar 2009. 01:11

Post od maxo28 »

serbian-boss znam , to samo ignorisi, i meni tokom instalacije kaze da program mozda nece raditi na telefonu :wink:
HTC Legend

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

maxo28,a ok :) e ali npr instalirao sam OfficeSuite S60 v_4_60 i isto mi je to pisalo i ja sam ignorisao samo kao ae ok...i kad je zavrsio instalaciju nema mi te aplikacije :o

Odgovori