Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
The_godfather
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2008. 01:34

Post od The_godfather »

2 pitanja za vas.... Tel mi je bio u dzepu 3,4 sata, kad sam ga izvadio bio je neverovatno vreo i baterija koju sam skinuo sa punjaca 5h pre toga vec se ispraznila prva i druga crtica, inace prva mi traje po 12h minimum, a tel nisam koristio ni za sta, mada u pozadini mi je bio aktivan music pleyer i pustena pesma koja je pauzirana tih 3,4h. Da nije on to "vodio" kao da je pevao tih 3,4h pa se bat ispraznila? Ili je nesto tel sam prespojio ili ko zna sta, jer kad sam ga izvadio napolje da se ohladi, bio je isto vreo i nakon 15 min, tek kad sam izvadio bateriju, ohladio se?! Tel mi je x puta bio duze u dzepu od 3,4h i nikad nije bio toliko vruc! Drugo pitanje je da li neko zna koliko kosta neka pasta ili tecnost da ocistim ogrebotinu na ekranu koju sam zaradio jer uzasno me nervira?!

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

kako da mu ocistim ram memoriju,obrisao sam log,ali opet ne mogu cak ni klip da pustim,primetio sam da posle resetovanja moze,ima oko 17mb ali se posle opet vrlo brzo smanji na oko 6mb,na taskman listi je samo standby....

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

dentomaster, nadji i koristi program handy taskman sa kojim ces pozatvarati aktivne aplikacije koje fabricki taskman ne vidi i uspeces da povrartis memoriju.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

ma koristim odavno handy taskman, o njemu i govorim da ne pokazuje aktivne aplikacije...doveo sam na nekih desetak mb rama tako da mogu da gledam klipove i osstalo ali nema sanse da zumiram sliku preko 25%, a treba mi zbog karte Grcke....interesantno da kad resetujem ovaj se broj poveca na oko 15 do17mb a to mi je vec dovoljno za mapu ali posle se opet smanji oko 10.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Zbog toga sam ja svaki dan morao da restartujem N73 skoro svaki dan da bi radio koliko-toliko bolje. Nisam koristio Garmin na njemu da bi gledao karte isto kao ni Nokia Maps jer bi to bilo prezahtjevno za taj telefon zbog male kolicine RAM memorije. Koliko sam primjetio da ova zadnja verzija softvera na N73 ostavlja najmanje slobodnog RAM-a. Ne sjecam se koju sam ja imao ali pri paljenju sam imao 18-19 MB na raspolaganju...

dentomaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 19:18

Post od dentomaster »

pa i ja bih rekao da sa predjasnjim softverom nisam imao ovaj problem,sada posle restarta 17,2 i vec sledeca provera 16,9 i tako pada na oko 6 do 10 ....instalirao sam neku aplikaciju memoryup ali slabo pomaze kolko vidim malo preuredi i to je sve...ovakav problem nisam imao sa n70

mwac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 23. Nov 2006. 19:36

Post od mwac »

Pozdrav ljudi, evo kupih konacno danas n73, pa primecujem neke neke nedostatke i greske, elem imam n73 me V 4.0812.4.2.1 dosta je spor prilikom ukljucivanja (dizanja sistema) zatim prilikom otvaranja poruka i fotografisanja (konkretno kada se otvori poklopac sociva treba mu neko vreme da bi se aktivirala camera).
Moja pitanja su sledeca :
1. Da li se to moze ubrzati i u kojoj meri, formatiranjem telefona i postavljanjem novog softvera ?
2. Ako je odgovor potvrdan da li na forumu postoji neki tutorial za fleshovanje n73 (posto ga ja nisam nasao na ovoj temi) ?
3. I da li se kod svih n73 (kao sto je slucaj kod mene) alarm ne ukljucuje ako je telefon ugasen?

Puno bi mi znacilo ako bi dobio konkretne odgovore na ova pitanja jel sam u celoj ovoj prici symbian nokia poprilicno zelen.
Puno hvala svima. pozzzzzz

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

1.) Da, formatiranjem bi se trebao ubrzati rad telefona jer moguce je da su ostali neki ostaci prilikom uniinstaliranja programa sa njega pa mu onemogucava brzi rad. Takodje za N73 je poznato da je malkice sporiji telefon. Kada odradis format memorije telefona i mem. kartice gubis sve podatke u njemu (imanik, sms, notes, programe...)
2.) Upustvo za apdejt sw-a >>OVDE<<
3.) Ne znam jer nemam N73

mwac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 23. Nov 2006. 19:36

Post od mwac »

Puno Hvala IDzO na korisnom informacijama, moracu da uradim taj update software-a pod hitno.

A sad pitanje za vlasnike n 73

Gde se gasi ona plavo led (indikator) svetlo koje mi se povremeno samo aktivira, ima li negde opcija da se trajno ukine ?
I da li se kod svih n73 (kao sto je slucaj kod mene) alarm ne ukljucuje ako je telefon ugasen?

HVALA UNAPRED!! :lol:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

mwac, sto se tice tog plavog svjetla to u podesavanjima trebas ugasiti onaj SLEEP MODE ako me sjecanje dobro sluzi i onda nebi trebalo da svjetli ta lampica ali ce ti onda baterija krace trajati. A sto se tice alarma, to nije samo na N73, vec izgleda na svim malo novijim telefonima N serije jer ni kod mene na N82 ne zvoni alarm ako je telefon ugasen. pozz

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Meni se na N82 pali alarm kada je telefon ugasen, a tako mi je i na 6630 .

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

I meni se palio na 7610, a na N73 i 6120c se i ne sjecam ako mi vjerujete. Evo sad sam isprobao i radi, ali sam skoro reinstalirao softver i ubacio srpski jezik. Nije mi radio sa onim EURO softverom. Ne znam da li je u pitanju neki bug ili nesto drugo ali eto. IDzO, da nisi rekao da radi kod tebe nebi ja ni isprobao opet. :) hvala

dacman43
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 11. Okt 2008. 19:55

Post od dacman43 »

људи ево купих ја данас овај телефон, иначе то ми је први сусрет са Nokia телефоном, тако да немам благе везе, али сналазим се некако :)
е сад занима ме овако:
пребацио сам неке песме преко PC Suite (на меморију телефона јер немам меморијску), али песме неће да се прикажу у плејеру. Да ли је то зато што морају да буду на меморијској картици? Или нисам лепо убацио музику у телефон?

Молио бих детаљан одговор пошто се не разумем у Nokia телефоне :) хвала :)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

dacman43
Кад уђеш у плејер иди на опције па освежи и песме ће се после појавити у листи.
Слобода или смрт

dacman43
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 11. Okt 2008. 19:55

Post od dacman43 »

јаоооо нисам видео опцију... баш сам глуп :oops: хвала ти пуно :)

tigara
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 13. Jul 2006. 08:56

Post od tigara »

Cao ljudi
da li neko zna kako da podesim i da li uopste moze da radi You tube na ovom telefonu?
Hvala
Pozdrav
6500 slide

mwac
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 23. Nov 2006. 19:36

Post od mwac »

Људи имам огроман проблем, телефон ми се гаси сам од себе, неконтролисано.
стоји на столу и паффф угађшен.

форматирао сам меморију и поставио најновији софтвер све редовно по упутству са о овог форума.
Да ли се ово можда догађа због тога мада мислим да се ово дешавало и предходном власнику фона ?

И сваки пут када га ја после тог гашењ укључим морам испочетка да подешавам време и датум.
Шта се дешава, зна ли неко, има ли му помоћи ?
:cry: :shock: :cry: :blinky: :o :ohmy: :smutny: :unsure: :wacko:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

tigara napisao:
da li neko zna kako da podesim i da li uopste moze da radi You tube na ovom telefonu?

Pozdrav
Instaliraj You tube aplikaciju za S60v3, a mozes da probas i Emtube, Mobitubia.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

ocisti kontekte od baterije za pocetak ako to nije onda flash

meni je tako bagovao fon mal mal pa se ugasi ja reko da ide na servis i onda skontam da probam sa ciscenjem kontakata lepi izgulio do one svetlo zute sjajne boje i evo sljaka fon vec 5 meseci oda tad ko nov :D
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

dacman43
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 11. Okt 2008. 19:55

Post od dacman43 »

ево опет ја :) пошто су у галерији заједно видео клипови и слике, и не могу се ставити фолдери, то ме ужасно нервира, па сам одлучио да користим фајл менаџер уместо галерије, али тамо има неколико фолдера који ми не требају а не могу се обрисати, а и прегледање слика је лоше... тако да вас питам постоји ли неки програм да убацим у телефон да ми користи као фајл менаџер? извињавам се ако је глупо питање, нов сам овде :oops:

Odgovori