Nokia N95

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Нема шта да се чека.Какав минут?!:roll:
У подешавањима сервера нека ти буде supl.nokia.com а приступна тачка mts wap.
Слобода или смрт

Sondri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 07. Sep 2007. 12:49
Kontakt:

Post od Sondri »

Tako mi naplaćuje GPS?

Danas na otvorenom bio jedno 10min i konacno pocrnile one crtice za satelite, upalim Garmin, radi dobro, sve OK. Ugasim, kasnije opet upalim i opet isto... Moram ponovo cekati dok nadje satelite... :unsure: Uzmem Bluetooth GPS, iste sekunde spreman za rad... Da li je moguce da je eksterni GPS bolja varijanta??? Naravno, ako izuzmemo ovaj nacin preko mts-a?! Uglavnom mi treba navigacija za inostranstvo, a pitanje je koliko ce mi tamo naplatiti i hoce li uopste proraditi u najbitnijem trenutku...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Sondri pa normalno je da je externi bt bolja varijanta ali nikome se ne isplati da daje 100€ više za nešto što će možda upaliti jedno 10puta 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Japa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2008. 04:10
:: Sony XPERIA U
:: Nokia e71

Post od Japa »

Imam problem sa gps-om na n95, nece uopste da radi, tj ne nalazi nikad satelite, u garminu neki put pokaze samo jedan sateliti to da ga jedva vidi, ali nikad nece da se konektuje, tako i na gps data nece da se konektuje, probao sam napolju da budem, u kuci, po sat vremena drzao upaljen gps i cekao da se konektuje, update software i dalje nista... moze neko da pomogne?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Japa uraDI ONO što je napisano iznad.imao isti problem dok nisam upotrebio ono gore.inače bez njega mi je 4x našao signal za 4 meseca.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Japa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2008. 04:10
:: Sony XPERIA U
:: Nokia e71

Post od Japa »

pa to cu morati najverovatnije :) samo jel ima neka razlika koji gps da uzmem i koliko kostaju? :) i jel znas gde ima kod nas da se kupe?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Japa, mislim da VeNoM nije nije hteo da kaze da treba kupis eksterni GPS vec
štikliraš sve pored ovog assisted gps znači i onaj integrated i networkbased i u serveru lepo izaberi tvoj gprs nalog tj ono mts telenor ili vip šta već i to je to
za manje od minuta nadje satelit jer samo pošalje neki kb preko neta i nadje se...
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Japa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2008. 04:10
:: Sony XPERIA U
:: Nokia e71

Post od Japa »

znam, to sam vec pokusao, ali i dalje je sve isto... kao da je crkao gps u njemu ili ne znam sta jos moze da bude... da li moze da se popravi ako je crkao?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Japa, ako uopšte ne hvata signal satelita moguće je da je crkao GPS modul.. To se meni desilo na N95 8GB pre par meseci.. Popravka je koštala oko 30tak evra i to treba naći servisera koji će hteti sa tim da se zeza.. Prilično je pipava stvar a treba mu i deo sa nekog drugog telefona.. Al svakako postoji rešenje pa ako je i to u pitanju nije smak sveta.:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Japa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2008. 04:10
:: Sony XPERIA U
:: Nokia e71

Post od Japa »

aham, ok... on ustvari uhvati jedan satelit nekad i posle par sec nestane, ali kod druga ima isti telefon i isti software sve isto hvata odma po 5-6 satelita...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Japa, onda je to isto kao kod mene.. Bolje ga nosi u neki dobar servis.. :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Japa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2008. 04:10
:: Sony XPERIA U
:: Nokia e71

Post od Japa »

a gde si ga ti nosila u servis? i posle kad su ti zamenili radio je dobro?

Sondri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 07. Sep 2007. 12:49
Kontakt:

Post od Sondri »

Probao sam ovo preko mreže i radi sve, odma nalazi satelite, a bez toga mu treba po 10-15min na otvorenom prostoru... :dry:

Srecom placa se nesto mizerno, a i ne koristim navigaciju cesto, tako da cu se drzati ovog metoda, a za svaki slucaj poneti BT GPS. Koristio bi ga stalno, al nesto je pokvaren, tesko se pali, gubi kontakt negde... :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Japa, poslala sam ti informacije na PP.. Sad mi GPS na N95 8GB radi savršeno ..
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Miodrag N73
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 182
Pridružio se: Sub, 06. Okt 2007. 23:26

Post od Miodrag N73 »

Koja je zadnja verzija softvera dostupna za Nokiu N95?Moze li ta zadnja verzija da se hakuje? :D Mozda mi danas jedna naleti pa da se pripremim. :lol:
Nokia N95 8gb Black

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Miodrag N73, mislim da je 31.0.017, i može da se hakuje. :P
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

sage
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 20. Jan 2009. 02:55

Post od sage »

Pozdrav!
Imam jedan problem. Kada pokrenem prednju kameru izbaci mi "Unexpected error occurred. Power off the device and restart." Restartujem tel i opet isto.
Inace zadnja mi je verzija firmware.
Da li mora u servis i koliko bi to kostalo da se popravi?

poske
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 16. Avg 2009. 20:56

Post od poske »

prekjuce sam uzeo n95 i extra je tel ali imam jedan problem...telefon je dekodiran.do sad nisam imao ni jedan tel koji je skinut sa mreze pa me zanima dal mogu da ga flesujem radim hard reset a da mi se ne kodira ponovo posto sam cuo da se nekima kodirao.... :?

VladCepesh
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Ned, 07. Sep 2008. 09:03

Post od VladCepesh »

Preko Nemesisa promeniš product code i update-uješ novu verziju nebrendiranog firmware-a
Koji nije namenjen telefonima sa mreže. Novi firmware bi trebalo da ukloni sve tragove mreže sa koje je skinut.

poske
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 16. Avg 2009. 20:56

Post od poske »

hmmm lik od koga sam uzeo tel je updateovao ali i dalje ima tagove mreze... :? aj pogledacu na netu kako se radi takav update na nokiji pa cu da uradim...valjda nece da se kodira,,,hvala na odgovoru..

Odgovori